Dekorasyon Örnekleri

Mini mutfaklı oturma odası: 26 yeni fikir

amerikan mutfak salon

Bu son trendde, daha fazla boyut kazanmak ve her mm’den tasarruf etmek için evlerdeki entegre alanlar öne çıkıyor. Çeşitli konumlara taşınırken daha fazla rahatlık ve esneklik elde edersiniz.

Normalde bir arada olan alanlar mutfak ve oturma odasıdır, aynı nedenle bu yazımızda mutfağı oturma odasıyla bütünleştirip mükemmel bir ortam yaratabilmeniz için 26 sıra dışı fikir sunacağız.

Amerikan mutfağı nasıldır?

amerikan mutfak salon

Amerikan mutfağı, oturma odası veya yemek odası gibi diğer ortamlarla entegre veya birleşik bir mutfaktır. Genel olarak Amerikan mutfağındaki kökeni çok net bir şekilde belirtilmemiştir, net olan tek şey Amerika Birleşik Devletleri’ndeki evlerin gelenek ve kültürlerini tercih etmiş olmalarıdır ki bu pek çok tasarımcı ve mimarın dikkatini çekmiştir.

Amerikan mutfağının farklı türleri vardır:

  • 1: Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi mutfağı oturma odası veya yemek odası ile bütünleştiriyorlar.
  • 2: Öte yandan, mutfakta daha fazla işlevselliğe sahip olmak için genellikle mutfak adasını tercih ederler.
  • 3: Mutfak adasının yanı sıra mutfak barı da var.
  • 4: Mutfağı duvarla ayırmadan diğer odalarla yarı bölmek için genellikle dolap veya raflar yerleştirirler (hala Amerikan stilinin özelliklerini taşırlar).

Buna dikkat et!!

Amerikan mutfağının avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Ana problem Aslında akla ne geliyor? kokular mı mobilyalara veya kıyafetlere yapışabilen, kimse işe yemek kokarak gitmek istemez ve evinize yağ kokan misafirlerin girmesi utanç vericidir.

Bu sebeple dikkate almalısınız sahip olmak iyi havalandırma, pencereleri açmak, bir egzoz fanı takın veya bir sıvı püskürtün kötü kokuları gideren hoş kokulu (parfüm kullanmayınız).

Üretilebilecek diğer bir dezavantaj, mutfak aletlerinin, özellikle de buzdolabının çıkardığı gürültüdür.

1: Boho-chic tarzında aydınlık Amerikan mutfağı

Boho veya bohem tarzı bir mutfak, çeşitli stilleri veya kültürleri tek bir alanda birleştiren yoğun tonların kullanılmasıyla karakterize edilir.

Üst Amerikan mutfağında da görüldüğü gibi, bu durumda beyaz, daha fazla ferahlık ve aydınlatma sağlamak için baskın renk olarak seçilmiş, açık mavi sandalyeler ve bej mutfak mobilyaları, daha fazla yumuşaklık ve sıcaklık vermiştir.

2: Renkleri birleştirin

amerikan mutfak salon

Salonla bütünleşik mutfak gibi bir Amerikan mutfağında tek duvar tonu, tercihen nötr tonlar tercih edilmesi önerilir.

Ancak mekanınızda bir odak noktası veya derinlik oluşturmak istiyorsanız, tek bir duvara mekanınıza mükemmel uyum sağlayan başka bir ton uygulayabilirsiniz.

3: Duvar kağıdı ile Amerikan mutfağı

amerikan mutfak salon

Dekoratif trendde ön plana çıkan bir diğer öneri ise duvar kağıtları. Amerikan mutfağınızı diğer ortamlarla dekore ederken uygulayabileceğiniz birkaç tasarım var.

Mekanda bir odak noktası vermek için, yukarıdaki görselde, duvar kağıdı ile bütünleştirilmiş bir duvar, her iki taraftaki beyaz duvarlarla birleştirilmiştir.

4: Çok yönlü ve modern Amerikan mutfağı

amerikan mutfak salon

Çimento, Amerikan mutfağını oturma odası veya yemek odası ile dekore etmek için çok yönlü ve modern bir ortam yaratan bir güzelliktir. Yukarıdaki görüntü gibi diğer tonlar ve bitişlerle birleşebilme esnekliğine sahiptir, beyaz ortamı aydınlatarak genlik yaratır, ayrıca çimento tonu mekanda denge ve sakinlik yaratır.

5: Amerikan metalik mutfak

amerikan mutfak salon

Bu mutfakta koyu kahve zemin ile birleşen metalik tonlar öne çıkarak ortama şıklık ve sıcaklık katıyor.

6: Çatı katı mini mutfaklı oturma odası

amerikan mutfak salon

Bar için ahşap yüzeyler, sarkıt lambalar, koyu gri renk ve mama sandalyeleri, loft tarzında bütünleşik bir alan yaratmanıza olanak tanır. Öte yandan, beyaz kanepe ve berjer tasarımı, çok orijinal loft Amerikan mutfağına mükemmel uyum sağlar.

7: Mini mutfaklı oturma odasında ahşap

amerikan mutfak salon

Sıcak bir ortam yaratmak için, gerekirse ahşap kaplamalar uygulamak gerekir. Mekanla birleştiği sürece zeminlere, mobilyalara veya mutfak mobilyalarına entegre olabilirsiniz.

8: Çift boy adalı amerikan mutfak

amerikan mutfak salon

Salon ile mükemmel bütünleşen, çift katlı mutfak adasına sahip Amerikan mutfak. Bu iki kat yüksekliğindeki mutfak dolabı, altta bir mutfak alanı ve üstte öğle yemeği için bir mini bar oluşturmanıza olanak tanır.

Beyaz ile siyahın mobilyalardaki bütünleşmesi, rahatsız edilmeden tasarıma iyi uyum sağlar.

9: Mini mutfaklı oturma odanızda sakin mavi

amerikan mutfak salon

Yılın rengini entegre alanınıza entegre etmeye ne dersiniz?

Mutfaklı bu salonda huzur mavisi olarak adlandırılan yılın rengi TV rafı ve mutfak alt üniteleri ile bütünleşerek ortama rahatlık ve huzur katmıştır. Mekanın soğuk görünmemesi için yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi kahve tonları tercih edilmiş.

10: Lüks Mutfak

amerikan mutfak salon

Beyazla siyahın oturma odasıyla birlikte çok şık ve modern bir mutfak yaratmanıza olanak sağladığını biliyoruz. Peki altını entegre etmeye ne dersiniz?

Bu siyah beyaz alanda, alana parlaklık ve lüks vermek için altın, mutfak adasına ve sarkıt lambalara entegre edilmiştir.

11: Amerikan mutfak siyahı

amerikan mutfak salon

Siyah renk, zarafeti ve diğer tonlar ve yüzeylerle kombin yapma esnekliği sayesinde gelecek yılın dekoratif trendinde kendini daha güçlü bir şekilde gösterdi.

Üst oturma odalı Amerikan mutfağında olduğu gibi, zemindeki ahşap kaplama, zarafetini daha da vurgulamak ve sıcak ve davetkar tutmak için seçilmiştir.

12: Amerikan salaş şık mutfak

amerikan mutfak salon

Eski püskü şık stil, Büyük Britanya’nın kır evlerinden geliyor. Eski ve boyalı mobilyalar, kumaşlar ve çiçek baskılar ve beyaz renk, yemek odası veya oturma odasına entegre edilmiş salaş şık bir mutfağı vurgulamanın ve tasarlamanın anahtarıdır.

13: Yarı açık Amerikan mutfak

amerikan mutfak salon

Üst amerikan mutfakta gördüğünüz gibi lavabonun bulunduğu kısımda duvarı kemer şeklinde açmışlar ki oturma odası ile bütünleşebilsinler.

14: Oturma odanızı bütünleştirmenin başka bir yolu

amerikan mutfak salon

Tüm duvarlarda aynı renge sahip duvarlar, oturma odası ile aynı malzemeye sahip zeminler ve benzer özelliklere sahip mobilyalar da Amerikan mutfağını diğer ortamlarla bütünleştirmenizi sağlar.

15: Açarsınız ve kapatırsınız

amerikan mutfak salon

Mutfak ile oturma odasını yarı yarıya ayırmak için yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir cam bölme tercih edebilirsiniz.

16: Mutfakta kirişler

amerikan mutfak salon

Kirişler, mutfağı başka bir alana bölmeden yemek odası veya oturma odası ile biraz bölmek için de iyi bir seçenektir.

17: Panelli mutfak

amerikan mutfak salon

Beyaz ve bej açık plan çatı katı mutfağı

18: Rustik tarzda yemek odası bulunan Amerikan mutfak

amerikan mutfak salon

Ahşap ile tuğla, oturma odasına entegre edilmiş rustik bir mutfak yaratmak için olağanüstü bir kombinasyon oluşturuyor.

19: Süper entegre

amerikan mutfak salon

Bu mutfakta L şeklindeki duvarlar salonla bütünleşecek şekilde kullanılmış. Beyaz, siyah ve kırmızı renklerin birleşiminden oluşan ahşap tavan, modern ve eşsiz bir ortam yaratıyor.

20: Gizli ve açık depolu ada

amerikan mutfak salon

Mutfak adası yüksek işlevsellik içerir. Konseptinize veya ihtiyaçlarınıza göre üst mobilya gibi daha fazla depolama alanı elde etmek için çekmeceler yerleştirebilirsiniz.

21: Beyaz Amerikan mutfağı

amerikan mutfak salon

Bu Amerikan mutfakta 2 tip beyaz aynı mekanda uygulanmış, mobilyalarda ve zeminde ve duvarlarda uygulanarak ferahlık yaratılmış, küçük mekanlar için ideal.

22: Tek Renkli Tasarım

amerikan mutfak salon

Siyah mutfak mobilyaları, beyaz mutfak adası ve gri duvarlar, salonla bütünleşmiş bir Amerikan mutfağa en şık ve zamansız şekilde sahip olmanızı sağlıyor.

23: Aydınlatmayı unutmayın

amerikan mutfak salon

Mükemmel aydınlatma elde etmek için bir ortamda en az 4 ila 9 ışık bulundurmaya çalışın.

Işık sıcaklığı konusunda bir öneri olarak, mutfak oturma odası ile bütünleşik olduğu için 5000k ile 6000k arasında nötr bir ışık tercih edilmesi önerilir.

24: Japandi modaya uygun

amerikan mutfak salon

Japon felsefesini minimalizm ile birleştiren japandi stili, mutfağınızı fonksiyonel, konforlu bir salon ve ortamın iyi enerjileriyle yaratan bir stildir. Beyaz ve bej gibi nötr tonların dekoratif aksesuar olarak bitkiler eksik edilmeden kullanılması ile karakterize edilir.

25: Bir stili olduğu gibi seçmeyin

amerikan mutfak salon

Pek çok insan, sosyal ağlarda veya dergilerde gördükleri bir fikir veya stili tercih etme ve onun özelliklerini olduğu gibi kopyalama eğilimindedir, bu önerilmez, daha ziyade size sorun yaratabilir.

Bu fikri kişisel zevklerinize ve yaşam tarzınıza göre uyarlamanız gerekir. Üst mutfak örneğini tercih edersek, yemek odası masasını başka bir tasarımla değiştirsek ne olur? veya mutfak pervazını başka malzemelerle değiştirin.

26: Perakendeci olmak tasarımcı olmaktır

amerikan mutfak salon

Mutfağınıza özgünlük ve kişilik kazandırmak için dekoratif aksesuarlar gereklidir. Kendinizi aşmadan bitkiler, resimler, saksılar… vs. yerleştirebilirsiniz.

Çözüm

amerikan mutfak salon

Amerikan mutfak, küçük mekanlar için önerilen oturma odası ve yemek odası ile bütünleşen alandan faydalanmanızı sağlar.

Bu makaleyi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim, dekorasyon hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yaratıcılığınızı beslemek için sizi diğer makaleleri ziyaret etmeye davet ediyorum.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu