Faydalı Bilgiler

▷ Mobilyalarınızın dağıtımını değiştirmek için püf noktaları

Pek çok insan, ev mobilyalarının dağıtımının yalnızca siz taşındığınızda olan bir şey olduğunu düşünüyor. Ancak bu iyi bir fikir olabilir mobilyanın düzenini değiştir evinizdeki odalarınıza yepyeni bir görünüm kazandırmak için.

Evdeki herhangi bir odanın mobilyasının yeni bir organizasyonunun başarısı birçok faktöre bağlıdır. Mobilyaların bu şekilde yeniden düzenlenmesi, odaların daha büyük görünmesine ve farklı amaçlara bölünmesine neden olabilir. Sorun, kapalı alanlarda olması gerekenden daha fazla mobilya biriktirdiğimizde ve odada trafik sorunları yarattığımızda ortaya çıkabilir.

Bu nedenle size bu süreçte yardımcı olmak istiyoruz. mobilyanın düzenini değiştir. Ya evde mobilyanın bir bölümünü yenilemek istediğiniz için ya da sıkıcı bir odayı tazelemek gibi basit bir gerçek için, aşağıdaki ipuçlarımızı aklınızda bulundurun.

Ev mobilyalarınızın dağıtımını yeniden düzenlemek için püf noktaları

Taşımadan önce ölçün

hareket etmeden önce ölçü

Sürecin ortasında sizin kanepeler onları taşımak istediğiniz yere sığmazlar. Sadece odanın boyutlarını değil, aynı zamanda o alana yerleştirmek istediğiniz tüm mobilyaları da doğru ölçtüğünüzden emin olun.

Bunu yapmanın en kolay yolu, herhangi bir şeyi taşımaya başlamadan önce her şeyi ölçmektir, bu nedenle tüm ölçümlerinizi yazmak için birkaç dakikanızı ayırın. Bu şekilde neyi saklayacağınıza, neyi taşıyacağınıza ve neyi satın alacağınıza daha iyi karar verebilirsiniz. Boyutların elinizin altında olması, bir sonraki adıma geçmek için harikadır – planlama.

Anahat oluşturmak için bir uygulama kullanın

organize-mobilya-dağıtımı

Tüm mobilyalar ve mevcut alan ölçüldükten sonra, tüm mobilyaların dağıtım montaja dalmadan önce doğrudur.

Seçeneklerin çoğu, en büyük mobilyalardan küçük vurgu parçalarına kadar her şeyi görselleştirmenize izin verir. Odanızı sanal olarak yeniden düzenlemek, hangi tasarım öğelerinin işe yarayıp hangilerinin işe yaramadığını, ne işe yarayıp yaramayacağını size önceden söyleyebilir.

Büyük ile başlayın ve küçük ile bitirin

mobilya-yerleşim düzeni

Hem boyutların hem de tüm parçaların bulunduğu yerin bulmaca, dokunacak gerçekleştirmeye devam et hepsi ağır.

Her şeyi taşımaya hazır olduğunuzda, her zaman en büyük mobilya parçasını veya odanın odak noktası olacak olanı yerleştirin. Ardından daha küçük mobilya parçalarına geçin.

Hepsini yerleştirdikten sonra mobilya, parçalarını yerleştir dekor kalan yerlerde. Yeniden düzenlenmiş odanıza son rötuşları yapmanıza izin vermek için bu parçaların her zaman en son gelmesi gerektiğini unutmayın.

Transit alanlarda trafik sıkışıklığından kaçının

mobilya-yerleşim düzeni

Bacaklarının üzerinden gezindiğiniz küçük alanlarda yaşamaya alışkınsanız tablolar The sandalyeler Tamamen doğal bir şeydir, yeterli alana sahip geçiş alanları oluşturarak bu çarpmalardan kaçının.

Koridorların küçülmesini ve hain olmasını önlemek için bazı mobilya parçalarını ayırabilir veya ihtiyacınız olmayan bazı mobilyaları kaldırabilirsiniz.

Örneğin oturma odasında televizyonu bir mobilya parçasına yerleştirmek yerine duvara asmayı tercih edebilirsiniz. Benzer şekilde, konsolları veya başka herhangi bir cihazı saklamak için televizyonun yanına küçük raflar asmak, zemin alanını boşaltabilir ve kabloların görünümünü en aza indirebilir.

Dekoratif ve işlevsel unsurları birleştirin ve aydınlatmayı ihmal etmeyin

mobilya düzenini değiştir

Herhangi bir alan için iyi bir seçenek, açık alan illüzyonunu yaratan aynaları dahil etmektir. Ayna kullanırken, vazo veya resim gibi vurgulamak istediğiniz bir şeyi yansıttığından ve boş bir duvar gibi çirkin veya önemsiz bir şeyi yansıtmadığından emin olun.

Odaları dekore ederken aydınlatmaya dikkat edin. Beyaz ışık, dinlenme alanları için biraz rahatsız edici, bu nedenle en iyisi sıcak tonları kullanmaktır.

Nesnelerini yerleştirin aydınlatma koltuktan kolayca erişilebildiği sürece masalarda veya yerde. Bu şekilde, odadaki aydınlatmayı her zaman kontrol edebileceksiniz.

▷ Mobilyalarınızın dağıtımını değiştirmek için püf noktaları konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu