Aydınlatma Modelleri

Modern Avize Çeşitleri

2023 İtalyan Avize Modelleri

İç tasarıma giren herkes avizeyi duymuştur. “Avize” kelimesi, mumluk anlamına gelen Fransızca avizeden gelir. Bir avize genellikle merkezi bir noktadan sarkan bir dizi ışıktır. Bir şamdan üzerine yerleştirilmiş bir dizi mumu tanımlamak için de kullanılabilir.

Mevcut kullanımında avize kelimesi iç tasarımda kristal ve altın vurgularla eş anlamlı hale gelmiştir. Asılı bir avize için ışık kaynağı genellikle AC veya halojen ampullerdir.

Çağdaş veya modern mekanlar, genellikle iç mekanlarında odak noktası olarak asılı avizelere sahiptir. Asılı bir avizenin sıcak parıltısı, herhangi bir alana sınıf ve incelik katar.

Modern masa avizeleri

modern masa avizeleri
modern masa avizeleri

Asılı avizeler, çok yönlülükleri ve çağdaş görünümleri nedeniyle çağdaş ortamlarda popülerdir. Tüm odaları aydınlatmak veya yemek masaları veya kitaplıklar gibi belirli alanları vurgulamak için kullanılabilirler. Asılı avizeler, okuma veya dinlenme aktiviteleri için yumuşak bir aydınlatma oluşturmak üzere kısılabilir. Kristal, modern masa avizeleri süslemeli ve metal seçenekleri gibi satın alınabilecek farklı tipte asma avizeler bulunmaktadır.

En uygun fiyatlı asılı avizeler, hiç cam veya kristal kullanmayan kil modellerdir. Sizin de işiniz buysa, süslü kristal kaplı modeller de bulacaksınız! Asılı avizeler herhangi bir eve zarif bir ektir, ancak önce doğru olanı seçmezseniz oldukça pahalı olabilirler.

Gerçek kristal ve altın modellere uygun fiyatlı bir alternatif, aşağıdaki gibi bir imitasyon versiyonu satın almaktır! Model, banka hesabınızı boşaltmadan doğal ışığı taklit eden LED ışıklar kullanır! Modern evlerin çoğunda, yemek masasının üzerine yerleştirilmiş en az bir LED taklit avize bulunur. Bu masayı lezzetli yemeklerle doldurmak artık hiç de fena gözükmüyor!

Modern asılı avizeler

modern asılı avizeler
modern asılı avizeler

Yüzlerce yıldır aydınlatma armatürleri sahnede zenginlik ve gücün simgesi oldu. Taçları ve yıldızları düşünün! Günümüzde aydınlatma armatürleri, çağdaş mekanlar için sembol olmaktan çıkıp gerçek aydınlatma kaynaklarına dönüşmüştür. Asılı avizeler, çok yönlülükleri, satın alınabilirlikleri ve çağdaş yetenekleri sayesinde her eve mükemmel eklemeler yapar!

Tavan avizeleri ev deposu

Lümen ayrıca geleneksel ve geçiş modelleri geniş bir yelpazede taşır. Eğer yemek odası ya da fuaye veya piyano aydınlatmak için geleneksel bir avize için modern avize arıyor olun, bu demirbaşlar bol görev aydınlatmanın yanı sıra ayarlanabilir tavan ışığı sağlamak için tasarlanmıştır.

Tavsiye: Avizelerde Yeni Trendler

Seçenekler Fransız kristal avizeler Amerikan çağdaş avizeler İtalyan Murano cam avizeler arasında değişir. Eurofase ve Güzel Sanatlar Lambalar , modern, geçiş ve geleneksel avizeler büyük bir çeşitlilik sunan önde gelen üreticileri arasında yer almaktadır. İstediğiniz avize göremiyorsanız,

Mumları sever misin?… Bu soruya olumsuz cevap vermeye cüret edecek çok az kişi var. İyi, güzel ve ucuz, gerçek şu ki, yatak odasından banyoya her köşede iyi görünüyorlar ve açık olduklarında ortama sıcak ve romantik bir dokunuş katıyorlar.

Ayrıca Bakınız: İtalyan Avize Modelleri

Decorau.Com’da, dekorasyon söz konusu olduğunda ve bir iç tasarım projesinin son stiline bu “zarafet dokunuşunu” sağlama konusunda mum hayranlarıyız. Ve bir tabakta veya tepside tek başlarına mükemmel bir şekilde gidebilmelerine rağmen, bu yazıda kaplarına saygı göstermek istiyoruz: şamdanlar.

mum avize
Mum avizeler

Şamdan kelimesi Latince şamdandan (mumlar için araç, araç veya destek anlamına gelir) gelir ve aslında birçok dilde mum kelimesi de oradan türetilmiştir (İngilizce’de “candel” veya İtalyanca’da “candela” gibi). Bu nedenle, mum ve şamdan ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır.

Eski tavan avizeleri

Latinceden mi yoksa başka çağrışımlardan mı kaynaklandığını bilmiyoruz, gerçek şu ki, avizeler denilince akla ilk gelen görüntü ya XV. yüzyılın klasik ve saraylı, uzun gösterişli ortamları oluyor. tablolar, ya da daha kötüsü, korku filmleri, ışığın söndüğü ve elinizde şamdanla gidip katilin nerede olduğunu bulmak için ışığı loşlaştırmanız gereken filmler…

Buna da bakmalısın: Lambalar ve avizeler, atmosfer ve tarzın yaratıcıları

Ancak hiçbir şey gerçeğin ötesinde olamaz: Günümüzde tasarım avizelere de ulaştı ve her zevke ve tarza uygun çok modern, özgün, ekolojik veya eğlenceli parçalar bulabiliyoruz.

Bir ortamı süslemek için bir avize kullanmaya karar verdiğimizde, mumu arka planda bırakarak dekoratif odak haline gelir. Başka bir deyişle, bu durumlarda mum, gerçek dekoratif nesneden, desteğinden ilgi odağını çalmamak için aksesuar süslemeleri olmadan genellikle beyaz ve basittir (normalde uzun).

Bununla birlikte, şamdan kelimesinin kendisi birkaç mum için bir destek anlamına gelir (çünkü yalnızca birini destekleseydi buna “mumluk” denirdi), bu da genellikle en az 3’ü yerleştirmek için birkaç kolu olduğu anlamına gelir. birkaç tekli mumlukları birkaç grup halinde birbirine bağlayarak kavramın modern bir yeniden yorumunu yapabilir, böylece bütün tek tek mumlardan ziyade bir mumluk olarak algılanır.

Üstelik bu tarzların füzyon zamanlarında, farklı şamdanları (aralarında homojen bir nokta olacak şekilde) yerleştirmeye cesaret edebilir ve onları bir araya getirebilirsiniz, bu da o etkiyi yaratacaktır.

İlgini çekebilir: Mutfaklarda avize şıklığı

Minimalistten, genellikle hafif, stilize ve metalikten eğlenceye, çeşitli renklerde, çift tonlarda veya örneğin ahşap ve taş gibi malzeme karışımı ile avizeler var. Klasik şekiller ve modern tonlarda ve hatta düşük maliyetli veya DIY (örneğin, şişe yapımı) olan tipografik olanlar da vardır.

çeşitli boy ve renklerde uzun boyunlu şapkaların bir araya getirilmesi)

Kısacası, mumlarla süslemeyi seviyorsanız, kesinlikle şamdanları seveceksiniz. Örnekleri görmek ister misiniz?

modern avize cesitleri konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Avize Modelleri Resim Galerisi

İtalyan avizeler, karmaşık tasarımları ve el yapımı kalitesi ile bilinir. İtalyan zanaatkarlar yüzyıllardır avizeler üretiyor ve tüm dünyaya ihraç ediyor. Evlerde, restoranlarda ve kamusal alanlarda popülerdirler. İtalyan zanaatkarlar ayrıca düğünler ve etkinlikler için özel avizeler de yaratıyor. Bir İtalyan avize yaratmak için zanaatkarlar geleneksel becerileri modern teknolojiyle birleştirir.

İtalya’daki avizelerin tarihi, kiliselerde ilk kullanıldıkları 1500’lü yıllara kadar uzanır. 17. yüzyıla gelindiğinde, İtalyan kiliseleri enfes avizelerle süslenmişti – bazılarında 1000’den fazla kristal süs vardı. Kiliselere ek olarak, soylu ailelerin kendi muhteşem İtalyan avize koleksiyonları da vardı. 18. ve 19. yüzyıllarda, moda trendleri belirli bir İtalyan avize tipinin şeklini belirledi. Altın veya kristal şamdan, bu süre zarfında birçok aristokrat evi süsleyecektir. Ancak zaman geçtikçe cam gibi yeni malzemeler daha hafif olmaları nedeniyle popüler hale geldi. İtalyan avizelerinin şekilleri bölgesel tasarım stillerine göre değişiklik göstermektedir. Şamdan tasarımlarının yanı sıra yuvarlak ve kare tasarımlar da bulunmaktadır. İtalyan avizelerinde kullanılan kristaller de tasarım konseptine göre fasetli ya da sade olabilmektedir.

Örneğin, yönlü bir kristal, düz bir kristalden daha fazla ışık yansıtacak ve mumların yakıldığı odalarda mistik bir etki yaratacaktır. Alternatif olarak, düz bir kristal, gardırop veya güven masası gibi bir nesnenin etrafına asıldığında daha belirgin bir çizgi oluşturacaktır. Bu tasarım öğesi nedeniyle – sofistike aydınlatma efektleriyle birleştirilmiş – İtalyanlar bu tarz aydınlatma luce diyorlar. İtalyan ustalar, kristallerinin iç katmanlarını süslemek için altın veya gümüş varak kullanırlar. Jasper veya akik gibi farklı taş türlerini de tasarımlarına dahil ederler. Altın veya gümüş yaprağın dokulu dış katmanlarının tek başına elle oluşturulması 3 ayı bulabilir. Bir odaya bir İtalyan avize asarken, tüm ekranın en iyi şekilde görünmesi için altındaki şamdanı dikkate almak önemlidir. İtalyanlar, büyük şamdanların yanarken devrilmemesi için daha küçük mumları tutan “cuccioli di madre lepre” adı verilen özel şamdanlar kullanırlar.

Süslü aydınlatma Avrupa’da, özellikle Fransız ve İngiliz evlerinde popüler olsa da, özellikle Telif hakkıyla olan tarihsel ilişkisi nedeniyle İtalya’da yaygındır. Çoğu İtalyan eski moda kristal kolyelerini LED mumlarla değiştirmiş olsa da, bazıları hala tarihi değeri nedeniyle antika aydınlatmayı tercih ediyor. Kiliselere ek olarak, soylu ailelerin tarih boyunca bu evleri süsleyen kendi muhteşem ışıklandırma koleksiyonları vardı. Arkasında çok fazla tarih olan güzel ve karmaşık İtalyan aydınlatması bugün tüm dünyada hala keyif alıyor!

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu