Faydalı Bilgiler

Modern Kapılar: Stiller, Malzemeler ve Kaplamalar

Birkaç yıl önce az çok karmaşık kalıplar ve çizimler kullanıldı. Bozulma ve / veya rustik ortamlar nedeniyle kullanımı tadilatlarla çok sınırlandırılmıştır. Mevcut trend bu değil, modern kapı kataloglarında basit, daha minimalist modeller buluyoruz.

  • Basit perdeler: pantografla yapılmış dikey veya yatay çizgiler.
  • Görüldüğünde tane yönündeki değişiklikler. Yani, boya uygulanmadığında.

Lake İç Kapılar

lake kapılar

Kapı cilaları çok dayanıklı, dayanıklı ve yumuşak dokunuşlu bir kaplamadır.. Maliyet ve kalite, yalnızca kullanılan ürünlerin kalitesine değil, aynı zamanda minimum 3 ila 8 veya daha fazla değişebilen uygulanan katman sayısına da bağlı olduğundan oldukça değişkendir.

İnternette araştırırsak, beyaz lake ifadesinin bir kapının herhangi bir beyaz kaplamasına nasıl genelleştirildiğini görebiliriz. Basit bir emaye uygulama meselesi olsa bile. Bu bir hata. Farklı kimyasal bileşime, uygulamaya ve performansa sahip ürünlerden bahsediyoruz.

Beyaz, bu alanda en yaygın kullanılan renkti ve muhtemelen öyle.. Hemen hemen her dekoratif stile dahil edilebilen çok yönlü bir renktir.

En çok satılan şey tamamen pürüzsüz beyaz kapıdır. Büyük olasılıkla nedeni fiyattır, çünkü bütçe biraz daha yüksek olduğunda, basit perdeler, bazı dikey veya yatay çizgiler veya kristallerle aranırlar.

Ama her şey beyaz değil. Bu teknik ile istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Tamamen kişiselleştirilmiş bir şey için ek bir maliyet üstlenmeye istekli olmalıyız. Piyasada her yerde bulunan beyaz, krem, fildişi veya gri renklerin dışında bulabileceklerimize gelince.

Modern Ahşap Kapılar

mevcut ahşap kapılar

Burada da basit çizgiler hakimdir. Bazı yatay ve / veya dikey çizgiler, damarın yönündeki değişiklikler ve pencereler, modern ahşap kapıların dahil ettiği şeylerdir.

Renklere gelince, hafif ahşaplar hakimdir. Meşe kaplamalar en çok talep edilenler olmakla birlikte, aynı zamanda akçaağaç veya kayın gibi diğer ahşaplardır. Esas olarak aranan şey doğal ve aydınlık ortamlar yaratmaktır.

Yıllardır çok popüler olan wenge veya sapelli gibi koyu renkler çoğu üreticinin stokunda kalmaya devam ediyor, ancak talepleri düştü.

dış kapı trendleri

Masif ahşap dış kapılarda bir dizi farklı renk buluyoruz. Koyu renkler daha çok kullanılır ve latalı görünüm baskındır (paralel tahtalar).

Boyalarla Renk Verme

Ahşabın kimliğini kaybetmeden bir renk tonu eklemek isteyenler için de artan bir talep var. Bunlar için lekeli ve daha sonra verniklenmiş ahşaplar buluyoruz.

Burada renk açısından önemli zıtlıklar buluyoruz. Talep koyu tonlardan neredeyse siyah ve griden krem ​​tonlarına kadar değişiyor.

Fransız kapıları

Fransız tarzı kapılar, kalan bir klasiktir. Bunlar için idealdir ışığın geçişini desteklemek ve sundukları çok yönlülük ve olanaklar sayesinde herhangi bir ortama kolayca entegre edilebilirler.

Genelde avlu, teras ve balkon çıkışlarında kullanılırlar. Ve ayrıca bir artı aydınlatma elde etmek istediğiniz koridorlar.

Daha fazla bilgi burada.

Kapılarda Trend Olan Malzemeler

Dış mekanlarda ahşap, yıllar içinde geleneksel liderliğini kaybetti. Tüketiciler tarafından yapılan aramalardan kaynaklanmaktadır. daha az bakıma ihtiyaç duyan malzemelerdaha kısa raf ömürlerine sahip olsalar bile.

Dövülerek çelik, cam ve esas olarak alüminyum artık daha büyük bir varlığa sahip.

Modern iç kapılarda, yani iç mekanlarda, ahşap ve türevli ürünler hakimdir.

Masif ahşap daha az yaygın hale geliyor. Petek veya bal peteği iç mekanlara sahip içi boş kapılar yıllar içinde çok gelişti. Daha hafiftirler, bu da kılavuz ve menteşeler için daha az çaba gerektirir ve sonucun görünümü açısından kalite daha da yüksek olabilir.

Cilalar için MDF, cilalara karşı mükemmel davranışa sahip bir malzeme. Olumsuz nem koşullarına maruz kalmadığı sürece çok kararlı olmasının yanı sıra.

Ahşabın görünümü için kullanılır yapıştırılmış doğal ahşap kaplamalar. Kaplamaların kullanılması, ahşapta daha büyük ölçüde tane seçimine, kombinasyona ve kusurların giderilmesine izin verir.

Modern Kapılar: Stiller, Malzemeler ve Kaplamalar
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu