Dekorasyon ÖrnekleriHalı Modelleri

Modern ve Geleneksel Tarz Nasıl Karıştırılır

Bir Profesyonel Gibi ev Dekorasyonu Nasıl yapılır?

Modern ve Geleneksel Tarz

Modern ve Geleneksel Tarz ile nasıl ev dekoru yapılır?  Dekorasyonla ilgili sevdiğimiz şeylerden biri, kişiliğinize ve yaşam tarzınıza uyarlanmış benzersiz alanlar yaratmak için stilleri, malzemeleri, renkleri ve dokuları birleştirebilmenizdir.

En sevdiğimiz kombinlerden biri de klasik stili modern stille harmanlayarak vintage dokunuşlu ortamlar yaratmak. Bu sayede en klasik tarzdaki ürünlere daha modern mekanlarda yeni bir hayat vererek, sadece yılların bize verebileceği stil ve zarafet dokunuşunu sağlıyoruz.

Bu yazıda, bu eski ve yeni duyarlılıkları kendi evinize nasıl getireceğinizi tam olarak açıklıyoruz.

Klasik oryantal tarz kilim modelimi DA VINCI

En basitinden başlayalım.

Daha klasik bir tarza yönelen bir alan yaratmak için, geleneksel tarzı temel alan anahtar parçalarla başlayın. Örneğin üst kattaki alan, gri renkli bir kanepe, ülke sanatı, modern tarzda bir lamba ve klasik bir halı gibi zamansız tasarımları birleştiriyor. Sonuç, karakter ve sıcaklıkla dolu benzersiz bir odadır.

Klasik tarz Azahar halı lacivert ve bej renkli

Mobilyalarınızı karıştırın ve eşleştirin.

Anahtar karışımda! Bu nedenle ideal olan, bit pazarında bulunan eski mobilyalarla en sevdiğiniz dekorasyon mağazasından satın alınan modern mobilyalarla aynı mekanda karıştırmaktır. Stiller ne kadar farklı olursa o kadar iyi!

%100 yün halı.
Saf yeni yün SEGOVIA  klasik çıkışlı halı

Halı ile şaşırtmayı seçin.

Eviniz minimalist mobilya ve dekorasyonlardan oluşuyorsa, renkli ve dikkat çekici bir halı ile cüret edin! Halılarla ilgili birçok şeyi seviyoruz, ancak ana nedenlerden biri, bir odanın genel görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilmeleridir. Modern alanınıza klasik tarzda bir halı veya vintage esintili bir halı ekleyin. Bir halıyı sermek kadar kolay!

Tavsiye: Modern ve güzel ev tasarımları

TRELLIS model klasik tarz halı

Asla aşırı değil.

İki stili bir araya getiriyor olabilirsiniz, ancak modern geleneksel görünümü elde etmek için işleri küçültmek çok önemli olacaktır. Özellikle aksesuarlar ve daha küçük dekor parçaları söz konusu olduğunda, çok fazla eşya bir alanı dağınık ve gelişigüzel dekore edilmiş hissettirebilir.

JORDAN model klasik tarz halı
Parlak DIAMOND modelli klasik halı

Desenle iyi eğlenceler.

Madalyon ve oyma işi gibi klasik motifleri, geometrik figürler veya çiçekler gibi modern muadilleriyle birleştirme fikrini seviyoruz. Seçilen tonlar gibi her iki stili birleştiren ortak bir iplik olduğundan emin olun.

Klasik tarzdaki patchwork kilimimiz, model ARGENTUM. Sentetik elyaf kilim bej rengi
Crevillent model BOLONIA, grana rengi yün halı

Halının rengi nasıl seçilir?

Halı, odaya girerken ana odak noktası olacaksa, odanın geri kalanıyla güçlü bir kontrast oluşturan bir renk seçmek en iyisidir. Öte yandan, aynı tonlarda dengeli bir alan yaratmak istiyorsanız, odanın geri kalanına benzer bir renk seçin.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu