Banyo Düzenleme

Mükemmel, Çevre Dostu Banyoda Her Zaman Bir Bide Bulunmalıdır

Şebekeden bağımsız yaşıyorsanız veya sadece çevre dostu bir banyo yaparak çevreye yardımcı olmanın bir yolunu arıyorsanız, ilk yatırımınız için bir bide yapın. İşte nedeni.

Mükemmel, Çevre Dostu Banyoda Daima Bide Bulunmalıdır.  Deterjanlar

Bunu biliyor muydun dörtte üçüne kadar Nüfusun% 50’si tuvalet kağıdı kullanmıyor mu?

Batı dünyası banyolarda tuvalet kağıdına alıştı, ancak bu her zaman tek seçenek olmadı. Çoğu insan için, sayfa ardına sayfa kullanma fikri savurganlıktır!

Ama alternatif nedir?

Bide burada devreye giriyor ve kendi çevre dostu banyonuzu yaratmanın ilk adımı olabilir.

Bide Nedir?

Avrupa veya Asya’da bazı yerlere gittiyseniz, bir bide ile karşılaşmış olabilirsiniz. Omuzlarınızı silkmeden ve yolunuza devam etmeden önce muhtemelen bu garip, mini tuvalete şaşkınlıkla bakmışsınızdır. Kendinizi kötü hissetmeyin, çoğu insan aynı şeyi yapar!

Mükemmel, Çevre Dostu Banyoda Her Zaman Bide Bulunmalıdır.  LED arkadan aydınlatmalı ve beyaz kiremitli duvarlı küçük alan

Avrupa’da bir bide, genellikle bir klozet gibi, ancak daha küçük ve daha alçak olan porselen bir kasedir. Kapağı yok ama musluğu var. Bu musluk suyu nazikçe serbest bırakır, böylece tuvaleti kullandıktan sonra kendinizi düzgün bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Diğer yerlerde, özellikle Asya ülkelerinde, bide daha çok hortum benzeri bir spreydir ve aynı zamanda ‘serseri tabancası’ olarak da bilinir. Korkunç görünse de, gerçekten değil! Bu, bu ülkelerde neredeyse her yerlinin kullandığı, kendinizi temizlemenin çok etkili bir yolu.

Kendinizi temizledikten sonra, kurulamak için küçük bir havlu kullanmak yaygındır, ardından bunu çamaşırlarınıza atarsınız. Sıfır atık, eko-çözüm ve piyasadaki en iyi tuvalet kağıdı alternatiflerinden biri.

Tuvalet Kağıdı Sorunu

ABD’de pek çok insanın tuvalet kağıdı kullanması, bunun en iyi çözüm olduğu anlamına gelmez. Aslında, onunla birlikte gelen bir sürü sorun var.

Mükemmel, Çevre Dostu Banyoda Daima Bide Bulunmalıdır.  Tuvaletin basitçe akıllıca tasarlanması

Ülke olarak aşırı miktarda tuvalet kağıdı kullanıyoruz. Ortalama bir Amerikalı kullanır yaklaşık 57 sayfa bir gün, hepsi atık olarak tuvalete atılıyor.

Tuvalet kağıdı tedarik etmek aynı zamanda dünyadaki ormansızlaşmanın% 15’ini oluşturuyor ve yaşam alanlarını ortadan kaldırarak dünyadaki türlerin yaşamlarını tehdit ediyor. Ağaçlarımız yenilenebilir, ancak onları kesecek kadar değil. Tuvalete her gittiğinizde türlerin yok olmasına gerçekten katkıda bulunmak istiyor musunuz?

Bideli tuvalet ile kağıt tasarrufunuz çok büyük olacaktır. Gezegen için üzerinize düşeni yapmanıza yardımcı olacak bir tuvalet kağıdı alternatifi.

Bide Hijyenik mi?

Pek çok insan bidelerin ne kadar hijyenik olduğu konusunda endişeli. Hayatınız boyunca tuvalet kağıdı kullandığınızda bu adil bir soru! Basit cevap evet.

Mükemmel, Çevre Dostu Banyoda Daima Bide Bulunmalıdır.  Buzlu cam ve yaratıcılık için geniş alana sahip ihtişamlı iç mekan

Aslında düşündüğünüzde tuvalet kağıdından daha hijyeniktirler. Kolunuzda kötü bir şey varsa, onu çıkarmak için birkaç sayfa kağıt kullanmazsınız, değil mi? Sızdırmazlığı tamamen çıkarmak için yıkardın.

Tabii ki, sadece onları koruduğun kadar hijyeniktirler. Şuna baksana Bu makale bidenizi nasıl temizleyeceğiniz ve ne kadar hijyenik oldukları hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Tuvalet kağıdının da kendi hijyen sorunları vardır. Tuvalet kağıdıyla, kızarıklık, idrar yolu enfeksiyonları, hemoroit ve diğer sorunlara yakalanma riskiniz daha yüksektir. Şimdi kulağa pek hoş gelmiyor!

Banyonuza Bide Nasıl Dahil Edilir

Tuvalet kağıdı yok mu? Sorun değil. Tuvalet kağıdına ekolojik bir alternatif arıyorsanız, bide cevabınız olabilir.

Ancak banyonuza bir tane eklemek her zaman kolay değildir. Ayrı bir bide arıyorsanız, gerekli su tesisatı eklemek için yeterli alan ve yeriniz olduğundan emin olun. Odanızın tarzına uygun şık bir bide seçin ve yanına kullanılmış havlular için küçük bir sepet koyun.

Alanınız yoksa panik yapmayın! Artık mevcut klozetinize sığacak bir bide eki veya yanında duran el tipi bir bide alabilirsiniz.

Bide ataşmanları genellikle mevcut klozetinizi değiştirmek için kullandığınız bir klozet oturağı şeklinde gelir. Hafif bir su akışı püskürten küçük bir musluğa sahiptirler ve genellikle suyun ne kadar sert veya yumuşak çıkacağını seçebilmeniz için bir ayar paneli ile birlikte gelirler. Doğrudan tankınızın su kaynağına da bağlanırlar, böylece fazladan su tesisatına ihtiyaç duymazsınız.

Klozet kapağınızı değiştirmek zorunda kalmamanız için klipsli nozulları da bulabilirsiniz. Banyonuza bide takmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Başka Alternatifler Var mı?

Bide fikrine kapılmadıysanız, tuvalet kağıdı sorununa yardımcı olmanın başka yolları da var. Son zamanlarda daha fazla ilgi gören biri, bambu tuvalet kağıdına geçmektir.

Bambu, şu anda kullandığımız ağaçlardan çok daha iyi bir kaynak. Gezegenimizi sağlıklı tutarak çok hızlı bir şekilde geri büyür. Şu anda onu kullanan şirketler de tipik olarak sürdürülebilir kaynaklar kullanıyor, bu da doğal yaşam alanlarını ihlal etmedikleri anlamına geliyor.

Ekstra çevre dostu noktalar için plastik içermeyen bambu tuvalet kağıdını deneyin ve bulun! Bu rulolar, banyoda da harika görünen sevimli kağıt ambalajlarda gelir. Çevre dostu bir tarz için bunları tuvaletinizin yakınındaki bir sepet içinde sergileyin.

Çevre Dostu Banyonuzu Oluşturun

Evlerimizi çevre dostu ve yaşamlarımızı daha sürdürülebilir hale getirmek için hepimiz daha fazlasını yapmalıyız. Bideye geçmek yolculuğunuzda küçük bir adım gibi görünebilir, ancak dünya üzerinde çok büyük bir etkisi olabilir! Sadece geçiş yapmaya karar verdiğiniz için kesilmeyecek tüm ağaçları düşünün.

Bu makaleyi beğendiyseniz ve daha çevre dostu banyo ve ev dekorasyonu ipuçları istiyorsanız, web sitemize bir göz attığınızdan emin olun.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu