Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Büfesi keşfetmek: kaç tür var?

Mobilyanın tarihini oluşturan mobilyalara gelince, bahsetmemek imkansızdır. Çok eski zamanlardan beri mutfaklarımızda mevcut, hem estetik açıdan hem de işlevsel açıdan kendini uyarlayarak gelişti.

Büfe keşfetmek: kaç tür var?
Mutfak başlangıç ​​noktası olarak, büfe de oturma odasından girişe kadar evin diğer odalarına da “taşındı”. Değeri ve önemini daha da iyi anlamak için, şimdi piyasada bulunabilecek çeşitli büfe türlerini keşfetmek üzere küçük bir yolculuğa başlayalım.

Raflı büfe

Harika bir klasikle başlayalım. Orada raflı büfe asla modası geçmez ve özellikle mutfak ortamı için uygundur.

mutfak dolap çeşitleri
Miro büfe çekmeceli

Aslında, belirli bir estetik değeri olan yemekleri olan ve bunları göstermek isteyenler için mükemmel bir çözümü temsil ediyor. Çok faydalı bir ipucu, onları dikkatlice seçmektir.

Çevrenin diğer unsurlarına benzer bir renge sahip yemeklere (örneğin perdelere) odaklanarak, özellikle mutfak gibi belirli bir seviyede yemek gerektiren bir ortamda gerçekten ilginç bir estetik uyuma yer açmak mümkündür. konfor.

Büfe bakışta

Birkaç yıldır, geri dönüşü görüyoruz. büfe. Elemanları kapatmadan ve son derece temel bir tasarımla, özellikle mutfakta üstündür.

mutfak büfe çeşitleri

Çevreye olan duyarlılık, mobilya ile uğraşan şirketler için de bir iş varlığı haline geldiğinden, görünen büfeler, özellikle bir mobilya unsurunu bu kadar önemli bir şekilde kullanarak ev bağlamında, özellikle mutfakta baş kahramanlar haline geldi. tarih, lezzetli bir lezzet yaratmak kolaylaşıyor Ev & Bahçe.

Renk nasıl seçilir? Ev – özellikle mutfak – kişinin kendi boyutuna göre inşa edilmesi gereken bir dünya olduğu için uyulması gereken evrensel kurallar yoktur.

Kesin olan şey, siyah ve metalik gri gibi renklerin hakim olduğu endüstriyel tarzın her zaman kendine özgü bir nedeni vardır ve odada bulunan herhangi bir bitki unsuruyla hoş bir kontrast oluşturabilir. Görmek inanmaktır!

Kapalı büfe

İyi hizmetin sessiz koruyucusu ve en değerli masa örtüsü setibelki aşkla el yapımı, kapalı büfe birçok evde kalıcı bir varlıktır. Ayrıca arkasında çok eski bir tarihle şekil ve boyut olarak yenilenmiştir.

Bugün, aslında, sadece mutfakta değil, aynı zamanda yatak odasında ve salonda da düşük olanları bulmak nadir değil.

kapalı büfe
Sky büfe

Ayrıca bu durumda, seçimle ilgili sabit kurallar yoktur, yalnızca sağduyu tavsiyesi vardır. Birkaç örnek mi? Özellikle etkileyici bir büfe seçerseniz, çevredeki ortamı diğer mobilyalar veya parlak renklerle aşırı yüklememek en iyisidir.

Büfe keşfetmek: kaç tür var?
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu