Dekorasyon Örnekleri

Noel dekorasyonunda iki stili karıştırmak için 6 ipucu

Noel dekorasyonunda modern ve geleneksel stilleri birleştirin. Klasik kırmızı ve yeşil tonlarını çağdaş dokunuşlarla buluşturarak evinizi sıcak, zamansız bir atmosferle doldurun. Geleneksel nostaljiyi modern zarafetle buluşturun, benzersiz ve unutulmaz bir tatil deneyimi yaratın.

evde-yılbaşı-süslemeleri

Noel süsleri her şeyden önce çok yaratıcıdır. Bazen birden fazla estetik öneriyle ilgilenirsiniz. Bu yüzden farklı trendleri, ilham verici önerileri ve somut fikirleri sever. Bu nedenle iki tarzı karıştırmak bu bağlamda yaygın bir çabadır. Decorau.Com’da bu denge ve uyumu yakalamak için altı ipucu veriyoruz.

1. Tamamlayıcı stiller: Aynı düzlemde güzel görünen seçenekler

Noel ağacının-tabanındaki-hediyeler

Deneyler yapın, farklı kombinasyonları bir araya getirin ve farklı alternatifleri karşılaştırın. Aynı senaryo içinde birbirini olumlu etkileyen iki öneri seçin. Bu şekilde, farklı bileşenlerin toplamı hoş bir evren yaratır. Böylece iki öneriyi birleştirir. Farklılaştırarak stil, ama aynı zamanda en iyi versiyonlarına benzeyenleri birleştirerek. Ayrıca Noel’de dekorasyon yapmanın püf noktaları konusuna mutlaka bakınız.

2. Her stilin kendi oranı ve yeri vardır

kırmızı renkli kapı

Stillerin bir karışımı, her birine evinizde eşit yer vermek için tam bir matematiksel denklem kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu yüzden her bir stilin orantısına karar verin. Hangi stil daha iyi öne çıkacak? Buna dayanarak hangi estetik öneriyi seçeceksiniz? Bir yılbaşı dekorasyon projesinde orantı ve ölçü duygusu çok önemlidir. Bu sayede her öneriye kendi yerini verebilirsiniz.

3. Tutarlılık, kaynaşma ve birlik

Noel için-dekore edilmiş mutfak

Her stilin kendine özgü bir varlığı vardır. Bu, estetik önerinin en temsili özelliklerinde algılanır. Örneğin, renkler, dokular ve diğer karakteristik nüanslarda. Bununla birlikte, iki tamamlayıcı öneriyi karıştırmak istiyorsanız, dekorasyonun bütünsel görünümünü kaybetmemelisiniz.

Başka bir deyişle, detayların toplamını bütünü kuşatan bir perspektiften algılayabilmek için kapsamlı bir bakış açısı şarttır. Aksi takdirde, iki stil düzlemde iyi bir bütünlük oluşturmazsa önemli bir görsel gürültü kaynağı ortaya çıkacaktır. Böylece iki ana stili kullanarak, bütünün hissini bozan unsurları ortadan kaldırarak bir hikaye anlatabilirsiniz.

4. Kendi evinizin dekorasyonuna dayalı stilleri entegre edin

kanepede hediye kağıdı

Kullanılan stiller, halihazırda belirli özelliklere sahip bir ev temel alınarak tasarlanmıştır: Mobilyalar, aksesuarlar, süslemeler… Seçilen önerilerin tabana çok iyi entegre edilmesi önemlidir.

Söz konusu alanda bazı değişiklikler yapmak gerekebilir. Örneğin, olağan dekorasyonun bir parçası olan bazı süslemelerin kaldırılması tavsiye edilebilir, böylece Noel çelengi, yıldızlar, çelenk ağacının minyatür parçaları gibi diğer tipik Noel unsurları ön plana çıkabilir… Mekânı hazırlamak, Noel estetiğinin görünürlüğünü arttırmanın anahtarıdır.

5. İşlevsellik: Pratiklik konusundaki bakış açınızı kaybetmeyin

Noel'de kanepedeki kız

Stil karışımının amacı, dekorasyon yaparken görüntünün ötesine geçmektir (görüntü, yaratıcı süreçte çok net bir şekilde algılanmasına rağmen). Özellikle bayram sezonunda işlevsellik de önemlidir.

Ailenizle mutlu anların tadını çıkarabilmeniz için oturma odasına, yemek odasına veya mutfağa istediğiniz konforu vermenin anahtarıdır. Dolayısıyla, dekoratif bir seçim konusunda şüpheye düştüğünüzde, estetik ve işlevselliği birleştirin.

6. Kişisel dokunuşunuzu ekleyin

Noel'de kanepe

İki dekoratif stilden birinin kombinasyonu ile oynayın, deneyin ve yenilik yapın. Ayrıca kişisel dokunuşunuzu da ekleyin. Böylece Noel tatillerinde önemli bir anlam kazanan duygusal dekorasyonla kendi bakış açınızı etkileyin.

Birçok insan yıl sonu kutlamalarının başlangıcını, eve çok karakteristik bir atmosfer veren dekorasyonla bekler. İki tarzı karıştırmak yaygın bir alternatif. Siz de ilham alın ve farklı alternatifler üzerinde oynayın!

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu