Dekorasyon Örnekleri

Yılbaşı için evinizin çeşitli köşelerini dekore etmek için 7 ipucu

Noel ağacı ve beyaz duvar

Yılbaşı dekorasyonu farklı ortamları aynı tema etrafında birleştirebilir. Yani şenlikli dokunuş, yaratıcı sürecin ortak konusu haline gelir. Evinizin farklı köşelerinde Yılbaşı estetiğini nasıl artırabilirsiniz? İçinde Decorau.Com Yedi ipucu öneriyoruz.

1. Bir ana stil veya iki tamamlayıcı öneri

küçük-noel-ağacı

Daha önce, iyi bir ortak noktaya sahip olmanın öneminden bahsetmiştik. Yani eylem planı aynı tarz etrafında dönebilir veya tam tersi olabilir. karışmak birbirini mükemmel şekilde tamamlayan iki estetik öneriyi pratikte birleştiriyor.

2. Her dekoratif köşede bir odak noktası seçin

Noel ağacı süslemeleri

Aşırılıktan kaçınarak farklı ortamlar nasıl tasarlanmalı? Şu anda minimalist dokunuşa sahip ilham verici öneriler öne çıkıyor. Her köşe için bir odak noktası seçin. Yani, hangi unsurun görsel olarak en dikkat çekici olduğunu belirleyin. Ve dekorasyonun geri kalanını bu malzemenin etrafında planlayın. Kendi başlarına kahraman olma eğiliminde olan bazı faktörler vardır.

Örneğin, çeşitli şekil ve renkteki süslemelerle oluşturulan güzel bir kompozisyonun varlığını vurgulamak için aynanın yansımasıyla oynayın.

3. Dekorasyonun görsel ağırlığını azaltan renkler

Noel çelengi ve süslemeleri

Çeşitli köşeleri dekore edin Ev Noel’de bu, dekoratif aşırılığa düşmek anlamına gelmez (çünkü bu, alanı aşırı yükleyebilir). Fazlalık ise çok geniş olmayan bir odada dengeyi ve gerekli oranı bozar.

Bu nedenle, Noel kompozisyonunda her türlü renkle oynayabilseniz de, setin görsel ağırlığını azaltacak bir kaplama seçin. Açık renkler veya şeffaf dekorasyonlar anında bu etkiyi yaratıyor.

4. Sürdürülebilirlik: yeniden kullanma ve geri dönüştürme

Ağacın Altında Noel Hediyesi

Doğal tema, Noel dekorasyonunda baskılar, renkler ve dokularla çokça mevcuttur. Sorumlu tüketimi ve sürdürülebilirliği teşvik eden değerlerde de bu durum görülüyor.

Yeni satın almadan önce malzemeler çeşitli ortamları dekore etmek, yeniden kullanmak ve geri dönüştürmek için. Yaklaşan tatillerde onlara yeni bir hayat vermek için evinizde bulunan kaynaklardan yararlanın.

5. Duvarları, kapıları veya pencereleri süsleyin

Noel-duvar-dekorasyonu

Diğerlerinde olduğu gibi amaç Dekoratif, ortamın dağılımını planlamak gerekir. Evin iç kısmının daha küçük görünmesine neden olacak nihai sonuç olmadan birkaç köşe nasıl oluşturulur?

Dekorasyona başka bir bakış açısı arayın. Bir duvarı, kapıyı, rafı veya pencereyi Noel temalı ayrıntılarla süslemek için yükseklikten yararlanın.

6. Ana odalara öncelik verin: oturma odası, salon, yemek odası ve mutfak

Noel-dekorasyonlu-kurabiyeler

Noel dekorasyonu Evin farklı odalarında gerçekleşmesi gerekmez. Haritadaki konumları ve ayrıca aile hayatındaki anlamları nedeniyle en alakalı olanlara öncelik vermeniz önerilir. Bu sayede en güzel köşeler salon, oturma odası, yemek odası veya mutfağa entegre edilebilir.

7. Kahramanlara dönüşen mobilyalar

Noel-masa-dekorasyonu

Noel perspektifi, renkleri, kombinasyonları ve dokularıyla evlerin, sokakların ve ticari binaların alışılagelmiş estetiğini yeniden keşfediyor. Evin dekorasyonuyla ilgili olarak alışılagelmiş mobilyalar, bahsettiğimiz köşelerin merkezi haline gelen ilgi çekici kompozisyonları çerçeveleyebilir.

yemek masasışifonyer, raf, şöminenin üzerine yerleştirilen ayna veya sehpa, tatilin başrol oyuncusu olabilecek mobilyalardan sadece birkaçı.

Bu nedenle köşe dekorasyonu size şekil vermenizde yol gösterebilir. Yaratıcı süreç bütünü parçalarla birleştiren şey.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu