Yatak Odaları

Odadaki bitkilerle uyuyun

Yatak odasındaki bitkiler: evet mi hayır mı?

Cevap Evet. Yeşil rengi (renk terapisi gerçekten işe yarıyor) ve kirlilik önleyici özellikleri sayesinde, herhangi bir süslemeden daha iyi bir dekorasyona sahiptirler ve faydalı bir işleve sahiptirler.

Sarmaşık, eğrelti otu, aloe vera ve orkide gibi bitkiler havada bulunan toksik maddeleri emer.

Mükemmel yatak odası bitkilerinin ne olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Odadaki bitkiler: odadaki bitkilerle uyuyun

Bitkiler yatak odasında tutulabilir mi yoksa sağlığa zararlı mı?

Birçoğu, bitkilerin geceleri yaydıkları karbondioksit nedeniyle yatak odasına bitki yerleştirmememizi tavsiye ediyor.

Gerçekte, bitkiler odanın büyüklüğüyle orantısız büyüklükte veya miktarda olmadıkça tehlike yoktur. Geri viteste. Birçok bitki havadaki kirlilik seviyelerini azaltır, böylece daha sağlıklı bir dinlenmeyi teşvik eder.

Bitkiler sadece hava kirliliğinin sorumlu olduğu dışarıdan gelen zararlı maddelerle değil, aynı zamanda amonyak gibi ev temizliğinde kullandığımız sprey ve deterjanların salgıladığı maddelerle de savaşır.

Arındırıcı etkilerinin ötesinde, bitkilerin bir başka önemli yararlı işlevi daha vardır: Kendimizi yeşilliklerle çevrelemenin bize yardımcı olduğu artık kanıtlanmıştır. Rahatlama ve refahı yeniden keşfedin ve dinlenmeyi teşvik edin. Bu özellik özellikle yatak odası, dinlenme yeri mükemmelliği için uygundur.

Yatak odasındaki bitkilerin de estetik bir işlevi vardır. herhangi bir süs veya mobilyadan daha iyi döşenmiştirçevreye doğru, davetkar ve rahatlatıcı bir baskı verir.

Lo dice il feng shui

Feng Shui daha mutlu ve daha rahat bir yaşama sahip olabilmeniz için evdeki mükemmel dengeyi yeniden yaratmakla ilgilenen eski bir Çin sanatıdır.

Feng shui, örneğin yatağı nereye yerleştireceğimizi ve odaya bağlı olarak hangi renkleri seçeceğimizi söyler.

Genel olarak feng shui, çok fazla enerji ürettiği ve dinlenmeyi engellediği düşünüldüğünden, yatak odasına, özellikle çiçekli olanlara bitki yerleştirme fikrinden hoşlanmaz. Aslında kanıtlar, bitkilerin ve yeşilliklerin zihinsel refahı ve dinlenmeyi uyardığını gösteriyor.

Feng shui’ye göre önemli olan, bitkilerin büyük olmaması ve yatakta yatarken görünmeyecek şekilde yerleştirilmesidir.

Bonsai bitkisi

yatak odasında bonsai

Bonsai, alışılmadık bir yatak odası seçimi gibi görünebilir. Anlamı hakkında düşündüğünüzde, aslında oldukça dikkat çekicidir. Bonsai, denge ve sakinliğin sembolüdür, her ikisi de yatak odasına çok uygun olan duygular, işlevi için dinlenmek, misafirperverlik ve rahatlamakla bağlantılı olması gereken bir ortam.

Yatak odasında sulu meyveler

Yatak odasına yerleştirmek için sağduyulu ve çok büyük olmayan bir bitki arıyorsanız, küçük veya orta boy etli bir bitkiyi tercih edebilirsiniz.

Bazı bitkileri raflara veya tuvalet masasına veya hatta yere koyabilirsiniz.

Harika olanı tavsiye ediyoruz Sansevieria açık ve koyu yeşil çizgili yaprakları tavana doğru yükseliyor.

Ya da Dracaena rengarenk çiçeği ile.

Aloe Vera

Aloe vera, sulu meyveler arasında yatak odasına yerleştirilmeye en uygun olanıdır. Aslında, mobilyaların saldığı formaldehit de dahil olmak üzere havadan kirletici partikülleri temizleme özelliğine sahiptir.

Ayrıca uykusuzlukla mücadeleye yardımcı olur.

Spatifillo

yatak odası için uygun bitkiler: spatifillo

Bu bitki aynı zamanda barış zambağı. Yatak odasında iki nedenden dolayı mükemmeldir. Birincisi, son derece faydalı özellikleriyle verilir: spatifillo, ortamı daha sağlıklı hale getiren havayı temizleyebilir. Aslında, tüm zararlı gazları ve kirletici parçacıkları yakalar, büyük miktarda oksijen açığa çıkarır, öyle ki NASA onu uzay aracı için kullanır.

İkinci neden ise estetik yönüyle ilgili, özellikle sakinlik ve dinlenme yeri olan yatak odası için uygun. Narin beyaz çiçekleri sayesinde zarif görünümlü bir bitkidir.

Yatak odasında çiçek mi var? Orkide ve lavanta

yatak odası için uygun bitkiler: orkide

Yatak odasında çiçek bulundurma fikrini seviyorsanız orkide ve lavanta en uygun olanlarıdır.

Aslında, orkide sıcak havaya alışkındır ve aşırı miktarda ışığa maruz kalmayı sevmez. Her iki özelliği de onu yatak odası için uygun hale getirir.

Lavanta ise olağanüstü özelliklere sahip bir parfüme sahiptir: Kaygıyı azaltır ve sakinliği teşvik eder. Bunların her ikisi de iyi bir dinlenme sağlar ve uykuya teşvik eder.

Ve sen, yatak odanda hangi bitki var? Yorumlarda bize anlatın.

Odadaki bitkiler: odadaki bitkilerle uyuyun
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu