Dekorasyon Örnekleri

Ofis ve ofis dekorasyonunda yedi hata

ofiste beyaz masa

Verimlilik, proje ve konsantrasyonla olan ilişkisinin ötesinde çalışma ortamı çok önemlidir. Profesyonel bir ortam başka açılardan da analiz edilebilir. İçinde dekorasyon blogu Çevrede kaçınılması tercih edilen yedi sık arızayı yorumladık.

1. Kurumsal veya mesleki değerlerle bağdaşmayan görsel iletişim

ofiste çalışma masası

Ofis veya ofis aynı zamanda müşterileri, ilgili kişileri ve tedarikçileri karşılayan yerdir. Farklı toplantıların veya süreçlerin gerçekleşebileceği bir senaryo. müzakere. Çevre, iç organizasyonu ve seçilen renkleri aracılığıyla ilk izlenimi aktarır. Bu nedenle görsel iletişimin kurumsal veya mesleki değer ve ilkelerle bağdaşmaması bir hatadır.

2. Yalnızca işe ve üretkenliğe odaklanın

çalışma masasında ofis malzemesi

İş günü içinde kısa molalar vermek üretkenliği, konsantrasyonu ve sonuçları artırmak için olumlu bir alışkanlıktır. Bu nedenle düzene önem verilmesi olumlu olmakla birlikte, pratiklik ve mekanın sunumu, dinlenmeye mahsus diğer köşelerin dekorasyonunu da ihmal etmemenizde fayda var.

3. Görsel yönü ön planda tutun: akustik de çok önemlidir

ofiste çalışan kişi

Ofis ve ofis dekorasyonu, imajla ilgili yönlerin değerini gösterir. Renklerin kombinasyonu, görsel düzen, ortamın dağılımı veya mekanı oluşturan bitişler nihai kompozisyona katkıda bulunur. Pekala, ofislerin ve ofislerin tasarımı, diğer araçlarla algılanan bilgilere de katılmalıdır. duyular. Kısacası, sessizlik konsantrasyonu ve zindeliği iyileştirdiği için akustik arka planda kalmamalıdır.

4. Yetersiz masa aydınlatması

masa üstü lamba

Aydınlatma, ofislerin ve ofislerin dekorasyonunda önemli bir rol kazanıyor. Işık, çalışma alanına özel bir şekilde düşmelidir. Yani, dikkatin odağını masaüstüne koyar. Sağladığı netlik sadece dekorasyona etkisi ile değil aynı zamanda görsel sağlık bakımı ile de alakalıdır. Ne zaman ışık ortam önemli eksiklikler gösteriyorsa, profesyonel bir metni dikkatli bir şekilde okumak için ek bir çaba harcar.

5. Alan çok boş veya çok dolu: hata zıt yönlerde de var

ofis-ile-ahşap-mobilya

Zıtlıkların değeri, ofislerin ve ofislerin dekorasyonunda çok boş ya da çok dolu odalar aracılığıyla görünür hale gelir. İlk durumda dekorasyon aşırı düz bir görüntü sunuyor. Başka bir deyişle, dikkatli ve bilinçli bir şekilde planlanmış bir ortamın gerektirdiği ayrıntılara gösterilen özeni ortam yansıtmamaktadır. İkinci durumda, ne zaman ofis aşırı kalabalık, bu durum görsel bir etki yaratıyor: ortamı daha küçük gösteriyor.

6. Esnek olmayan bir ortam (profesyonel ihtiyaçlara tam olarak uyum sağlamayan)

mobilya-saat-ve-kanepe

Bir ortamın dekorasyonunda esneklik, herhangi bir çok işlevli odanın anahtarıdır. Bu kriter ofise uyarlandığında, uzun vadede analiz edildiğinde iş rutininin doğrusal olmadığı dikkate alınmalıdır. İş günü yönetimin bakış açısını gösterir, görevler ve farklı durumlar. Bu nedenle, odanın tabanının her anın ihtiyaçlarına göre çok yönlü olması önerilir.

7. Dekorasyon sürecinde aşırı doğaçlama

sevkıyattaki ayrıntılar

Ofis ve ofis dekorasyonunda var olan hatalar, estetiğin ön planda tutulduğu bir projenin ele alınmasındaki aşırı doğaçlama ve planlama eksikliğinin bir yansıması olabilir. işlevsellik ve ergonomi. Çevre analizinde çok önemli olan diğer birçok unsurun yanı sıra: doğal aydınlatma, metrekare kullanımı, güvenlik ve düzen.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu