Dekorasyon Örnekleri

Ofisinizin dekorasyonunu geliştirmek için 6 ipucu

ofis dekorasyonu

Ofis dekorasyonu bazen üretkenlik, konsantrasyon ve yaratıcılık gibi diğer unsurlarla karşılaştırıldığında gözden kaçar. Ancak mekânın tasarımı mekânla doğrudan bağlantılıdır. konfor, sonuçlar ve refah. Yaz çoğu profesyonel için genellikle bir tatil zamanıdır. Bu nedenle ofiste bazı iyileştirmeler planlamak için de uygun bir an (Eylül ayından itibaren yeni bir aşamaya geçmek amacıyla). Ofisinizin dekorasyonunu nasıl geliştirebilirsiniz? Size altı ipucu veriyoruz.

1. Büyüleyici minimalizm: ofiste sadelik zaferi

doğal-dekorasyonlu ofis

Minimalizmin ofis dekorasyonuna uygulandığında getirdiği derslerden biri de sadeliktir. Çalışma alanında düzeni, ferahlığı ve uyumu besleyen bir malzeme. Yani, elinizde kalanlar olmadan yapmak için şu anda ortamda bulunan malzemelerin bir incelemesini yapmanız önerilir. Ofis dekorasyonunda düzen, bir bütün olarak incelendiğinde olumlu bir değerdir ancak esas olarak ofis dekorasyonundadır. Odak noktası ofis: masa ve yakın çevre.

2. Renk, ancak ölçü ve orantı ile

masa dekorasyonu

Rahat, güzel ve keyifli bir ofis yaratmak istiyorsanız beyaz ön plana çıkarabileceğiniz tonlardan biridir. Temelde, ince veya çarpıcı bir kontrast oluşturan herhangi bir renk tonunun varlığı daha da öne çıkıyor.

Monoton bir profesyonel ortam imajından uzaklaşan bir ofisin estetiğinin dönüştürülmesinde ve geliştirilmesinde rengin gücü belirleyici olabilir. Özellikle, doğal manzarada mevcut olan ve dolayısıyla iç mekanı doğanın özüyle uyumlu hale getiren kromatik bir bileşenin seçilmesi uygundur.

3. Mobilyaların konumuna göre farklılaştırılmış odalar yaratın

ofis-malzemeleriyle-masa

Mevcut yüzey küçük olsa bile içindeki farklı alanları tespit edebilmeniz muhtemeldir. Örneğin, çalışma köşesi bir parça ile tamamlanmaktadır. kitapçı Mesleki konuları araştırmak için farklı danışma kaynakları sağlayan. Tüm noktalar mükemmel şekilde birbirine bağlandığında nesnel bir ayrım nasıl elde edilir?

Bu durumda mobilyaların konumu belirleyicidir. Belki de orta kısımda daha fazla yer kazanmak için masa duvarlardan birinin yanına yerleştirilmelidir. Tam tersine, mobilyaları odanın merkezine entegre etmek mümkün olabilir (geri kalan mobilyalar bu çekirdeğin etrafında dönerken).

4. Sakinlik ve esenlik bölgesi

ofis dekorasyonu

Ofis bir çalışma, konsantrasyon ve çaba yeridir. Ancak aynı zamanda sakinlik, okuma, rahatlama ve esenlik bölgesine de güvenebilirsiniz. Bu ortamı çerçevelemek için ihtiyacınız olan tek şey rahat bir sandalyedir.

Ancak ofis dekorasyonunu geliştirmek istiyorsanız sadece ürünün kalitesine değil aynı zamanda şıklığına da bakmalısınız. tasarım dikkatli olmak. Çarpıcı bir renk tonuna sahip bir kadife sandalye, son kompozisyonda büyük fark yaratabilir.

5. Kapıdan en çekici perspektifi arayın: odak noktasına karar verin

ortak-uzayda-ofis-dekorasyonu

Ofisin dekorasyonu size her gün bir ilk izlenim verir: Kapıdan algıladığınız görüntünün özel bir anlamı vardır (iş gününün başlangıcındaki karşılama sembolüdür). Bu nedenle ofisin o açıdan bakıldığında en iyi halini gösteren bir odak noktası seçmeniz önerilir.

6. Endüstriyel hava taşıyan ofis dekorasyonu

endüstriyel tarzda ofis

Endüstriyel tarz oldukça modern bir dokunuş getiriyor ve modern profesyonel ortama. Ana kılavuz iplik olarak entegre edilebilir veya tam tersine, metalik kaplamaya (veya gri ve siyah renklerin kullanımına) sahip öğeler aracılığıyla küçük dozlarda eklenen bir ilham kaynağı olabilir.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu