Dekorasyon Örnekleri

Öğelerle vurgulu duvarların nasıl oluşturulacağını keşfedin

Duvarları dekore edin

duvarlar dekorasyonun önemli bir parçasıdır Görünmese de. Onları süslemeden bırakmak, mekanları çok sıkıcı hale getirebilir, bu yüzden büyük bir potansiyele sahiptirler. Bu yüzden, her şeyi daha güzel hale getirmek için duvarları iyileştiren parçalarla dekoratif duvarlar oluşturmak için birkaç fikirden bahsedeceğiz.

Duvarlarla birçok şey yapabiliriz, çünkü eklenecek birçok dekoratif unsur. Sadece duvarları değiştirerek odaların tarzını değiştirmek hatta mekanları yenilemek için farklı fikirlerle. Bu yüzden size ilham verebilecek birçok fikir var.

Duvarlar için boya kullanın

Duvarı boya ile süsleyin

boya, duvarları yenilemenin iyi bir yolu olabilir. Sadece boşlukları yeni bir renkle boyamakla kalmıyor, aynı zamanda şekiller oluşturmak ve hatta duvarı sanki bir tuvalmiş gibi boyamak için boya kullanmak. Geometrik şekiller yapmak istiyorsanız, çizgiler oluşturmak için bantları kullanabilirsiniz. Çok karmaşık bir fikir olmayıp, duvarlarınızda farklı tonları birleştirerek benzersiz mekanlar yaratmanıza olanak tanır. Biraz boya ile mekanları bambaşka bir şekilde ve fazla harcamadan yenileyebiliriz.

Kapak duvarları

Duvarları dekore edin

duvarlar birçok şekilde kaplanabilir yeni şeyler yaratmak için. Endüstriyel bir tarz vermek için bir alanı tuğlayla kaplayabilirsiniz, ancak ona sıcaklık veya daha rustik bir tarz vermek için ahşapla kaplamak da mümkündür. Giydirilmiş duvarlar, sanki başka malzemelerle oluşturulmuş gibi tamamen farklı görünüyor. Bu, onları korumanın bir yoludur, çünkü örneğin ahşap aynı zamanda bir yalıtkan görevi de görür.

Duvarlar için duvar kağıdı

Duvar kağıdıyla süsleyin

Duvar kağıdı, duvarları tamamen değiştirmek için kullanılan başka bir unsurdur. Yıllar önce duvar kağıdı modası geçti ama bugünlerde yine bir trend. Günümüzde duvarları süslemek için bazı şıklardan vintage’e, birçok farklı motif ve her türlü renkte pek çok duvar kağıdı bulmak mümkün. Duvar kağıdıyla ilgili tek sorun, uygulamasıdır, çünkü çizimlerin her bölümde çakışması gerektiğinden, her zaman basit bir şey değildir.

Duvarlardaki resimler

Duvarlardaki resimlerle süsleyin

duvarlar ayrıca resimlerle süslenebilir. Bu fikir biraz gelenekseldir, çünkü resimler her zaman dikkate alınması gereken bir unsurdur, böylece duvarlar canlanır. Günümüzde resim karışımları çok popüler. Orijinal kompozisyonlar, asimetrik ama orijinal bir şey yaratmak için bir araya gelen çeşitli ölçülerde farklı resimlerle kullanılır. Tonlar ve motifler açısından bir araya gelen baskılar, çerçeveleri ayrı ayrı satın alabilir, ahşap veya beyaz veya siyah tonlarda basit bir çerçeve türü satın alabilirsiniz. Ayrıca raf satın alıp, üzerine yaslanan resimleri koymak da bir başka imkan.

Hasır parçalar

Hasır ile süsleyin

Duvarları süslemek için görebileceğimiz bir diğer trend ise hasır parçalar. Genellikle küçük hasır sepetler kullanılır, basit kompozisyonlar oluşturmak için duvarlara yerleştirilir. Hasır, aynı zamanda çok sıcak olan doğal bir malzemedir ve herhangi bir evi dekore etmek için mükemmeldir. Şüphesiz son yıllarda popüler hale gelen çok tuhaf bir dekorasyon türüdür.

Alanları genişletmek için aynaları kullanın

Duvarları süslemek için aynalar

Şekli boşlukları genişletmek, duvarlarda ayna kullanmaktır. Aynaların sadece bir işlevi yoktur, aynı zamanda mekanları dekore etmemize de yardımcı olurlar. Hasır aynalardan eski aynalara, yaldızlı aynalara ve her çeşit aynaya kadar pek çok ayna türü vardır. Birkaç aynayı birleştirirsek, benzer bir tarza sahip olmaları önemlidir.

Öğelerle vurgulu duvarların nasıl oluşturulacağını keşfedin konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu