Dekorasyon Örnekleri

Oturma odası dekorasyonunuzda zamansız bir stile nasıl ulaşırsınız?

oturma odasında açık renkli kanepe

Birçok kişi bir zamansız tarz oturma odasının dekorasyonunda. Zaman geçtikçe ilk çekiciliğini koruyan bir odanın hayalini kurarlar. En son trendlerden bazılarının geçici etkisinin ötesine geçen güzelliğe sahip bir atmosfer nasıl yaratılır? Decorau.Com’da size rahat ve keyifli bir alan tasarlamanın anahtarlarını veriyoruz.

1. Simetri her zaman galip gelir

Bunu çok farklı bakış açılarıyla geliştirebilirsiniz. Örneğin kanepe, şömine veya pencere gibi bir odak noktasının etrafında. Duvar dekorasyonunda da bu bakış açısını sanatsal baskılardan oluşan kompozisyonlarla güçlendirebilirsiniz. Simetri, değerli bileşenlerin bir yansımasıdır. dengeölçü, bütün ile parçalar arasındaki bağlantı, uyum ve zarafet.

2. Ahşap (ve onun özünü yeniden yaratan kaplamalar)

zamansız-salon

Oturma odasında zamansız bir tarz yaratmak istiyorsanız, ahşap odayı dekore etmenin ana malzemesi haline gelir. Zeminde, mobilyalarda, pencerelerde, kapıda ve hatta tavanda bile göze çarpabileceğini unutmayın. Bu son öneri özellikle balkonlu bir odada çekicidir. tavan bu yüksek bir yüksekliğe ulaşır. Ahşabın tonunu ve stilini yeniden yaratan birçok başka kaplama var.

3. Zamansız bir kanepe seçin

zarif-beyaz-kanepe

Kanepe her yaşam alanının vazgeçilmez parçalarından biridir. Zamana meydan okuyan bir oturma odası dekore etmek istiyorsanız, klasik bir tasarım seçin. konfor. Zamana meydan okuyan renkler gerçek bir başarıdır çünkü aynı zamanda çok yönlülükleriyle de öne çıkarlar: gri, bej, mavi ve kahverengi, geliştirebileceğiniz tonlardan bazılarıdır.

4. Tekstil odayı tamamlıyor

kanepedeki minderler

Klasik bir oturma odası, odanın dekorasyonundaki küçük detayların muazzam değerini yansıtır. Tekstilin önemi çok önemli. Ancak metrekare sayısı azsa odanın aşırı yüklenmemesi önemlidir. Bu durumda, bir dikkatli olmak özellikle perde seçimi konusunda.

Pencerelere hacim ve görsel ağırlık katmayan sade formatların ve hafif kumaşların tercih edilmesi tavsiye edilir. Aynı şekilde minderler oturma konforunu artırır ve detaylara verilen önemi artırır. Sade tasarımlardan veya sade baskılardan oluşan bir kompozisyon seçin. Ve tüm parçaları iki veya üç kişilik bir kanepeye simetrik olarak yerleştirin.

5. Beyaz duvarlar ve tavan (veya diğer açık tonlar)

oturma odasında zamansız-kanepe

Oturma odası dekorasyonunuzda zamansız bir stil yakalamak istiyorsanız beyaz, duvarlar ve tavanlar için mükemmel bir kaplamadır. Bu, ekleyen bir tondur parlaklık, genişlik ve zamansızlık. Beyaz sadece boya üzerinde değil, aynı zamanda pervazlar (zamansız bir kompozisyon sergileyen bir oturma odasıyla mükemmel bir şekilde birleşen bir estetiğe sahip) gibi diğer destekler üzerinde de en iyi şekilde görünür.

6. Sehpayı güzel detaylarla süsleyin

oturma odasında-sehpa-dekorasyonu

Sehpanın büyük bir dekoratif gücü var. Mobilyaların dekorasyonunu, yüzeyini fazla elementle aşırı yüklemeyecek şekilde planlamak önemlidir. Çekici kombinasyonlar oluşturmak için farklı kaynaklarla denemeler yapın. Mobilyalarda başarıyla çerçevelenen birçok detay var: kitabın güzel baskıya sahip dergiler, çiçekli küçük vazolar, ayna tabanlı tepsiler, göz alıcı estetiğe sahip kutular…

7. Eski veya tarihi olan bir eser: mobilya, tablo veya aynalar

klasik-detaylı-oturma odası

Son olarak, bir oturma odasını zamansız bir tarzda dekore etmek istiyorsanız odaya benzersiz bir parça ekleyin. Örneğin, bir antika büfe Uzun yıllara dayanan bir geçmişi var. Odadaki varlığı, aynalar, tablolar, süs eşyaları ve siyah beyaz fotoğraflar gibi diğer orijinal tasarımlarda olduğu gibi evin öyküsünü zenginleştiriyor.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu