Her Telden

Oturma odası için 18 dekorasyon fikri

Cam sehpa mı arıyorsunuz? Oturma odası için bu 18 model seçimini keşfedin.

Cam sehpa, oturma odası dekoruna şeffaflık getiren bir mobilya parçasıdır. Cam, dekorasyonda güzel teklifler getirmek için evrimleşmiş doğal bir malzemedir! Şaşırtıcı bir sehpa ile oturma odasını süslemek için şeffaflıkla oynuyor, dumanlı tonlar alıyor, ayna efektleriyle oynuyor, buzlu veya temperli yüzeylerle sofistike hale geliyor. Cam meraklıları, seçimimiz sayesinde seçeneklerin çoğaldığını, birbirini tamamladığını ve yaratıcılıklarıyla şaşırttığını görecek. Bir nokta sabit kalır: cam, ışık ve özgün bir tasarım getiren asil bir malzemedir. Bakım tarafında, kusursuz bir yüzeyi korumak için nemli bir bezle basit bir silme yeterlidir.

Resimlerde, iç mekanınız için 18 dekorasyon fikrinden oluşan seçimimizi keşfedin.

1. Tekerli kare cam sehpa

Tekerlekli kare cam sehpa

Kare cam sehpanın harika bir klasiği! Endüstriyel tekerlekleri ile karakterize edilen ve Gae Aulenti tarafından tasarlanan bu model, zarif bir not getiriyor. Zar zor gizlediği bir halının üzerine yerleştirilen bu masa, tüm kapsamını ve özgünlüğünü alır. Çok düşük, çevresinin nefes alması için neredeyse toprağa karışır. Tekerleği ile pratik, göz açıp kapayıncaya kadar hareket ettirebilirsiniz. Bu model 7 farklı boyutta mevcuttur. Made In Design’da bulmak için.

Made In Design’dan satın alın

2. Dikdörtgen siyah cam sehpa

Dikdörtgen siyah cam sehpa

Siyah metalden bir taban ve yuvarlak bir masa, cam tabanın şeffaflığını vurgular. Kanepenin uzunluğu ile aynı hizada olan dikdörtgen bir şekil. Yuvarlatılmış cam üst kısım, halının renkli baskılarının parlamasını sağlayan çok şık bir dumanlı gri ile renklendirilmiştir. Gri, bej, moka tonlarına odaklanan, aşı boyası dokunuşuyla güneş ışığı patlaması gibi dekoratif bir atmosfer. MADE.COM’da bulmak için.

MADE.COM’dan satın alın

3. Küçük renkli cam sehpa

Küçük renkli cam sehpa

70’lerden esinlenen bu küçük renkli sehpalar, dökme alüminyumdan konik bir yapı üzerine özenle yerleştirilmiş temperli cam bir tablayı birleştiriyor. Farklı şekillerin ve çoklu renklerin birlikteliği, eğlenceli ve grafik kompozisyonlardan oluşan bir oyun sunar. Temperli cam, yumuşak dumanlı bir ton verir. İdeal olarak hafif ve kalın bir halı üzerine yerleştirilerek, karakterlerini ve kişiliğini ortaya koyarlar. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

4. Eskitilmiş pirinç kaplamalı cam ve metal sehpa

Eski pirinç kaplamalı cam ve metal oturma odası masası

Derin açık gri bir halı üzerine konforlu bir şekilde monte edilen bu sehpa, çift camlı üst kısmı ile oturma odasına güzel bir şeffaflık getiriyor. Eskimiş pirinç kaplamalı metal çerçevesi, iyi görülen bir altın notası getiriyor. Bir araya getirilmiş iki karenin yanılsamasını veren iki üst ve bacakların ikili tasarımını takdir ediyoruz. Şık ve klasik bir model. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

5. Çift camlı siyah metal oturma odası masası

Çift camlı siyah metal oturma odası masası

Burada dikdörtgen bir köşe kanepeyi yuvarlak bir sehpa ile ilişkilendirerek bükmeyi seçtik. Ultra ince siyah metal yapısı, çift camlı bir tavanın şeffaflığını çevreler. Böylece, hacimlerin eğriler ve açılar, katılar ve boşluklar açısından etkileşime girdiği özgün ve tasarımcı bir oturma odası evreni yaratıyoruz. Doğal tonlarla cam, netlik ve şeffaflık arzusunu aşılar. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

6. Yuvarlak ahşap ve cam sehpa

Camlı yuvarlak sehpa

Yan sehpa, kanepe ucu işlevi görebilen kompakt bir sehpa modeli … Sarı ahşaptan çapraz altlığın yuvarlak temperli ve renkli cam üst ile birleşimi bu modele büyük bir şıklık katıyor. Dekoratif açıdan klasik evrenlere ve yumuşak tonlara çok kolay uyum sağlar. MADE.COM’da bulmak için.

MADE.COM’dan satın alın

7. Cam yerleştirme masası

Cam yerleştirme masası

Meydanın saf ve dengeli geometrisine göre tasarlanan bu cam yerleştirme masaları, oturma odasında sihirle çalışır. Tek bir hareketle, arzulara, ihtiyaçlara ve ortama uyarlanmış yüzeyleri yerleştirmek için ayrışırlar ya da tam tersine birbirlerine uyarlar. Nüanslı renk efektleri yaratan şeffaflığa sahip ikili bir oyun. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

8. Renkli camdan orijinal oturma odası masası

Orijinal cam sehpa

Bu sehpanın özgünlüğü iki güçlü noktaya dayanmaktadır. Ayaklarının asimetrisi ve yavaş yavaş mercan pembesinden seladon yeşiline dönüşen kavisli camın eğimi. Süper pürüzsüz yüzey, bu modele oturma odasına şık bir hava katmak için çağdaş bir dokunuş sağlar. Pastel renkli bir kanepenin kombinasyonu yeşil ve sarı gibi cesur renklerle tezat oluşturuyor ve bütünü iyi bir mizahla kişiselleştiriyor. MADE.COM’da bulmak için.

MADE.COM’dan satın alın

9. Temperli camdan tasarım sehpa

Temperli cam tasarım sehpa

Basit, temiz ve tasarım. Bu kare temperli cam sehpa belirli bir titizlik sergiliyor. İşlenmemiş tarafı vurgulamak için kasıtlı olarak mumlu beton üzerine yerleştirilebilen bir model. Ya da tam tersine renkli bir halının üzerine koyarak algısını yumuşatın. Made In Design’da bulmak için.

Made In Design’dan satın alın

10. Cam sehpalı klasik oturma odası

Cam sehpa ile Vintage tarzı oturma odası

Bu cam sehpa ile mükemmel uyum sağlayan nostaljik bir ortam. Altın pusula ayakları ve dumanlı renkli üst kısım, sıcak, yatak odası tarzında bir evren yaratmak için kadınsı ve neşeli dekoratif notalar getiriyor. Saçaklı bir kanepe, fuşya kadife puf ve pudra pembe suni kürk halı seçerek bu önyargıyı vurguluyoruz. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

11. Sehpa bakır kaplama ve renkli cam

Bakır kaplama sehpa ve renkli cam

Renklendirmek için evet! Üç parçalı bakır tabanı ve çam yeşili renkli cam üstü ile bu sehpa, gerçek bir grafik dinamiği getiriyor. Varlığını ortaya koyarken şeffaflıkla oynuyor. Renkli geometrik şekillere sahip bir halı ve fare gri bir kanepe ile birleştiğinde oturma odasına hayat verir. MADE.COM’da bulmak için.

MADE.COM’dan satın alın

12. Endüstriyel tarzda cam sehpa

Endüstriyel tarz cam sehpa

Şaşırtıcı ve kasıtlı olarak çiğ olan bu sehpa, tel örgü tabanı şeffaf cam bir üst ile birleştiriyor. Katı bir evrende sahnelenerek, tüm kişiliğini üstlenir. Biraz patine bir görünüm veren vernikli bir yüzey olduğunu unutmayın. PIB’de bulun.

PIB’den satın alın

13. İki cam sehpalı oturma odası

İki cam sehpalı oturma odası

İç içe geçmiş masalar gibi birbirine uyan iki parçalı bir sehpa. Esnek yüzeylerin oluşturulmasına izin vermek için cam üstler üst üste gelir. Pratik ve estetik olan iki modül tamamen ayrılabilir ve iki ayrı konuma monte edilebilir. MADE.COM’da bulmak için.

MADE.COM’dan satın alın

14. Cam ve tik sehpa

Cam ve tik sehpa

Doğal bir dekoratif ortam için mükemmel olan bu sehpa, cam bir üst ile ilişkilendirilmiş, geri kazanılmış bir ahşap montajı destek olarak kullanır. Şeffaflık, tabanın oluşturduğu heykeli her açıdan görmeyi mümkün kılıyor. Bu model, ahşap, kürk, doğal tonlar gibi malzemelere dayanan sıcak ve samimi bir iç mekanda yankılanıyor. Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

15. Çağdaş tasarım temperli cam sehpa

Çağdaş tasarım temperli cam sehpa

Bu sehpa, düzensiz açılara sahip farklı paralelepipedik şekillerde mevcuttur. Cam plakaları monte ederek hassas çalışma. Kesinlikle şeffaf olan renkli kenarlar, hacmi beyaz, siyah, yeşil veya turuncu renkte vurgulayarak göze çarpmayacak şekilde ortaya çıkarır. Sonunda, ultra çağdaş tasarımlı bir masa, çeşitli boyutlarda mevcuttur. Ham bir evrene mükemmel uyum sağlayan modeller. Made In Design’da bulmak için.

Made In Design’dan satın alın

16. Ahşap tabanlı ve cam tablalı sehpa

Ahşap tabanlı ve cam tablalı sehpa

Vitra için tasarımcı Isamu Noguchi tarafından 1944 yılında yaratılan bu sehpa, ahşap tabanlı ve cam üst kısmı gerçek bir ikon haline geldi. Sehpa lakaplı, göz açıp kapayıncaya kadar fark edilebilen tabanının kademeli montajı sayesinde ünlendi. Yıllar geçtikçe, bu model biraz eskimedi ve dekorasyon ve tasarım dünyasında bir referans olmaya devam ediyor. Design Bestseller’da bulun.

Design Bestseller’dan satın alın

17. Yuvarlak cam sehpa

Yuvarlak cam oturma odası masası

Parlamayı sağlayan yuvarlak cam tepsi kesik koni şeklindeki bir krom ayak c’yi özetlersehpası. Diğer daha küçük formatlı modellerle ilişkili olarak, oturma odasının ortasına oturur ve baskın renk kodlarını yansıtır: krom çerçeveli koltuk, fırçalanmış pirinç aksamlı endüstriyel raf, dövülmüş metal yumurta koltuk … Hepsi uyumlu ve uyumlu evren, sıcak. Bulmak için Dünya evleri.

Maisons du Monde’dan satın alın

18. Altın sehpa ve renkli cam

Oturma odasında altın bir dokunuş

Bu yuvarlak cam masanın iki renkli üst kısmı siyah beyaz kodlar, yarı saydamlık ve şeffaflıkla oynuyor. Şık pirinç yapı, sofistike bir dokunuş getiriyor. Oturma odasında parlak bir dokunuşla küçük bir etkinlik yaratmak için tüm dekoratif unsurlara sahip bir sehpa. Klasik kalırken orijinal, retro ve tasarım stillerine uyum sağlar. MADE.COM’da bulmak için.

MADE.COM’dan satın alın

Ayrıca İskandinav oturma odası masasındaki dosyamızı, endüstriyel tarzdaki bu seçkiyi veya masif ahşap sehpaya adanmış bu listeyi keşfedin.

Cubit: modüler mobilya

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu