Nasıl Yapılır ?

Oturma odasında kanepeler nasıl düzenlenir

Oturma odası için doğru kanepeyi seçmek sadece kumaşı, modeli, boyutu, kabarıklığın olup olmadığını seçmekle ilgili değildir … Odanın şekline ve mevcut diğer unsurlara göre düzenlemeye karar vermelisiniz.

Oturma odasında kanepeler nasıl düzenlenir

Tek bir cümleyle: asla sadece gözlerinizle satın almayın. Kanepenin seçimi, düzenlemenin temel bir parça olduğu tam bir yaşam alanı projesinden başlamalıdır.

İki kanepe düzenlemenin en iyi yolu nedir? Kanepe ile masa arasındaki optimum mesafe nedir? Oda küçükse kanepe nasıl düzenlenir? Okumaya devam et.

İki kanepe arasına köşeye ne koymalı

İki kanepe varken en sık yapılan düzenlemelerden biri de L şeklindeki düzenlemedir. İki kanepe arasında oluşturulan boş köşeyi doldurmanın en iyi yolu nedir?

  • bir zemin lambası atmosfer yaratan ve kanepe köşesini şıklıkla tamamlayan bir tasarım nesnesidir;
  • küçük bir masa, kitaplar, dergiler, çay fincanları, şarap kadehleri ​​için destek yüzeyi olarak … ve bir masa lambası, okumalarımız için;
  • güzel bir bitki bereketli, gibi Ficus, Kenzia ve Sansevieria.
  • köşe kitaplık tutkulu okuyucular için. Herhangi bir alan kitap yerleştirmek için iyidir.

İtamoby tarafından Kato Corner bookcase

Kato Köşe Kitaplık B

Kanepe ile donatılmış duvar arasındaki ideal mesafe

Donanımlı duvar, oturma odasında olması gereken bir şeydir. Aslında, bir kitaplık, büfe, dekoratif objeleri sergilemenin harika bir yolu ve hatta bazı durumlarda bir TV sehpası olabileceğinden, alanı en uygun şekilde düzenlemek için idealdir.

Kanepe, donanımlı duvardan ne kadar uzaklıkta yerleştirilmelidir?

Bir ayrım yapılmalıdır:

  • Donanımlı duvar TV sehpasını da içeriyorsa, kanepe mutlaka önüne yerleştirilmelidir. Bu durumda gözlemlenecek mesafe, kanepenin yanında oturan kişiye ne çok uzak ne de çok yakın olacak şekilde TV’yi en uygun şekilde izlemek için gerekli olan mesafedir.
  • aksi takdirde, donanımlı duvar kanepeden uzağa, arkasına bile yerleştirilebilir. Önemli olan, donanımlı duvarı tam olarak kanepenin üzerine yerleştirmek değil, hem pratik hem de estetik bir soru için bir metre uzakta bırakmaktır.

kanepe nasıl yerleştirilir

Fotoğraf Kredisi: @ gaiamiacola.it

Kanepeyi odanın ortasına yerleştirin

Herkes kanepeyi oturma odasının ortasına yerleştiremez. Temel gereksinim, odanın geniş ve havadar olmasıdır.

Küçük odaların çoğunda caddenin ortasına bir kanepe yerleştirmek için fiziksel bir alan yoktur, ancak olsa bile denememenizi tavsiye ederiz. Sonuç, gerçekte olduğundan daha küçük görünen havasız bir ortam olacaktır.

Öte yandan mekan sorun değilse odanın ortasındaki kanepe, günlük yaşamın denizinin ortasında bir dinlenme adası gibi zarif ve şık bir ortam yaratır.

Bir köşe kanepe veya güzel bir koltukla donatılmış yan yana yerleştirilmiş iki kanepe seçebilirsiniz.

Medea kanepe

Medea kanepe

Kanepe girişin arkasına nasıl yerleştirilir

Genellikle, giriş doğrudan oturma alanının açık alanına açıldığında, kanepenin girişe sırtınız gelecek şekilde yerleştirilmesi gerekir. Genelde bundan kaçınmak daha iyi olur, çünkü odanın ortasına yerleştirilen kanepenin arkası duvara değil, ortama bir kapanma izlenimi verir.

Başka bir çözüm olmadığında, kanepeyi doğrudan girişin önüne koymamaya, yana doğru, tercihen kapıya dik olarak hareket ettirmeye çalışın.

Kanepeyi pencerelere göre yerleştirin

Pencerenin altındaki kanepe: evet mi hayır mı? Onsuz yapamazsan, yapmasan daha iyi.

Aslında kanepe doğrudan TV ile ilgilidir ve herhangi bir ekranı direk güneş ışığına maruz bırakmanın gözlerimiz için sağlıklı olmadığı bilinmektedir. Pencere televizyonun arkasında ve dolayısıyla kanepenin önünde olsa bile.

Pencere için ideal konum kanepenin yanındadır. (ve TV).

oturma odası kanepe düzenlemesi

Fotoğraf Kredisi: @ gaiamicola.it

Kanepe ve TV nasıl düzenlenir

TV’nin doğal yerleşimi kanepenin önündedir. Ama doğru mesafe nedir?

Üç faktöre bağlıdır: TV’nin boyutu, ekranın tanımı (HD, Full HD, Ultra HD) ve izleyicinin görme keskinliği.

Ekranın boyutuyla doğru orantılı ve tanımıyla ters orantılı olanı optimum izleme mesafesi olarak belirleyebiliriz. Aslında, çok yakın olduğunuzda pikseller ayırt edilirken, çok uzak olduğunuzda iyi görüş pahasına tanım azalır.

Masa ile koltuk arasındaki minimum mesafe nedir?

İdeal odada, iki alanı görsel olarak ayırmak, yemek ve dinlenmek ve biri ile diğeri arasında hareket edecek boşluk bırakmak için masa ve kanepe birbirinden çok uzak olmalıdır.

Oda küçükse, iki olası çözüm vardır. Birincisi, odanın bu şekilde düzenlenmesini içerir: odanın bir tarafına mutfak, diğer tarafına ise kanepe ortadayken, iki alanı bölmek için masa yerleştirilecektir.

İkincisi ise odanın çapraz olarak bölünmesini öngörüyor: bir duvarda mutfak, odanın diğer tarafındaki masa aynı yükseklikte, karşı köşede ise koltuk alanı.

Paloma kanepe

Paloma kanepe

Kanepeyi oturma odası veya yaşam alanında nasıl düzenlemeyi planlıyorsunuz? Yorumlara yazın.

Oturma odasında kanepeler nasıl düzenlenir konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu