Dekorasyon Örnekleri

Oturma odasını dekore etmek için 6 renk kombinasyonu

oturma-alanının-kanepe-ve-koltuklarla-dekorasyonu

Oturma odası kombinasyonuna entegre edilen renk seçimi, yaşam alanına hoş, sıcak ve samimi bir atmosfer kazandırmanın anahtarıdır. Farklı denemeler yapabilirsiniz karışımlar kromatik. Aşağıda odayı dekore etmek için altı fikir öneriyoruz.

1. Gri, bej ve beyaz: çağdaş bir tasarım için çekici bir formül

gri-beyaz-bej-dekore edilmiş oturma odası

Aşağıdaki görsel efekte neden olan bir kombinasyon seçin. Ortamı güzelleştirmek için seçilen tonlara göre bağlamın daha da geniş görünmesi çok olumlu. Koyu yüzeyler genellikle küçük odalarda atılır çünkü bunların iç mekan üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu düşünülür. ışık ve mekanın algılanması. Peki, diğer parlak malzemelerle mükemmel bir uyum içinde bütünleştiğinde daha da öne çıkan koyu bir tonun kontrastıyla oynamak mümkün.

2. Mavi, kirli beyaz ve ahşap: parlak ve zamansız bir füzyon

oturma odası-mavi-kirli-beyaz-ve-ahşapla dekore edilmiş

Odanın dekoratif hedeflerini karşılayacak fonksiyonel mobilyaların seçilmesi tavsiye edilir. Aynı şekilde, seçim renkler estetiğin ötesine geçen bir amaç ile uyumlu hale getirilebilir. Mekanda öne çıkan tonlar hisleri iletir. Dinlenmeyi, konuşmayı ve refahı teşvik eden rahatlatıcı bir atmosfer yaratmak için hoş olmaları tavsiye edilir. Mavi, doğanın gücünü evinize getirir. Açık renkli ahşap ev ile eş anlamlıdır. Kirli beyaz ise çok yönlüdür. Bahsedilen tüm kaplamaların toplamı zarif ve zamansız bir ortam yaratır.

3. Beyaz, krem ​​ve açık renkli ahşap: Çok aydınlık bir oturma odası

oturma odası-beyaz-bej-ve-açık renkli ahşap

Genel olarak kanepe, oturma odasının ana kahramanlarından biridir. Pratik işlevinin ötesinde, çevrenin estetiğine mükemmel bir şekilde entegre olur. Bu, duvarların aksine bir yüzeye sahip olabilir veya tam tersine çok benzer bir tona sahip olabilir. Birden fazla seçmenize gerek yok içindekiler odayı dekore etmek için. Ortama belirgin bir tarz kazandırmak için iki veya üç ton yeterlidir. Örneğin açık renk ahşap, beyaz ve bej görünümü sergileyen bir odada sadelik ön plana çıkıyor.

4. Pişmiş toprak, gri, yeşil ve beyaz

oturma odası-dekore edilmiş-gri-pişmiş toprak-yeşil-beyaz

Bir oturma odası özel bir çekiciliğe sahip olduğunda öncelikle dikkat çeken bir unsura sahiptir. Mobilya veya dekorasyonun ötesinde, mülkün yapısına entegre edilen detayların perspektifini geliştirmek mümkündür. Tuğla yalnızca varlığıyla öne çıkan bir malzeme değil cepheler, ancak iç mekandaki trendi belirliyor. Bu nedenle estetiğini başarıyla taklit eden dekoratif çözümler de mevcuttur. Sonuç, görebileceğiniz gibi, çok fazla kişiliğe sahip bir duvardır.

5. Gri ve beyazın farklı tonları: oturma odasını dekore etmek için çekici bir karışım

gri-beyaz-oturma odası-dekorasyonu

Bazen bir ana ton, sesin ortak dizisi olarak konumlandırılır. tasarım oturma odasından. Gri, açık veya koyu perspektifinden kompozisyona dahil edilebilir. Beyaz veya krem ​​gibi diğer çok parlak renklerle zenginleştirilmiş bir nüanslar evreni yaratır. Bu temelde, farklı bir yüzeye sahip bir malzeme de ekleyebilirsiniz. Örneğin yeşil kadife bir koltuk (posttaki görselde gördüğünüz gibi).

6. Pembe ve ahşap: Romantik görünümlü bir oturma odası için

pembe ve ahşapla dekore edilmiş oturma odası

Oturma odasının nüanslarını tanımlamak için seçilen tonlar esas olarak stille uyumludur. Romantik bir görünüm birçok evde ilham kaynağıdır. Bu durumda çiçek baskısı genellikle tekstillerde çokça bulunur. Aynı şekilde pembe de bir dokunuş katmak için ideal bir malzemedir tatlı yaşam alanına. Ve fotoğrafta da görebileceğiniz gibi ahşap zeminle mükemmel bir şekilde birleşiyor.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu