Oturma Grupları

Oturma odasını düzenlemek için 5 tavsiye

oturma odası-yemek odası-mutfak
Oturma odasını düzenlemek için 5 tavsiye nelerdir? Yardımcı mobilyalar, oturma odasının estetiğini değiştirerek onu daha da hoş hale getirir. Stil, konfor ve pratiklik sağlarlar. Odayı yenilemenize yardımcı olabilecek parçalar nelerdir? Oturma odası dekorasyonu Decorau.Com içinde bazı fikirleri paylaşıyoruz.

1. Zarif bir koltuk

yardımcı koltuk
Kanepe, yaşam alanının en karakteristik unsurlarından biridir. Dinlenmenin sembolüdür ve konforludur. Koltuk sayısı, bu senenin oturma grubu modelleri konukları karşılamak veya tamamen kişiselleştirilmiş bir okuma köşesi oluşturmak için genişletilebilir. Bir koltuk temel bir parça haline gelir. Kanepenin rengiyle görsel sürekliliği artırabilir veya tersine kromatik bir kontrast gösterebilir.

2. Bulaşıkları saklamak için büfe

büfe-dolap
Büfe, oturma odası çekyat modelleri oturma odasındaki en alakalı mobilya parçalarından biridir. Farklı yerlerde bulunabilir. Genellikle yemek masasının yanında ideal depolama alanı sağlar. Büfeye çanak çömlek ve diğer özel ürünleri saklayabilirsiniz. Bu sayede parçalar tamamen erişilebilir bir yerde olur.

Öte yandan, büfe, oturma odasının girişinde de bulunabilir. Odaya küçük bir salon entegre edildiğinde özellikle ilginç olan bir seçenektir. Bu sayede mobilyaların yerleşimi ve dağılımı ile mekanları farklılaştırmak mümkündür.

Büfe, bir ayna veya bir tablo ile birleştirildiğinde sofistike bir görüntü gösteren çok yönlü bir parçadır. Antika bir mobilya, oturma odası duvar kağıdı modelleri geçmişi çağrıştıran eskitilmiş bir görünümle estetik bir görünümle oturma odasının kişiliğini artırabilir.

3. Oturma odası ortasına Sehpa

orijinal-sehpa
Sehpalar farklı biçimlerde gelir: kare, dairesel, dikdörtgen ve oval (diğer geometrik şekillere ek olarak). Bazı tasarımlar çift yüksekliğe sahiptir. Farklı malzemelerden yapılmış mobilyalar da bulabilirsiniz. Metalik kaplamalı tasarımlar, dar alanlar için oturma grupları endüstriyel tarzda bir oturma odasına sorunsuz bir şekilde uyum sağlar.

Modern kristal görsel hafifliği artırır ve ahşapla güzel bir kombinasyon oluşturur. Öte yandan, açık, orta veya koyu bir ton da giyebilen ahşap müthiş görünüm sağlayacaktır. Eskimiş bir mobilya hissi veren aşınmış kaplama, oturma odası ev dekorasyonu evin trendi belirliyor.

Sehpa az yer kaplar, ancak maksimum işlevsellik sağlar. Ayrıca estetiğin değerini de arttırır. Bu, farklı parçalardan oluşan güzel bir kompozisyonun olduğu durumdur. Yardımcı mobilyalar yaşam alanının merkezidir, etrafına kanepeler yerleştirilmiştir.

Yan sehpalar odaya çok fazla hayat verir. Sadece merkeze yerleştirilmekle kalmaz, oturma odası hangi yöne bakmalı aynı zamanda kanepenin bir tarafına masa lambası yerleştirmek için güzel tasarımlar da bulabilirsiniz.

4. Çekmeceli sandıklar

Çekmeceli sandıklarRaflar, dikkatli bir estetiğe sahip öğeleri vurgulamanın uygun olduğu açık bir alan gösterir. Örneğin, güzel bir sunumu olan kitaplar. Ancak dolapların içindeki oturma odası kaç metrekare olmalı mevcut alan nasıl tamamlanır? Çekmeceli sandıklar üst resimde görüldüğü gibi Birkaç bölmeden oluşan yardımcı bir mobilya parçasıdır.

5. Oturma Odası Raf Modelleri

kitaplık-oturma odası
Raflar, sıradan ofis mobilyalarının yalnızca bir parçası değildir. Raflar duygusal değeri olan öğelerle kişiselleştirilebildiğinden, oturma odasında oldukça dekoratif bir etki yaratırlar. Örneğin, çerçeveli fotoğraflar, farklı gezilerin anıları veya bir koleksiyon parçası yapılabilir.

Oturma odasını yani oturma gruplarını dekorasyon etmenin tavsiyelerinden biri de çevreyi cüceleştiren aşırı şeylerle onu aşırı yüklememektir. Boş alanlar olduğunda en iyi görünen bir raf planlanırken de uygulanması gereken oturma odasında hangi renkler kullanılmalı bir kriter.

Yardımcı mobilyalar o kadar önemlidir ki, dilerseniz bu çok özel parçalarda değişiklik yaparak oturma odasının görünümünü yenileyebilirsiniz.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu