Her Telden

Pandemik yorgunluğun ne olduğunu ve bununla nasıl savaşılacağını öğrenin

Pandemik yorgunluk

Yeni başladık pandemik yorgunluk terimini duymak ve çoğumuz tam olarak neyi kastettiklerini merak ettik, ancak bir fikir edinmek kolay olsa da. Bu fikir daha önce WHO tarafından “zaman içinde kademeli olarak ortaya çıkan ve çeşitli duygular, deneyimler ve algıların yanı sıra sosyal, kültürel ve yapısal bağlamdan etkilenen önerilen koruyucu davranışları takip etme motivasyonunun düşmesi olarak tanımlanmıştır. ”.

Bu tanımlamanın ötesinde, üzücü bir gerçekle karşı karşıyayız ve bu, salgın yorgunluğun zaten birçok insanı etkilediğidir. Ek olarak, başka sorunlar da var. kaygı, üzüntü veya depresyon gibi şeyleri daha da kötüleştirir. Pek çok insan zamanla devam eden bu durumdan dolayı acı çekiyor ve bu yüzden bu pandemik yorgunluğa düşmemek için üzerimize düşeni yapmalıyız.

Pandemik yorgunluk nedir

Bu pandemik yorgunluk, WHO tarafından tanımlandığı gibi, Bu durumla sahip olduğumuz motivasyon kaybı ve genel yorgunluk. Bu nedenle, özellikle tutarsızlıklar görürsek veya bazılarıyla aynı fikirde değilsek, yetkililerin sağlık talimatlarına sıkı sıkıya uymakla artık ilgilenmiyoruz. Hepimizin üzerimize düşeni yapması gereken çok zor bir durum, ama çok uzun sürdüğü için her şeyden önce motivasyonumuzu kaybetmemize neden oluyor. Bu, normal bir yaşam sürdürememe veya maddi sorunlar, kaygı veya üzüntü nedeniyle depresyon gibi diğer duygularla birleştirilebilir. Normalde bu tür sorunları olanlar, bu salgınla daha da arttığını görüyorlar.

Covid bilgilerini filtreleyin

Pandemi sırasında yorgunluk

Salgın hakkında çok fazla bilgi veya başka bir şey hakkında konuşmamak bizi de etkiliyor. Son zamanlarda başka bir konuşma konusu yok gibi görünüyor ve bu bile monoton ve sıkıcı çünkü rakamlar hala bu noktada olacağını düşündüğümüz kadar iyi değil. Bu nedenle, pandemi konusunda bilgilendirilmekle doyurulmak arasında bir denge bulmalıyız, çünkü fazla bilgi de bu motivasyon kaybına yol açar.

Yapabileceğin hobileri ara

Pandemi

Pandemi zamanlarında bile, çoğumuz yeni hobiler keşfettik veya önceki yoğun ve küreselleşmiş dünyada unutulmuş görünen bazılarına geri döndük. Evde yapabileceğiniz bu tür şeyleri arayın, zamanınızın tadını çıkarıyor ve sosyal etkileşim gerektirmiyor ve bu durum hakkında daha iyi hissetmek için bir alan bulacaksınız. Evde mobilyayı yeniden boyamak, evde egzersiz yapmak, kitap ve daha fazla kitap okumak veya her türlü filmi izlemek olabilir. Evden yapabileceğimiz birçok şey var ve onları yeniden keşfedebiliriz.

Kişisel ilişkilerin tadını çıkarın

Şimdi, sosyal izolasyonun ne kadar sert olabileceğini her zamankinden daha fazla anlıyoruz. Bu yüzden şimdi her zamankinden daha çok yapmalısın Sevdiklerinizle konuştuğunuz veya tanıştığınız anların tadını çıkarın, kesin olsa bile. Hepimizin yaşlılarla veya risk altındaki insanlarla yaşayan tanıdıklarının olduğunu ve bu nedenle dikkatli olmamız gerektiğini unutmamak önemlidir. Durumla motive olmasak bile, birisini tehlikeye atmak için bir bahane olmadığını her zaman düşünmeliyiz.

Düzenli bir hayat sürün

Düzenli ev

Organize olursak, genellikle her şeyin daha kontrollü olduğu ve her şeyin daha iyi olduğu hissine kapılırız. Temiz ve düzenli bir evde yaşamak yardımcı olur, ancak aynı zamanda saatleri de belirler. Şu anda çalışmasanız bile, bir miktar almak için bir emir tutmanız gerektiğini düşünün. iyi saatler aktivite ve dinlenme. Bu düzenliliğe sahip olmak her zaman daha motive olmamıza yardımcı olur.

Pandemik yorgunluğun ne olduğunu ve bununla nasıl savaşılacağını öğrenin
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu