Perde Modelleri

2024 Perde Renk Seçimi

Koyu perdeler
Koyu renk perdeler

Perde Renk Seçimi, yaşam alanınızın atmosferini belirler. Sıcak tonlar, rahatlatıcı bir ortam yaratırken, nötr renkler modern ve şık bir görünüm sunar. Odak noktası istiyorsanız canlı renkleri tercih edin. Renk seçimiyle evinizi kişiselleştirin, tarzınıza uygun perdeyle odanıza özgünlük katın.

Perdelerinizden sıkıldıysanız, yeni alacağınız perde renklerinin anlamlı ve odalarınıza uyumlu, doğru renkler olmasını istiyorsanız, bu yazıyı mutlaka okuyun, zira perde renk tercihinizi tamamen değiştirecek ve yaşamınızı olumlu yönde etkileyecek bir yazı hazırladık siz sevgili Decorau.Com okurlarına… Şimdi bir bakalım, hangi renk evinizde neyi ifade eder ve hangi odada kullanılması doğrudur?

EKRU:

Tüm renklerin en zarifi kabul edilir. Evinizin her bölümünde kullanılabilir bir renktir. Modern döşenmiş bir oturma odasında ya da klasik mobilyaları olan bir salonda da tamamlayıcılığı sağlayabilir.

VERDİ perde modelleri 12 Perde Renk Seçimi

KIRMIZI:

Hareketin yoğun olduğu mutfak, çocuk odası gibi yerler için uygundur. Kırmızının koyu tonları yoğun ve sıkıcı bir atmosfer yaratacağı için yaşam alanlarında çok fazla tercih edilmemelidir.

VERDİ perde modelleri 9 Perde Renk Seçimi

TURUNCU:

Yemek odasında sıcaklık yaratır. Neşe ve mutluluk vermesi istenen ortamlarda ve geniş alanlarda kullanılmalıdır. Çalışma odası ve yatak odası için uygun değildir.

 

SARI:

Mutfak ya da modern dekore edilmiş oturma odaları için uygundur. Çalışma odalarında kullanılmamalıdır. Zihni bulandırıp karışıklığa yol açar. Dinlenme amaçlı olarak kullandığınızodalarda önerilmemektedir.
brillant perde 11 Perde Renk Seçimi

YEŞİL:

Yeşil huzur veren bir renk olduğu için yatak odasında da diğer yaşam odalarında da yeşilin bütün tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

brillant perde 3 Perde Renk Seçimi

TURKUAZ:

Üst düzeydeki bir değişimin ve dönüşümün simgesidir. Canlılık ve ferahlık yayar, mekanları daha geniş gösterir. Salon ve yaşam odalarının yanında banyolar, yatak odaları ve çalışma odalarında da kullanılabilir. Açık tonları duvar için de uygundur.

brillant perde 9 Perde Renk Seçimi

MOR:

Morun açık tonları olan lavanta, leylak ve orkide yatak odaları ve çalışma odalarında kullanılabilir. Çocuk odaları için de ideal bir renktir. Parlak göz alıcı renklerle birleştiğinde olumsuz etki yaratabilir, dikkat edilmelidir.

KAHVERENGİ:

Kahverenginin koyu tonları çoğunlukla salonlar ve oturma odalarında kullanılır. Bu renk turkuaz ile hoş bir kombin oluşturur. Ortama ferahlık getirir. Salonlar ve yaşam odaları için rahatlıkla tercih edilebilir.

SİYAH VE GRİ TONLARI:

Siyah ve açık tonları olan griler geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çok moda. Mobilyalarda ve halılarda görmeye alıştığımız koyu renklerle uyumlu gri tonları ve gümüşler şık mekanlar yaratmakiçin ideal seçim olacaktır.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.
Başa dön tuşu