Dekorasyon Örnekleri

Ranzalı çocuk odalarının modern iç mekanları

Çocuk odasının içindeki ranzalar sadece uyuyacak bir yerin işlevlerini yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda bir çalışma masası ve bir gardırop ve bir bilgisayarda çalışma düzenlemek için bölmelerle de donatılabilir. Böyle bir modül, çocuk ödevlerini yaparken çocuğa oyun ve mahremiyet alanı sağlayacaktır.

Mobilya mağazalarında, her türlü model dahil geniş bir yelpazede. ve ranza çift kişilik yataklar. Satışa sunulan yatak seçeneklerine, özelliklerine ve seçim kurallarına daha yakından bakalım.

Fidanlık çeşitleri

Klasik model

Boyutları 1 ila 1,5 metre arasında değişen iki kat yataktan oluşur. İki çocuk için bu tür yataklar, çekmeceler, gardıroplar veya masalar gibi ek özelliklerle donatılmamıştır. Bu model, yalnızca korkuluksuz basit bir merdivenle donatılmıştır. Bu türden bir ranza, küçük boyutlu odalarda satın alınması tavsiye edilmez, çünkü bu model yalnızca yeterince geniş bir alan kaplayan ve minimum düzeyde işlevsel olan bir uyuma yeridir.

Yerleşik boşluklu model

Çekmeceler için yerleşik alana ve yan bölücülere sahip bir merdivene sahip model, üç yaşına kadar aynı cinsiyetten iki çocuk için uygun bir seçenektir. Üst katın yüksek yan duvarları çocuğun uyurken güvenliğini sağlayacak ve merdivenlerin yan korkulukları ani düşmelerden koruyacaktır.

Ek alan kaplamayan şeyleri ve oyuncakları saklamak için kutular, iç mekanda kullanımdaki rasyonellikleriyle ebeveynleri büyülüyor.

İlave saklama kapları olan bir ranzalı kreş tasarımı, şık bir oda tasarımı için yer bırakıyor.

Yan ranza

Yatağın kayması nedeniyle, ortaya çıkan boş alana genellikle bir masa veya bir gardırop yerleştirilir. Ek özellikler olmadan tasarımlar da mevcuttur, bu versiyondaki boş alanı iç çıkartmalarla doldurabilir, küçük bir çocuk oyun köşesi düzenleyebilir veya sizin için uygun ve iç tasarıma uygun başka herhangi bir şekilde yapabilirsiniz.

Dikey veya Çapraz Model

Sadece birkaç yıl önce ranza modelleri arasında ortaya çıkan kızlar için konforlu bir ranza.

Bu tür transformatörler, yatak çarşaflarını kompakt bir şekilde saklamanıza izin verir ve yatağın altındaki boş bir alanda hem bir gardırop hem de bir oyun köşesi düzenleyebilirsiniz.

Kanepeli ranza

Kanepeli ranzalar, yetişkin bir çocuğun bir çocukla aynı odada olduğu küçük bir daire için oldukça uygun bir seçenektir. Bu tür tasarımlarda birinci kademe bir çekyattan, ikinci kademe ise çocuğun uykusu için bir yataktan oluşur.

Çocuğunuzun güvenliğini sağlamak için üst kattaki tamponlara çok dikkat etmeniz önerilir.

Üst katta tek kişilik yatak

Alt kademe, depolama alanı ve çalışma gereçleri ile donatılmıştır. Çerçeveye tutturulmuş veya tutturulmuş merdiven yan çıtalarla çevrilmiştir. Genellikle bu modeller bir spor köşesi ile birlikte gelir.

Çocuk odası tasarımında yatağın ilginç tasarımı

İki yataklı klasik iki katmanlı versiyon bile özelleştirilebilir. Standart iki yatak katmanı paraleldir, ancak alt katman ileriye doğru bir kayma ile yerleştirilir. İkinci kata çıkan merdiven, birinci kata bastırılarak sıkıca sabitlenirken, boş alan çocukların eşyalarını ve oyuncaklarını saklamak için kaplarla doldurulabilir.

Bu tip ranzalı bir çocuk odasının tasarımı, parlak renklerle dekore edilebilir ve uyku yerini cazibe merkezi haline getirir.

Kızlar için bir ranza, bir masal kalesi şeklinde dekore edilebilir. Uyku alanı üstte, gardıroplar altta. Orta kısım tam boy bir ayna ile dekore edilmiştir.

Seçim kuralları

İç kısımdaki kızlar için açık, sıcak renkleri tercih etmeniz önerilir. Erkekler için ranza, nötr renkte veya gri, soğuk gölgede seçilir. Farklı cinsiyetteki çocuklar için iç kısımda nötr renkler seçilmiştir.

1. Malzeme

Yatağın yapıldığı malzemeyi seçerken, sunta çerçevenin zararlı formaldehit içerdiğini dikkate almak önemlidir. Bu durumda, bu maddenin izin verilebilir içeriğinin düşük seviyesini belirten sertifikalar gerektirdiğinizden emin olun.

2. Boyutları

Yatağın en uygun boyutu: 190 cm x 90 cm Böyle bir yatak satın aldıktan sonra, çocuğun bir yıl içinde boyunun dışına çıkacağından endişelenmenize gerek yok. Tabii ki, beden seçimi kreşin karesine bağlıdır, bir yatak ve daha küçük bir tane satın alabilirsiniz. Çocuk mobilyaları için temel gereksinimler her zaman malzemenin çevre dostu olması, yapının sağlamlığı ve güvenliğidir.

3. Güç

Bir ranza sağlam ve sağlam olmalıdır. Yatak seçerken vücudu sallamaya çalışın, yapı sallanmamalıdır. Üst kademe, yeterince geniş bir çubuktan veya büyük metal plakalardan yapılmalıdır.

4. Güvenlik

Mobilya mağazalarında, yatağın alt katmanının rahatlığını kişisel olarak kontrol edebilir, üst katın yan çıtalarının yüksekliğine dikkat edebilirsiniz – yükseklikleri en az 25 cm olmalıdır, bu, yan duvarların en uygun boyutudur. çocuğu uyku sırasında düşmekten koruyun.

Nazik basamaklı, ayaklar için geniş çıtalı bir merdiven seçmek daha iyidir, basamakların yüzeyi kaymamalıdır. En güvenli seçenek, merdivenlerin veya yan duvarların her iki yanındaki korkuluklardır.

6 yaşın altındaki çocukların yatağın üst katında uyuduğunu da unutmamak önemlidir; daha büyük çocukların aşağıdan yatırılması önerilir.

Ranzalı çocuk odalarının modern iç mekanları konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu