Her Telden

Sadece bir tane olan 5 ev eşyası

sadece bir tane ihtiyacınız olan ev eşyaları

Birkaç ay önce, aynı başlığı paylaşan videolar YouTube’da popüler oldu «Sadece bir tanesine sahip olduğum şey»  Bazılarını o zaman gördüğümü kabul ediyorum ve bu fikri Decorau.Com’da aktarmanın ilginç olduğunu düşündüm.

Bu videolarda dünyanın her yerinden insanlar bir minimalist yaşam sadece bir birimi olan şeyleri listelediler. Bunlardan bazılarını, sizi çıldırtmak ve bir şeyler atmaya başlamak için değil, hem birden fazla ihtiyacınızı hem de sayılarını azaltarak tasarruf edebileceğimiz alanı düşünmenizi sağlamak için topladım. .

Muhtemelen onsuz yapabileceğimiz birkaç şey var, sadece depolama alanını boşaltama evimizde düzeni sağlamak için. Çünkü ne kadar çok şey olursa kaosa düşmenin o kadar kolay olduğunu inkar edemeyiz.

bagaj

Bir kabin valizi

Yılda kaç kez seyahat ediyorsunuz? 2019’da yapılan bir araştırma, Türklerin yaklaşık% 25’inin yılda iki ila üç kez seyahat ettiğini ve yalnızca% 7,5’inin bir yılda dört defadan fazla seyahat ettiğini kabul ettiğini gösteriyor. Aynı çalışmada sordularsa valiz ve seyahat çantası sayısı Herkesin sahibi olduğu için muhtemelen şaşırırdık mı :S

Seyahat için bir kabin valizi yeterlidir. Kabinde iki valiz taşıyamıyoruz, öyleyse neden daha fazla valizimiz var? Halihazırda kullanılmayan veya artık kabinde taşıyamayacağımız şeyleri saklamamız olağandır, ama ne için? Valizler, başka şeyler için kullanabileceğimiz çok yer kaplar.

Duş havlusu

Kaç tane duş havlunuz var? Bu videoları paylaşanların çoğu, yalnızca bir videoya sahip oldukları konusunda hemfikir ve hatta kışın havluların kuruması daha uzun sürdüğünde, tekrar ihtiyaç duymadan önce yaptılar.

Havlu

Günde birkaç kez duş alırsak dağılabilecek bir tartışma veya çamaşır makinesini haftada bir günden fazla koymuyoruz. Elimizdeki çoğunluktan kesinlikle daha düşük olan iki birime sahip olarak ve geleneksel havluları hızlı kuruyan havlularla değiştirerek çözebileceğimiz sorunlar.

Bir şişe su

Komodinin üstünde, masanın üstünde ve mutfakta plastik şişe olanlardan mısınız? Onları tek bir şişeyle değiştirme zamanı yeniden kullanılabilir, hafif ve rahat bir boyutta Böylece evde kullanmanın yanı sıra, işe veya spor salonuna giderken size eşlik edebilir. Bahsedilen ev eşyaları arasında, muhtemelen başlamanız gereken şey budur.

Şişeler ve defterler

Not defteri

Daha sonra bulamadığınız bir kağıda kaç kez telefon numarası, mesaj veya fikir yazdınız? Çoğumuz  defter biriktirme eğilimindeyiz evlerimizde farklı yerlerde farklı boyutlarda. Ama bu pratik mi?

Bunu veya o şeyi nereye yazdığınızı her zaman bilmenin en kolay yolu tek bir defter kullanmaktır. Not defterini farklı bölümlere ayırabilir veya şeyleri kronolojik olarak yazın notu yazdığınız tarihi gösterir. Ve yanınızda notlardan birini almanız gerektiğinde, sadece cep telefonunuzla bir fotoğrafını çekmeniz gerekir.

Aynı argüman aynı zamanda sayıların azaltılmasına da hizmet eder. kalemler ve kalemler raflara, çekmecelere ve çeşitli kutulara dağıttığımızı ve ihtiyaç duyduğumuzda hiçbir noktasının olmadığını veya kuru olduğunu. Defterin yanına bir kalem, kurşun kalem ve silgi koyun ve çekmecede onlar için bir yer ayırın. Böylece onları aramak için nereye gideceğinizi her zaman bileceksiniz.

Tava kapakları

Tavalar için bir kapak

Tavalarda bulunan kapaklara ek olarak mutfağınızda muhtemelen tavalar için diğer paslanmaz çelikler vardır, değil mi? Hepsine ihtiyacınız var mı? Çok amaçlı paslanmaz çelik kapak Ölçüleri ne olursa olsun tavalarla çalışmak yeterli olabilir. Bunları düzenlemek için herhangi bir sistem kullanılmıyorsa, mutfak çekmecelerinde yaratmaya katkıda bulunan karmaşayı ve kaç tanesine ihtiyacınız olduğunu düşünün.

Bu ev eşyalarının sayısını bire indirebileceğinizi düşünüyor musunuz? Bunu yapmak istiyor musun?

Sadece bir tane olan 5 ev eşyası
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu