Dekorasyon ÖrnekleriHalı Modelleri

Özel Ölçülerde Salon Halısı Nasıl Seçilir?

Her alan için mükemmel halı nasıl olmalı?

Salon Halısı Nasıl Seçilir? Ne marka halı almalıyım? Halı tercihi nasıl olmalı? Salon halısı ne renk olmalı? Siz de bu soruları kendinize soruyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazıda, tercihlerinize göre ne tür bir halı seçebileceğinizi açıklayacağız. Genel olarak, halının her bir kenarı masadan 50 ila 70 santimetre daha büyük olmalıdır. Halının duvara yapışmaması da önemlidir. Bu durumda, çok büyük bir halı, alanı sıkışık ve dağınık gösterecektir.

Halı seçerken nelere dikkat edilmeli?
Halı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Halının kaliteli olduğu nasıl anlaşılır?

Açıkçası halı seçme yelpazesi çok geniştir, ancak çoğu durumda oturma odamız için bir halı seçerken karşılaması gereken en önemli üç özellik şunlardır: dekorasyon, konfor ve bakım.

Elbette her halının kendisi bu üç ana özelliği içerebilir, ancak diğerlerinin üzerinde bir özelliği vurgulamam gerekirse, aşağıdaki seçimin seçiminizde size çok yardımcı olabileceğine inanıyoruz.

Oturma odanızı dekore etmek ve geliştirmek için halılar

Bu özelliği düşündüğümüzde, her şeyin iç tasarım profesyonelleri tarafından mükemmel ve stratejik bir şekilde yerleştirildiği bir dekorasyon dergisi atmosferi akla geliyor.

En iyi halı nasıl olur
En iyi halı nasıl olur

Hayal kurmaya hazır olduğumuzda, oturma odamızın bir dergi odasına en yakın şey olmasını istiyoruz. O yüzden şüphesiz bir salon dergisi edinmenize yardımcı olabilecek bu halı modellerini sizler için seçtik:

Halının boyutu nasıl seçilir?

Salon kilim nasıl seçilir ile ilgili amaç hakkında İdeal olarak, halının kenarı ile duvar arasında en az 18 inç boşluk olmalıdır. Genel olarak halı, masa ile aynı şekli izlemelidir. Yani masa yuvarlaksa halı da yuvarlak olmalıdır. Yemek odası dikdörtgen ise aynı.

İlginizi çekebilir: Oturma odasını düzenlemek için 6 fikir

Bu iplik balık ağlarından, naylon atıklardan ve diğer benzer kaynaklardan üretilir, bu nedenle geri dönüştürülmüş bir elyaf ve çevreyi korumanın daha doğrudan bir yolu haline gelir.

Iyi bir halı nasıl olmalı?
Iyi bir halı nasıl olmalı?

Estetik bir bakış açısından, bu halı, bukle ve kesik havı birleştiren, ancak belirli bir desen olmaksızın tamamen düzensiz olan bir yüzey oluşturan özel bir işlem kullanılarak dokunmaktadır.

En iyi halı türü hangisidir?

Doğal halı çeşitleri. Halılar için en iyi malzemeler şüphesiz hem hayvansal (yün ve ipek) hem de bitkisel kökenli (pamuk, jüt…) doğal olanlardır.

Halıda %100 akrilik ne demek?
Halıda %100 akrilik ne demek?

Bu onun en güçlü noktasıdır. Normalde, bu halı yüzeyi yalnızca viskon elyaflı, bitkisel ipekli, vb. ile el dokuması halılarda yapılır, bu nedenle bu fantastik 4 metre genişliğinde rulo halıları üretebilmek veya makinede dokuyabilmek, seçimi ve yapma gücünü büyük ölçüde kolaylaştırır.
Maksimum konfor için hangi halının ideal olduğunu ve hangi halıdan yapıldığını düşünüyoruz?

En az kirlenen halı hangisidir?

Naylon elyaftan yapılan halı sadece en dayanıklı değil, aynı zamanda temizlenmesi en kolay olanıdır. Polipropilen ve polyester lifleri lekeleri gizlemez veya uzun süre kalıcı değildir. Hatta, bunların daha ucuz seçenekler olmasıdır.

Sağlıklı halı nasıl olmalı?
Sağlıklı halı nasıl olmalı?

Buradaki cevap açıktır: %100 saf yünden yapılmalıdır. Yün halı yüzlerce yıldır yapılmaktadır. Hatta bazıları hala sağlam.

Kaliteli halı kaç ilmek olmalı?
Kaliteli halı kaç ilmek olmalı?

Yün, diğerlerinin yanı sıra ona şu özel özellikleri veren birçok fiziksel ve kimyasal özelliğe sahiptir:

  • ısı yalıtımı
  • akustik izolasyon
  • liflerinin esnekliği
  • aşınma direnci
  • nem düzenleyici görevi görür

Bu nedenle, bize sıcaklık, rahatlık ve esenlik sağlayan rahat bir halı arama öncülüğünde daima konforu esas alan halı örneklerine bakıyoruz.

Polyester halı mı akrilik halı mı?
Polyester halı mı akrilik halı mı?

Üretilen bu halılar, kolayca birleştirilebilen bir dizi nötr renk ile yüksek lif yoğunluğuna sahiptir ve aileniz veya arkadaşlarınızla keyfini çıkarabileceğiniz rahat ortamlar yaratmak için mükemmeldir.

Pratik ve bakımı kolay halılar

Son olarak sitemizi takip eden kullanıcılar arasında en çok aranan üçüncü özellik ise halının pratikliğidir.

Leke tutmayan halı hangisi?
Leke tutmayan halı hangisi?

Bakımı kolay mı? Kullanıma dayanıklı mı? Halı hakkında endişelenmeyi uzun süre bırakabilecek miyim?

Bu gereksinimleri karşılayan bir halıyı oturma odanıza getirebileceğinizi teyit edebiliriz.

Hangi tür halı iyidir?
Hangi tür halı iyidir?

Bakımı kolay, açık havada çamaşır makinesinde veya elde yıkanabilen birçok halı çeşidi olduğunu zaten biliyoruz. Ama kişiye özel ölçülere sahip salon halısı modellerine odaklanacak olursak en çok beğendiğimiz modellerden biridir.

Ne renk halı almalıyım?
Ne renk halı almalıyım?

Evet doğru, keşke çamaşır makinesine de girebilse. Yapısı gereği battaniye gibi katlanması mümkün değildir. Her ne kadar biraz düşünsek de bir oturma odasına büyük bir kilim sığabilecek bir çamaşır makinesi olduğunu düşünmüyoruz.

Salon halısı boyutu nasıl olmalı?
Salon halısı boyutu nasıl olmalı?

Kapsamlı konumuzda, saf yün, bitkisel elyaf, sentetik elyaf, uzun tüylü, kısa tüylü ve hatta bambu çıtalardan her tür kilim sunuyoruz. Unutmayın, bu seçim belirli bir özelliği vurguluyor, ancak bunları birbirleriyle birleştiren veya hatta başka özellikler ekleyen daha birçok kilim modelimiz var: anti-alerjik, kişiselleştirilmiş çizimler ve daha fazlası.

Önceliklere göre ihtiyacınız olan oturma odası halısını seçmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Halı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu