Dekorasyon ÖrnekleriPerde Modelleri

Salon perdesi seçiminde en sık yapılan 5 hata

Eviniz için perde seçimi söz konusu olduğunda, seçici olmanız gerekir. Piyasayı görürseniz, sonsuz seçenekler var. Salon Perdeleri için en iyi modeller hakkında tüyo almak ister misiniz? En iyisine sahip olmak için çoğumuzun perde seçerken ve kurarken yaptığı hatalar konusunda samimi olmanız gerekiyor! Bir sonraki bölümde, sizi hatalardan uzak tutacak bazı basit ipuçlarını paylaşacağız.

açık rafın yanındaki kanepe

Odayı dekore etmek için yeni bir perde tasarımı seçimi, yaşam alanını genel olarak değiştirir. Farklı renk ve desenlerde çok çeşitli kumaşlar bulabilirsiniz.

1. Duvarların rengiyle uyuşmayan bir bitiş

perde-in-a-klasik-oturma odası

Öğeleri ortak bir iplik etrafında birleştirmek için oturma odasının görünümünde görsel bir süreklilik oluşturmanız önerilir. Tasarımın estetik açıdan çekici bir bütün oluşturması olumludur. Ancak genellikle gözden kaçan bir yön vardır: duvarların görüntüsü.

Tavsiye: Son Moda Perde Trendleri

Bu oda perspektifi hangi özellikleri sunuyor? Duvarların renginin bağlamı çerçevelediğini unutmayın. Ve perdeler belirli bir arka plana karşı öne çıkacak.

2. Odayı daha küçük gösteren perdeler

modern-yaşam-alanı-dekorasyonu

Perdelerin rengi hemen algılanan etkenlerden biridir. Ancak bir ürünün nihai değerlendirmesi, diğer özelliklerin analizine vurgu yapar.

İdeal tasarım arayışı sırasında aşağıdaki çelişki ortaya çıkabilir. Belki sevdiğin bir teklif bulursun. Kişisel zevkinize tam olarak uyan bir bitiş. Ancak plana en çok uyan perde türü olmayabilir. Örneğin, odayı görsel açıdan önemli ölçüde küçülten bir formattan kaçınılması tavsiye edilir.

3. Gerçekten pratik olmayan bir tasarımın estetiğine öncelik verin

ahşap zeminli beyaz duvarlı oturma odası

Yerde uzanan perdeler gerçek bir ilham kaynağıdır. İlk bakışta göz alıcı bir uzunluğa sahipler. Ancak her türlü mekanın ihtiyacına uymayan bir dekorasyon trendi. Bu durumda perde, yaşam alanının ferahlığını arttırmaz, tam tersi bir etki yaratır.

Ayrıca pratikte dezavantajları olan estetik bir öneridir. Perdenin altı çok kolay lekeleniyor. Kısacası, perdenin estetiğine değer verilmesi gereken bir unsur olsa da, nedense gerçekten rahat olmayan bir tasarım seçme hatasına düşmemek tavsiye edilir.

4. Pencere tipine uymayan perdeler

oturma-ve-yemek-alanı-dekorasyon

Bu tekstil aksesuarı çok estetiktir. Sonbahar-kış aylarında bir odanın dekorasyonunda anahtar unsurlardan biridir. Renk ve doku eklemenin yanı sıra, temel bir işlevselliğe sahiptir: odanın içi ve dışı arasında bir ayrım yaratır.

Bu nedenle, seçilen teklifin yapısıyla mükemmel bir uyum içinde olması önemlidir. Aksi takdirde, tekstil ürünü günlük bazda gerçekten pratik değildir.

5. Salon stiliyle bütünleşmeyen bir tasarım

oturma odası için mobilya-ve-perdeler

Perde, odanın estetiğinde bir başka unsurdur. Ancak oturma odası çok spesifik özelliklere sahip bir ortamdır. Yaşam alanı çok olan bir odadır ve bu nedenle yaşam alanının dekorasyonunun zaman içinde yeni detaylarla güncellenmesi olağandır. Mevsimsel bağlamın kendisi tamamlayıcı ve aksesuar seçimini etkiler.

Daha sonra belirtmek istediğiniz başka hangi hatalar var?

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu