Faydalı Bilgiler

Sanal Toplantılar İçin Mükemmel Bir Çalışma Alanı Oluşturma

Sanal Toplantılar İçin Mükemmel Bir Çalışma Alanı OluşturmaCoğrafyalara yayılan ekiplerle ve daha fazla insanın evden çalışmayı seçmesiyle, sanal toplantıları en doğru şekilde yürütmek çok önemlidir. Çevrimiçi toplantılar, tüm ekip arkadaşlarınızı aynı sanal alanda bir araya getirir ve size, bir masanın karşısında oturuyormuş gibi verimli bir şekilde grup görevlerinde ilerleme sağlama ve sorunları çözme gücü verir. Aslında, birçok kişi çevrimiçi toplantıların yüz yüze toplantılardan daha verimli olduğunu düşünüyor, çünkü söylediğiniz her şey kaydediliyor ve ihtiyaç duyulduğunda tekrar yönlendirilebiliyor.

Bu durumda, ev ofisinizi sanal toplantılarınız için doğru şekilde nasıl kurabilirsiniz? Mükemmel bir sanal toplantı yapmak için bir kontrol listemiz var.

Wi-Fi Bağlantısı

Bu söylemeye gerek yok ama yine de söyleyeceğiz. İnternet bağlantınız yüksek hızlı ve güvenilir olmalı ve Wi-Fi yönlendirici sisteminizin kapsama alanı içinde yer almalıdır. Web kameranızın ve ses sistemlerinizin iyi çalıştığından ve sanal toplantınızın çalışması için gereken yazılımı indirdiğinizden emin olun.

Çalışma Alanı Aydınlatması

Sanal toplantılar birkaç saate kadar sürebileceğinden, çalışma alanınız bolca aydınlatmaya sahip olmalıdır, böylece gözleriniz yorulmaz. Çalışma masanızı bir pencerenin yanına kurun ve ayrıca akşam ve gece çalışacaksanız yeterli görev aydınlatması planlayın. Tavana yakın ortam aydınlatmasının yanı sıra odaklanmış bir masa lambası veya sarkıt lamba size ihtiyacınız olan ışığı verecektir. Ayrıca, gözlerinizi korumak için bilgisayar ekranınızda parlama önleyici bir ekran koruyucu ve mavi ışık filtresi bulunduğundan emin olun.

Sanal toplantı için ev ofis ışığı

Derli toplu Çalışma Masası

Masanızı düzenli tutmak, üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olan bir alışkanlıktır. Özellikle neredeyse evden çalışırken, evdeki dağınıklığın çalışma masanızı ele geçirme şekli vardır. Dikkatli olmazsanız, notların, önemli evrakların ve hatta dosyaların izini kaybettiğinizi fark edebilirsiniz. Masanızdaki tüm kağıtları sıralayın ve önemli belgeler için bir dosyalama sistemine yatırım yapın. Tüm belgeleriniz çevrimiçiyse, klasörlerinizin iyi organize edildiğinden ve düzenli olarak güncellendiğinden emin olun. Çevrenizdeki alan dağınık değilse sanal toplantılarınız çok daha iyi geçecek.

Evde sanal toplantılar

Ses sistemi

Düşük ses kalitesi düşük üretkenlik ve kötü toplantı sonuçlarıyla sonuçlanabileceğinden, iyi bir konferans görüşmesi kulaklığına yatırım yapın. Dizüstü bilgisayar hoparlörleri genellikle en iyi ses çıkışlarını vermez ve söylenenleri duymak için çabalıyorsanız, toplantınız iyi gitmeyecektir. Evinizden gelen rahatsız edici gürültüyü engelleyen gürültü önleyici kulaklıklara göz atın, böylece tartışılan konulara odaklanabilirsiniz.

Ses konusundayken, çalışmanız çok gürültülüyse, istenmeyen sesleri filtrelemek için ev ofisinizin ses yalıtımına bakmak isteyebilirsiniz.

sanal toplantılar için ses geçirmez

Çalışma Alanı Mobilyaları

Çalışma alanınız, özellikle gelecekte çok fazla evden çalışmayı planlıyorsanız, en iyi çalışma konforu için ayarlanmalıdır. Optimum yükseklik, dönüş ve açı için ayarlanabilen bir sandalye satın alın; ve ihtiyaç duyduğunuzda size mükemmel sırt desteği sunar. Masanız, kırtasiye ve dosyalarınız için yeterli saklama alanı tutacak şekilde tasarlanmalıdır. Çalışmanız referans materyali aramanızı gerektiriyorsa, kitaplara ve ihtiyaç duyabileceğiniz diğer gereçlere kolay erişim için çalışma alanının yakınında bazı depolama rafları planlamak iyi bir fikirdir. Yapılacak notlarınız için bir pin-up panosu eklemeyi unutmayın.

Sanal toplantı mobilyaları

Çalışma Alanı Ambiyansı

Doğru ruh hali, iş çıktınızı hayal ettiğinizden daha fazla artırabilir. Müzik dinlemeyi sever misin? İyi kaliteli hoparlörler kurun ve sizi daha çok çalışmaya motive eden müziği çalın. Masanızın etrafında bitkiler olması her zaman moralinizi tazeleyecek ve yenileyecektir. Birkaç aile fotoğrafı, bir stres topu, o anki parlak fikirleri not almak için bir karalama defteri, atıştırabileceğiniz atıştırmalıklar ve bir fincan kahve için bir bardak altlığı ayarlayın. Sanal toplantınıza başladıktan sonra içeri girip çıkmanıza gerek kalmayacak şekilde alanınızı düzenleyin.

Sanal toplantı için düzenlendi

İpuçlarımızın sanal toplantılarınız için mükemmel bir alan yaratmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Ev ofisinizi tasarlarken yardıma ihtiyacınız varsa, Decorau.Com ile iletişime geçin. Yardımcı olmaktan her zaman mutluluk duyarız!

Sanal Toplantılar İçin Mükemmel Bir Çalışma Alanı Oluşturma konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu