Dekorasyon Örnekleri

Şehirde rahat bir daireyi dekore etmek için 7 ipucu

şehirdeki daire

Bir mülkün konumu, mekânın iç dekorasyonunu doğrudan etkiler. Kentin çevresi, kasaba ya da kırsal dünyadan farklı bir çerçeve oluşturur. Teşvik eden rahat ve keyifli bir alan nasıl tanımlanır? refah rutinde mi?

1. Kentsel veya kozmopolit tarzın ötesinde

dairede oturma ve yemek odası

Estetik açıdan şehirde rahat bir dairenin planlanmasıyla uyumlu çok sayıda ilham verici öneri var. Bazen mülk sahipleri çağdaş stile veya İskandinav tasarımına öncelik vermeye karar verirler.

Ancak seçilen yaklaşım aynı zamanda kurumla bağlantıyı güçlendirmenin bir yolu olarak da kullanılabilir. doğa ve huzur. Yani şehirde yer alan bir daire, rustik ya da country tarzın güzelliğini karşılayabilir.

2. Beyaz ve açık tonların başrol olduğu

apartmanda-yatak odası-dekorasyonu

Bu, yaratıcı süreç boyunca diğer malzemelerden ve koyu tonlardan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Ancak şehirde bir mekan, sıcak ve aydınlık bir ortam olarak en iyi şekilde göründüğünde daha hoş karşılanır. Ve kullanımı açık tonlar Proje sırasında istenilen etkiyi yaratır. Esas olarak duvarlara, tavanlara, kapılara ve zeminlere entegre edildiklerinde.

3. Pencereleri güzel perdelerle süsleyin

perdeli-oturma odası

Herhangi bir iç mekan, pencerelerden izlenebilen manzaralar sayesinde dış ortamla bağlantısını korur. Ancak cephenin bu kısmı aynı zamanda bir arada yaşamada mahremiyetin korunmasının önemini de gösteriyor. Perdeler pencereleri süslüyor ve giydiriyor: onların renkler ve dokular oturma odaları ve yatak odalarına ekstra bir sıcaklık katıyor. Seçilen tasarım yumuşak bir ton, iki renkli format veya orijinal baskı gösterebilir.

4. Oturma odasının ötesinde çok işlevli odalar

dairede oturma odası ve mutfak

Özellikle şehirde yer alan ve sınırlı bir yüzey sunan bir apartman dairesinin dekorasyonuna entegre edilmesi gereken bir ipucu. Çok işlevli odalar, rutinin ritmine entegre edilen manzara değişiklikleri karşısında yüksek derecede esneklik ve çok yönlülük sunuyor. Örneğin oturma odası da bir odaya dönüştürülebilir. rahat ofis Duvarlardan birinin yanına pratik bir masa çerçevelerseniz. Kısacası, konaklamanızı her zaman tek bir hedefe ayıramamanız muhtemeldir.

Bu durumda mobilyalar, depolama çözümleri, tamamlayıcılar ve aksesuarlar, çok kişiliğe sahip güzel bir dairenin ayrıntılarını tanımlamak için çok önemlidir.

5. Dikkatli bir salon: Odak noktası olarak bir ayna seçin

çiçekler ve salondaki ayna

Salon, şehirde bulunan bir dairenin dekorasyonunda ilk izlenimi temsil ediyor. Daha önce evdeki ışığı güçlendirmek için beyaz ve açık tonları bütünleştirmenizi önermiştik. Bu nedenle ayna evin girişini de güzelleştiren bir parçadır: derinlikperspektif ve ışık.

Yansımasının yanı sıra kare, dikdörtgen, yuvarlak veya oval bir şekil aracılığıyla geometrik perspektif katan bir tamamlayıcı. Günümüzde oldukça dikkat çekici kenarlara sahip asimetrik tasarımlar da ön plana çıkıyor.

6. Bütünleşik dekorasyon: ayrıntıların toplamının değeri

oturma odasındaki kanepe ve halı

Bir aksesuar veya dekorasyon fikrini ne kadar sevseniz de oturma odasına, yatak odasına, banyoya, salona veya mutfağa mükemmel bir şekilde entegre olmuyorsa bir alternatifi atmak daha iyi olabilir. mutfak. Yani bir bütün olarak analiz edilen bir yerin bütünsel vizyonundan kopuyorsa. Bütünü, onu oluşturan bileşenlerin boyutundan gözlemleyin.

7. Kanepe, koltuk, sandalye ve koltuklarda maksimum konfor

mutfakta masa ve sandalyeler

Evin farklı mekanlarına entegre edilen kanepe, koltuk ve sandalye seçiminde rahatlığı arayın. Şehirdeki dairenizi sevdikleriniz ve arkadaşlarınız için de hoş bir sığınak haline getirmeye çalışın.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu