Dekorasyon Örnekleri

Siyah koltuğunuzu nasıl birleştirirsiniz?

Siyah bir kanepeniz varsa veya almayı düşünüyorsanız, bunun iyi bir seçim olduğunu söylüyorum. Siyah kanepeler zariftir ve ortamı aynı derecede zarif ve sofistike kılar. Dekorasyonda ve özellikle duvarlarda renk kullanımı sayesinde kanepenin mekânla bütünleşmesini ve yerinden çıkmamasını sağlayacağız.

Duvarları boyamak için ne renk

Bej duvarlar

Boyama için en uygun renkler hangileridir?, Pratik olarak hepsi ve siz zaten notta daha iyi açıkladınız Duvarların rengi siyah mobilyalarla, ancak inceleyeceğiz.

Beyazla: Klasik kombinasyondur. Renkler arasında olabilecek en yüksek kontrast, ama hiç de kötü görünmüyor. Ortam aydınlatmasını korur ve kanepe arka plandan öne çıkacaktır.

Gri ile: Griler en çok kullanılan ikinci seçenektir. Oturma odası sakin ve zarif görünecek. Küçük ortamlarda çok dikkatli olun ve az ışıkta etki ters etki yaratabilir.

Yeşilliklerle: Çeşitli yeşillikler paleti her zevke ve stile hitap ediyor. Her ne kadar elma yeşili siyah bir kanepe, bir dergi fotoğrafına layık, neşeli ve çekici bir atmosfer yaratacak olsa da. Ancak en yaygın seçenekler zeytin veya kuru yeşil gibi daha mat ve daha hoş yeşilliklerdir.

Toprak tonlarında: burada atmosfer daha sıcak ve daha rahat hale gelir. Kahverengiler ve toprak tonları, kullanıldığı ortama sıcaklık sağlar.

Kirli veya doymamış renklerle: Bunlar griye yakın renklerdir, ancak herhangi bir renk tonuna sahip olabilirler. Kirli renkler, saf ve yoğun bir renk olmaktan uzaktır, ancak dekorasyonda siyah ve beyazla çok iyi birleşirler.

Bej veya kumlu: Bu, bir zamanlar hepimizin boyadığı vahşi renktir. Bej-siyah kombinasyonu fena değil ama üzücü ve zarafetsiz olabilir. Hoş olmayan bir sonuç yaratmamak için ona diğer renklerle nasıl eşlik edileceğini bilmek önemlidir.

Perdeler ve dekorasyonun geri kalanı

Çizgili perdeler

Kanepenin rengi yalnız kalmamalı, mekana entegre görünmesi için aynı renkten başka unsurlar da olmalıdır. Resim çerçevelerine, halı desenlerine, zemin lambasına, kitaplığa veya perdelerin üzerindeki desene siyah ekleyebilirsiniz. Herhangi bir siyah ipucu iyidir, ancak aşırıya kaçmadan küçüktür.

Ayrıca seçeneklerden biri olmasına rağmen perdelerin mutlaka kanepe ile uyumlu olması gerekmez. Saf nötr ton ortamında öne çıkmaları için beyaz, gri veya tek renk de olabilirler.

Siyah kanepeyi yastıklarla süsleyin

Renkli yastıklı kanepe

Siyahın bir ortamda çok fazla ağırlığa sahip olduğu söylenir ve bir kanepede bu fark edilir. Fark edilmeyecek büyük bir mobilya parçasıdır. Siyah koltuğunuzu çok ciddi, çok zarif veya belki de cansız görüyor olabilirsiniz.

Renkleri dengelemek ve bu görsel “ağırlığın” bir kısmını kanepeden çıkarmak için minderler kullanacağız. Ayrıca ona biraz renk verebilecek ve rahatlık yaymasını sağlayabileceksiniz. Renkli veya basit yastıklar, çok veya sadece bir çift, buradaki her şey zevke bağlıdır.

Siyah koltuğunuzu nasıl birleştirirsiniz: konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu