Banyo Düzenleme

Su Isıtıcınızın Onarım Gerektirdiğini Gösteren 5 İşaret

Güne başlamak için sıcak bir duş gibisi yoktur. Ancak herhangi bir cihaz gibi, bir noktada, su ısıtıcınız arızalanacak. Sizinkini nasıl koruyacağınızı biliyor musunuz?

Pexels’te Dominika Roseclay’in izniyle

Genel olarak, su ısıtıcıları 8 ila 12 yıl arasında dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, su ısıtıcınız altı yıllık hedefe ulaştığı anda, bazı uyarı işaretlerine dikkat etmenin zamanı geldi.

Dikkat etmeniz gereken anlatı işaretlerini biliyor musunuz? Bazen bunları bilmek, maliyetli onarımlarda size büyük miktarda para kazandırabilir. Bunları erkenden belirleyerek, aşağıdaki gibi profesyonelleri arayabilirsiniz. Accuserv sorun artmadan hemen ilgilenmek için.

Neye dikkat etmeniz gerektiğinden emin değilseniz, yardım etmek için buradayız. Su ısıtıcınızı kontrol ettirme zamanının geldiğini gösteren beş ana işaretin ana hatlarını belirledik.

Renksiz Su

Duşunuzdan renksiz su geldiğini fark ettiğiniz anda, bir tesisatçı çağırmanın zamanı gelmiştir. Bu renk değişikliği muhtemelen pas sonucu Su ısıtıcınızın içinde zamanla birikmeye başlar. Bu yüzden düzenli kontroller yaparak uyanık olun.

Sızıntı Farkında mısınız?

Zaman geçtikçe şofben dış yüzeyinde pas birikimi ve korozyon başlar. Bu, tehlike altındaki bu alanlardan su sızmasına neden olur.

Suyun sızdığını fark ettiğinizde hemen bir tesisatçı çağırın. Durum çözülmeden bırakılırsa, bir gün güzel banyo seramik zeminlerinizde bir su havuzu bulacaksınız. Ekstra bir masraf olan derinlemesine temizlik yapmaya zorlanabilirsiniz.

Koku

Duşunuzdan çıkan kokulu su asla iyiye işaret değildir. Bu genellikle su ısıtıcı tankınızın dibinde mineral segmenti veya çamur birikmesinden kaynaklanır. Genellikle hanelerde olur sert su kullan.

Ne yazık ki, bu durumda endişelenmeniz gereken tek şey hoş olmayan kokular değildir. Birikmiş çamur veya mineral tortular, arıtılmazsa tahliye vanasını tıkama eğilimindedir. Bu olduğunda, su ısıtıcı tankının tabanı aşırı ısınmaya başlayarak onu zayıflatır ve daha fazla hasara neden olur.

Ayrıca, tekrar tekrar ısıtıldığında ve soğutulduğunda, çamur ve mineral tortular sertleşir. Bu maalesef su ısıtıcısının en iyi şekilde çalışmamasına neden olur.

Komik Sesler

Ünite ısınmaya başlar başlamaz su ısıtıcınızdan komik sesler geliyor mu? Bu gürleyen veya çarpan sesler, tankınızın dibinde birikmiş olabilecek çamurdan da kaynaklanır.

Sıcak Su Bitiyor

Sıcak su normalden daha hızlı mı çıkıyor? Aile üyelerinizi suçlamadan önce, tankı incelemek için bir tesisatçı bulun. Yetersiz sıcak su, şu anda servise ihtiyaç duyan arızalı brülörün bir sonucu olabilir.

Son sözler

Bu işaretleri bilmek, durumu acil hale gelmeden önce düzeltmenize yardımcı olabilir. Ancak, sorunu etkili bir şekilde çözecek bir profesyonelin hizmetlerini aldığınızdan emin olun. Sıhhi tesisat sorunları tüm yapınızı etkileyebilir, bu nedenle sorunun kendi kendine çözüleceğini umarak para biriktirmenin zamanı değildir.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu