Bahçe Fikirleri

Teras kurmak için fikirler

Güzel havanın gelişiyle birlikte dış mekanlar evin ana kahramanları haline gelir. Terası kurup günlük stresten rahatlayabileceğimiz ve dışarının tadını çıkarabileceğimiz rahat bir alana dönüştürmenin tam zamanı. Burada size bunu başarmanın anahtarlarını gösteriyoruz.

Alanı terasta dağıtın

Kaynak: pinterest

Terasın tadilatından veya dekorasyonundan önce şunu aklınızda bulundurmalısınız: uzay boşluğuna vermek istediğini kullan. Dinlenmek veya kahvaltı ve akşam yemeği için yemek odası yapmak için Chill Out alanı oluşturmak istiyorsanız ya da güneşlenebileceğiniz veya bitkilerle dolu kendi bahçenizi yaratabileceğiniz bir alan … farklı ortamlar yaratın, ancak teras çok büyük değilse, alandan en iyi şekilde yararlanmak için iyi bir seçim yapmanız gerekecektir.

Teras mobilyalarını hazırlayın

Kaynak: pinterest

Dış mekan mobilyalarını yenileme zamanı. Eğer varsa elyaf mobilya Bunları tuzlu suyla ıslatılmış bir süngerle temizlemek ve ardından iyice durulamak en iyisidir, kuruduktan sonra bir kat doğal balmumu sürün.

Kaynak: Ikea

Ahşap mobilya Biraz bozulurlar, zımparalayın ve sert hava koşullarına iyi dayanmaları için özel yağlarla cilalayın. Tik yağı egzotik ahşap mobilyalar için, keten tohumu yağı diğer tüm ahşap parçalar için uygundur. Çatlakları varsa macun veya balmumu ile onarın. Vidaları ve çivileri iyice kontrol edin, paslanmışlarsa yenileriyle değiştirmeniz gerekecektir. Mobilyada küf varsa, ahşap mobilyalar için özel bir mantar ilacı uygulamalısınız.

Kaldırımı değiştirin

Kaynak: pinterest

Terasın zemini genellikle kışın en çok cezalandırılan unsurdur. Nemli, yeşil küf, yosun görünümü kaldırıma zarar verebilir. Zemini çalışmadan yenilemek için çözümler var.

Kompozit zemin. Ahşabı taklit eder, ancak yüksek sıcaklıklara dayanıklı ve neredeyse hiç bakım gerektirmeyen plastik bir zemin direncine sahiptir.

Kuru seramik. Ardından parçalara uyacak şekilde dil ve oluk sistemli karolar gelir. Mevcut zemine yerleştirilebilen kuru bir sistemdir.

Kaynak: pinterest

Giymek suni çim Teras zemini yenilemek için iyi bir çözümdür. Pek çok avantajları vardır: bakımını yapmak, suyu israf etmek, bakımını yapmak veya böcekleri çekmek konusunda endişelenmenize gerek yok. Kurulumu basit ve hızlıdır.

Farklı zeminleri birleştirin teras dekorasyonuna dinamizm ve özel bir dokunuş katacak. Suni çim bir alan, diğeri çıtalar üzerinde yükseltilmiş teknik zemin veya platform, hidrolik fayansları taklit eden vinil zeminler …

Teras duvarlarını yenileyin

Kaynak: pinterest

Teras duvarlarını yenileyebilirsiniz boyama ile hızlı ve kolay. Siyah ve beyaz eşleştirme, modern ve zarif bir alan yaratmak için her zaman güvenli bir bahistir.

Kaynak: pinterest

Başka bir seçenek de duvarları dekoratif plakalar veya trombositlerle kaplayın Doğal malzemeleri taklit eden (ahşap, taş, tuğla, arduvaz) Dekorasyona aşırı yüklenmek istemiyorsanız, sadece bir duvarı dekore edin. Güzel bir şey yaratmak harika bir fikir olacak dikey bahçe Onu içinde.

Kendi bahçenizi yaratın

Kaynak: pinterest

Terası bitkiler ve çiçeklerle doldurun evinizde kendi bahçenizi yaratmak için. Şimdi bitkileri daha büyük saksılara nakletmek için ideal zaman. Hasarlı veya kırık kapları ve tencereleri değiştirin.

Kaynak: pinterest

Yeni türleri dahil edin gül, petunya, çingeneler, alegrias gibi renkler veren … Bitki ve çiçeklerin ihtiyaç duydukları her şeye sahip olup olmadıklarını kontrol edin: güneş, su ve gübre. Zamanı aromatik bitkilerden oluşan küçük bir bahçe oluşturun.

Terası neşeli tekstillerle dekore edin

Kaynak: pinterest

Tekstiller, neşeli ve sıcak dekorasyon. Minderleri diğer daha güncel desenlerle değiştirin. Ekle renkli halı ortamları ayırmak ve bir renk ve neşe dokunuşu vermek için.

Gölge alanları oluşturun

Kaynak: İsveç dekorasyonu

Maruz kalmanın en kuvvetli olduğu saatlerde bizi güneşten korumak için terasta gölgeli bir alan olması gerekir. yelken tenteleri dış mekanlarda gölgenin tadını çıkarmak için harika bir çözümdür. Havanın geçmesine izin verirler ve modern ve sofistike bir dokunuş katarlar. Farklı formatlar bulabilirsiniz: üçgen, dikdörtgen, kare.

Gölgelik için diğer çözümler, geleneksel tenteler, şemsiyeler, şemsiyeler, kuru palmiye çatılar, sundurma ve bahçelerdeki tırmanma bitkileri, pergolalar …

Ortam ışıklandırması

Kaynak: decorau.com

Teras kurarken aydınlatma diğer bir önemli faktördür. Fenerlerle, ışıltılı çelenklerlevb., büyülü ve dinlendirici bir atmosfer yaratabilirsiniz. Mumlar, samimi ve romantik akşam yemekleri için ideal olan yumuşak bir ışık sağlar.

güneş lambaları Büyük avantajları vardır, küçük bir güneş paneli sayesinde güneş ışığını yakalarlar, ışık bir bataryada saklanır ve hava karardığında led yanar.

Teras kurmak için bu ipuçları hakkında ne düşünüyorsunuz? Açık alanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmek ve dışarıdaki yaşamın tadını çıkarmak için yenileyin.

Teras kurmak için fikirler konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu