Dekorasyon Örnekleri

Tezgah ve mutfak mobilyalarını birleştirmek için 7 ipucu

zarif-mutfak-in-ahşap-ve-beyaz-renk

Bir mekanın görsel sürekliliği, birbiriyle mükemmel uyum sağlayan detayların değerini yansıtır. Mutfak mobilyaları ve tezgah, planda çekici bir takım oluşturabilecek unsurlardan ikisidir. İçinde dekorasyon blogu Bir reform projesinde her iki bileşeni birleştirmek için size yedi ipucu veriyoruz.

1. Mobilya ve tezgahta koyu tonların öne çıkması

mutfakta ahşap mobilya

Yaratıcı alternatifler çoktur. Yani, her dekoratif stil için birkaç kombinasyon vardır. Büyük ve aydınlık bir oda veya açık bir alan, iki kombinasyonu başarılı bir şekilde entegre edebilir. koyu renkler Tezgah ve dolaplar arasındaki görsel sürekliliği pekiştirmek için.

Koyu renk malzemelerin ön plana çıktığı bir mutfak reformunda nasıl bir stil seçilmeli? Endüstriyel dokunuşa sahip bir tasarım gerçek bir başarıya dönüşebilir (fotoğraf örneğinde de görebileceğiniz gibi).

2. Ahşap tezgah (veya bitişini taklit eden bir malzeme)

mutfakta ahşap tezgah

Geniş bir renk yelpazesine uyan bir tezgah mı arıyorsunuz? Ahşap veya cilasını taklit eden bir malzeme buna iyi bir örnektir. Estetik çekiciliğini rustik bir alanda sergileyen bir teklif, İskandinavklasik veya minimalist.

Mobilya, zemin, kapı ve tavanlarda zamansız bir trend olan ahşap, şu anda büyük bir avantaj sunuyor: Çalışmalarda ve reformlarda yenilik, yeni kaynakların yaratılmasına yol açıyor. Eh, şu anda tezgah, taklit bir kaplama yaparak ahşabı tamamen andırabilir.

3. Tek renkli görünüm mutfak: tezgah ve mobilyalar beyaz

tezgah-ve-mutfak-mobilya-in-beyaz

Uygulamada renk seçiminin basit olması gerekmez. Genellikle güzel, hoş ve rahat bir ortam yaratmak için iki veya üç renk tonu seçmek olağandır. Ancak tek renkli görünümler, saf ilham kaynağıdır. dekor akım. Bu durumda, odanın tasarımında tek bir ton ön plana çıkar. Yani tezgah ve mutfak mobilyalarının kalitesini çerçevelemek için bir ton seçebilirsiniz.

4. Çok Belirgin Bir Kontrast

mutfak-tezgah-ve-mobilya-gri tonlarda

Çeşitli kombinasyonları seviyor musunuz ve hangi seçeneği seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Hangi teklifin odanın özelliklerine en uygun olduğuna karar vermek için doğrudan plan üzerinde deney yapın.

Daha önce ortak bir konu olarak kullanabileceğiniz bir kromatik şemadan bahsetmiştik: benzer tonlar görsel sürekliliği güçlendirmenin anahtarıdır. Ancak modern bir mutfakta çok çekici olan bir alternatif daha var: İki farklı tonun kontrastı.

5. Çok çekici bir tasarım için mermer efektli tezgahlar

mutfak-tezgahı-ile-mermer-efektli

Sofistike ve lüks bir dokunuşla mutfağın dekorasyonunu geliştirmek ister misiniz? Mermer efektli bir tezgah, çeşitli renklerde dolaplarla eşleşir. Mermer, estetik bakış açısı ve zarafetinin ötesinde, kullanılan malzemenin kalitesine ve zamansızlığına bir bağlılıktır. güzellik klasik.

6. Backsplash ile eşleşen mutfak tezgahı

backsplash ile eşleşen mutfak tezgahı

Pano, odadaki en önemli bileşenlerden bir diğeridir. Tezgah, aynı bitişi göstererek bu malzemeyi mükemmel bir şekilde eşleştirebilir. Her iki unsur da alçak ve yüksek dolaplardan oluşan mobilyalarda güzel bir şekilde çerçevelenmiştir.

7. Üç farklı renkte mutfak tasarımı

mutfak-in-beyaz-ahşap-ve-siyah

En iyi haline çekici bir kombinasyonla ulaşan bir odada, rengin bilinçli kullanımı çok önemlidir. Bazen oda üç parçadan oluşan bir görünüme sahiptir. gölgeler farklılaştırılmış İçlerinden biri uçakta daha büyük bir varlık kazanmasına rağmen. Beyaz, hafif ahşap ve siyah çok zarif ve rahat bir kompozisyon oluşturuyor (fotoğraftaki teklifte de görebileceğiniz gibi).

Bu nedenle, tezgah ve mobilya, odanın reformunda önemli bir öneme sahiptir.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu