Dekorasyon ÖrnekleriTV Üniteleri

Tv Ünitesi Duvarını süslemek için 9 fikir

Oturma odasındaki televizyonu çevreleyen duvarı dekorasyon etmek

Bir televizyon ünitesi, televizyon setiniz için temel bir ev depolama sistemidir. Televizyonunuzu güvenli ve düzenli tutar. Televizyon üniteniz için doğru boyutu seçmek, televizyonunuzu korurken aynı zamanda televizyonunuzu saklamak için yeterli alan sağlar. Ünitenizin taban ve duvar kaplama renkleri için nötr veya tamamlayıcı renkler seçebilirsiniz. Televizyon setinizdeki belirli özellikleri vurgulamak için dekoratif öğeler de ekleyebilirsiniz.

açık renklerde oturma odası dekorasyonu

Televizyon, yaşam alanının bir öğesi daha. Eğlence sağlar ve mekanın estetiği ile bütünleşir. Bu cihazın yerleştirildiği duvar nasıl dekore edilir? Dekorasyon Fikirleri Decorau.Com içinde dokuz fikir paylaşıyoruz.

1. Koyu renkli kapaklı alçak dolap

oturma odasında televizyon için alçak dolap

TV, bir ana ünite ile zamansız bir eşleşme oluşturur. Depolama alanı sağlayan düz çizgilerle bir parçanın tabanına yerleştirilir. Her iki öğenin birleşimi bir birim oluşturur, çünkü ikisinin toplamı bir bütün olarak algılanır. Küçük veya orta büyüklükteki odalarda genliği yükselten bir stil önerisidir.

2. Açık ve kapalı depolamalı dolap

tv için beyaz mobilya

Bir TV ünitesi, televizyon ekipmanınızı saklamak veya erişmek için uygun bir yer sağlar. Kabloları ve harici sabit sürücüleri depolamak için kullanılabilir. Ek olarak, mobilyalarınızı saklamak için bir TV ünitesi kullanabilirsiniz. Ayrıca battaniye, aksesuar, giysi ve daha fazlasını saklamak için de kullanabilirsiniz. Evde birden fazla çocuğu olan meşgul bir ebeveynseniz, elektronik cihazlarınız için bir saklama ünitesi akıllıca bir seçimdir. Eşyalarınızı düzenli ve yoldan uzak tutarak size zaman kazandırır.

Tavsiye: Oturma odasına TV yerleştirmek için 15 seçenek

Düzen, çevrenin planlanmasında özel bir rolü hak ediyor. Açık ve kapalı depolamayı birleştiren mobilyalar, mekanın bakış açısını süslemek için mükemmeldir. Televizyon oturma odasını çerçeveleyen şey. Bir kapının veya çekmecenin arkasına gizlenmeyen bu bölmelerin, dekoratif değeri olan detayların görülmesini sağlamak için ideal olduğunu unutmayın.

3. Endüstriyel tarz

endüstriyel tarz oturma alanı

Dekorasyon kararları, kendi tarzı olan bir plana entegre edilir. Peki, endüstriyel estetik, yaşam alanında televizyonun bulunduğu duvarda özünü yeniden yaratmanız için size ilham verebilir. Bu sayede mekan modern, kentsel ve güncel bir imaj aktarmaktadır. Bu durumda, bir yapının seçilmesi tavsiye edilir.

4. Küçük bir kitapçı ile

küçük kitaplık boyunca televizyon

Ünitenize diğer ünitelerden farklı görünmesi için dekoratif unsurlar ekleyebilirsiniz. Örneğin, bardak veya bardakları tutmak için taban seviyesinin üzerine bir raf ekleyebilirsiniz. Uzaktan kumandalar ve çoraplar gibi daha küçük eşyaları tutmak için taban seviyesine bir çekmece de ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, ayakkabı, oyuncak ve daha fazlasını tutmak için taban seviyesinin altına çekmeceler ekleyebilirsiniz. Ünitenize girerken görünmesini istediğiniz kupalar veya ödüller gibi öğeleri tutmak için kapıların içine raflar da ekleyebilirsiniz.

Evde boş zaman genellikle oturma odasının etrafında döner. Televizyon izlemek, müzik dinlemek, kitap veya dergi okumak için istenilen konforu sunan çok fonksiyonlu bir odadır. TV duvarı, küçük bir edebi köşe oluşturmaya ayrılmış bir alanla da tamamlanabilir. Eserlerin özenle seçilmiş kopyalarını içeren bir kitapçı. Zarif baskı ve çekici bir tasarım.

5. Parlak efektli mobilyalar

 oturma odasında parlak efektli mobilyalar

Odanın dekorasyonunu kişiselleştirmek için sayısız stil önerisi bulabilirsiniz. Yani, gerçekten sevdiğiniz bir mobilya parçası seçin. Parlak kaplamalı mobilyalar sadece mutfağa entegre edilemez. Ortamın yansımasının görülmesine izin verdikleri için ayna etkisine benzer bir etki yaratırlar.

6. Vitrin ve TV dolabı: mükemmel bir kombinasyon

vitrinli tv dolabı

TV’yi çerçeveleyen duvar odak noktası olabilir. Ancak bu, cihazın yaşam alanının tüm dikkatini çekmesi gerektiği anlamına gelmez. Öne çıkan bir mobilya türü var. estetik: vitrin, güzel ayrıntılarla öğelerin görsel önemini artırmanın mümkün olduğu bir vitrin haline gelir.

7. Dekoratif panel

oturma odasında duvarda tv

Şu anda oturma odası planlamasına özel bir şekilde entegre olur. Bu nedenle dekoratif paneller, cihazın düzeninde stil ve işlevselliği bir araya getirmek için pratik çözümler sunar. Bu durumda odanın görünümüne uygun ve bu ortamı çerçeveleyen bir panel seçin.

8. Televizyon rafı

tv için ahşap raf

Minimum alanı kaplayan, ancak yaşam alanının ihtiyaçlarına mükemmel uyum sağlayan bir teklif mi arıyorsunuz? Pratik, basit ve estetik bir fikir.

9. Yemek masasından algılanan bir televizyon

yemek masasından-algılanan-televizyon

Bu açının dekorasyonu da odanın mükemmel dağılımı ile uyumludur. Öğle veya akşam yemeklerinde televizyonu açmanız önerilmez. Ancak odanın bu alanından bir televizyon formatı izlediğiniz bir zaman olabilir.

TV ünitesi, televizyon programlarını izlemekle ilgili her türlü ekipmanı düzenlemek, depolamak ve bunlara erişmek için vazgeçilmez bir öğedir. Kendinizinkini dekoratif öğelerle özelleştirmeyi düşünün veya istediğiniz zaman çeşitli televizyon öğelerinizi saklamak veya bunlara erişmek için kullanın. Ek olarak, istediğiniz zaman tüm televizyon öğelerinize erişmek ve bunları düzenlemek için birini bir organizasyon aracı olarak kullanmayı düşünün!

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu