Mutfak Dekorasyonu

Yardımcı mutfak mobilyaları: kaosu unutun!

Mutfakta karşılaştığımız temel sorunlardan biri, bize çok verimli bir düzen sağlayan yardımcı mutfak mobilyalarımız olmadığında oluşan kaostur.

Ne kadar istesek de IKEA, Leroy Merlin ya da Conforama kataloglarında gördüğümüz o mutfaklar sonuçta imkansız oluyor, çünkü çok kolay dedikleri o yemeği yapmaya çalışırken hepimiz mutfağımızı yıkıyoruz ama sonuçta ortaya çıkıyor. dört saat boyunca her şeyi kirlettiğin için, aynı görünmesini sağlayamadın.

Bu nedenle, yardımcı mobilyalar, biraz düzen ve biraz sipariş vermemize yardımcı olan ekstra depolamayı garanti etmek için çok iyi bir seçenek olabilir.

Depolamayı iyileştirmek için yardımcı mutfak mobilyaları

Analiz edeceğimiz ilk yardımcı mobilyalar, depolamamızı iyileştirmeye kararlı bir şekilde yardımcı olacak olanlardır.

Bu anlamda her zaman mutfağımıza uygun mobilyalar kullanmak en doğrusudur. Kolay, tavana kadar dolap koyabileceğimiz bir mutfağınız varsa, iyi yaparız, bu şekilde daha fazla yer kazanır ve her şeyi daha iyi organize edebiliriz.

Mutfaklar için en yaygın renk genellikle beyazdır, ancak başka birçok kombinasyon da vardır.

İşte yeni, düzenli yaşamınızda size yardımcı olabilecek bazı öneriler:

Tekerlekli

Mutfağımızda bulabileceğimiz en yaygın şeylerden bir diğeri de arabalardır.

Bu konuda pek çok seçenek var, ancak gerçek şu ki yardımcı mutfak arabaları dikkate almak için çok iyi bir seçenek olabilir.

Örneğin, mutfakta daha fazla insan olduğumuzda daha fazla alana sahip olmamıza yardımcı olabilirler ve çoğu tekerlekli olduğu için hareket ettirmeleri çok kolay olacaktır.

Ek olarak, birçoğu bize yangınlarda çalışırken malzemeleri veya eşyaları bırakmak için fazladan bir alan sağlar.

Ayrıca, çoğu zaman nereye koyacağımızı bilmediğimiz temel gereç olan mikrodalgayı bırakmak için bir seçenek.

Her şeyi saklamak için büyük raflar

Geniş raflardan bahsetmeden bu girişi bitiremedik. Zaman içinde size verilen düzinelerce garip şeye uyarlamak için genellikle yapılandırılabilirler ve ayrıca şişeleri, tabakları ve diğer eşyaları saklamanıza izin verirler.

Bu yardımcı mutfak dolabı ayrıca, pişirme sırasında bazı malzemeleri ve diğerlerini koymak için fazladan alana sahip olmanızı sağlar, bu da dikkate alınması gereken iyi bir unsurdur.

Vintage tarzı

Çoğumuz dergilerde yazanlardan bir mutfağa sahip olmadığımız için, mutfakta diğer mobilyalarla uyuşmayan garip bir öğeye sahip olmanın lüksünü yaşayabiliriz.

Bu tür dekoratif maskaralıkları yapmak için bir yardımcı eleman idealdir. Şşşt, sana hiçbir şey söylemedik.

Bu anlamda vintage tarzı ile düşündüğünüzden çok daha ucuza bir şeyler bulabiliyorsunuz ve bu yüzden o mobilyaya her baktığınızda “Ne kadar güzel ama hiçbir şeye uymuyor” diyeceksiniz.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu