Kendin Yap

Yastıklarla kanepeyi süslemek için 6 öneri

gri-kanepe-dekorlu-yastıklı
Yastıklarla kanepeyi süslemek için 6 öneri! Minderler ve kanepeler, oturma odası dekorasyonunda sıkça kullanılan bir unsurdur. Bununla beraber birlikte sunulduğunda çekici bir bütün gösteren her iki unsuru birleştirmenin farklı yolları vardır. Kışın gelmesiyle odanın görüntüsünü değiştirmek ister misiniz? İşte size bazı fikirler.

1. Ucuz minderler ile dekorasyon

kanepede renkli-yastıklar
Ağırbaşlılık ve sadeliğin aksine, kitsch tarzı renklerin ve zıtlıkların sevincini artırır. Bu nedenle kanepeyi çok çeşitli tonlarla süsleyen minderlere beton vurgusu koymak mümkün.

Seçilen kompozisyonun nihai sonucu, resimde de görebileceğiniz gibi, kanepe yastığı modelleri bir pozitiflik etkisi yaratır. Bunu hatırlarlayın daima renkler, ruh hali ile bir ilişkileri vardır. Bu nedenle neşeli tonlar özellikle günlerin çok kısa olduğu kış aylarında daha çok ilgi görmektedir.

2. Farklı dokularla dizayn etmek

kanepede farklı dokulu minderler
Yastıklar, imajını doğrudan yenilediği için sadece kanepenin estetiğini arttırmakla kalmaz. Dokular duyularla bağlantılı olduğu için hoş bir rahatlık da sağlarlar. Belirli bir mevsimde, ev bağlamında çerçevelenen duyumlar. Örme minderler, örneğin, süngersiz koltuk örtüsü çok özel bir dokunuşa sahiptir.

Soğuk aylarda sıcaklığı artırmak için idealdirler. Çok iştah açıcı bir dokuya sahipler ve diğer cilalarla mükemmel bir şekilde birleşiyorlar. Bu sayede bir kompozisyon oluşturma fikrinden ilham alabilirsiniz.

3. Halıya uyan yastıklar

halı-yastık-eşleştirme
Özel tasarıma sahip bir halı, yaşam alanını sınırlandırdığında, kanepe o mekanda mükemmel bir şekilde çerçevelenir. Bu durumda, arka plan ile çekici bir ilişki kurmak için minderler sadece ana mobilyaların bitişine bağlanamaz. Bu aksesuarlar da güzel tutabilir uyum zeminde görsel olarak algılanan tonlarla olursa daha ferah olacaktır. Fotoğrafta gördüğünüz örnek olası bir ilham kaynağıdır.

Ve bu sayede koltukta bulunan renkler ile yakın çevredeki tonlar arasındaki tekrarlamanın etkisi arttırılır.

4. Uyum ve güzelliği birleştirin

minderler-on-a-net-kanepe
Kanepeyi çeşitli minderlerle süslemenin farklı yolları vardır. Estetik “daha çoktur”, minimalizmi karakterize eden sadelikten uzaklaşır. Uyum, kanepe yastığı nasıl yapılır bildiğiniz gibi dekorasyonda çokça bulunan bir malzemedir. Aslında rahat ve keyifli bir ortam yaratmak için bilinçli olarak uygulanan bir konsepttir.

Orantı duygusu bu aynı zamanda oturma odasının en iyi versiyonunu geliştiren aksesuarları seçmenizde size rehberlik edebilir. Bu görsel efekti elde etmek için hangi renkleri kullanabilirsiniz? Açık tonlar, herhangi bir kanepe ile birleştirmenin yanı sıra çok parlaktır.

5. Kanepe ve koltuklarla mükemmel uyum

minder-koltuk-koltuk-kombine
Koltuklar, sohbet anlarının tadını çıkarmak için gerekli konforu sunuyor. İki koltuğun eşlik ettiği bir kanepe takımı, kanepe yastıkları nasıl yıkanır tek tip bir görünüm sunmak zorunda değilsiniz.

Bir aradayken güzel görünen, farklı bitişlere sahip mobilyalar seçmek bir trend. Sırayla, dönüşebilecek iki ton minderleri seçmek için kullanılır.

6. Farklı renk ve boyutlarda

minderler-renkler-ve-farklı-şekiller
Kanepe, koltukların üzerine yerleştirilen aksesuarları çerçeveleyen mobilya parçasıdır. Güzel kontrastlar yaratmak için farklı tasarımlar seçebilirsiniz. Bu durumda farklı ton ve şekillerde minderlerden oluşan bir kompozisyon oldukça estetiktir. Bu şekilde, yalnızca bazı renk nüansları değil, aynı zamanda hacim de eklersiniz.

Kanepenin özelliklerine göre eklenmesi veya çıkarılması gereken bir hacim. Düz çizgilerden oluşan bir silüete sahip bir mobilya parçası, hafiflik görüntüsünü taşır.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu