Dekorasyon ÖrnekleriYatak Odaları

Yatak odasına şifonyer koymak için 8 fikir

Yatak odasına şifonyer koymak için sekiz öneri. Yatak odası, birçok insanın içinde çok zaman geçirdiği bir alandır. İnsanlar genellikle günlerinin en azından bir kısmını yatak odalarında geçirirler ve yatak odalarının güzel görünmesini sağlama eğilimindedirler. yeni yazı dizimizde yatak odasına şifonyer nasıl yerleştirilir hakkında ipuçları vereceğiz.

çardaklı yatak odası

Dinlenme alanı, odanın dekorasyonunu zenginleştiren diğer rahat köşelerle tamamlanabilir. Giyinme odası, kişisel bakımı teşvik etmek ve bir bakım sağlamak için mükemmel bir ortamdır.

1. Çekmece ve ayna kombinasyonu: pratik ve çok yönlü bir kombinasyon

şifonyer-ve-ayna-oda

Çekmeceli şifonyer, odaya pratik bir saklama alanı ekleyen yardımcı bir parçadır. Tasarımı büyük bir süs değerine sahiptir. Büyük bir ayna ile mükemmel bir takım oluşturan alçak bir dolaptır.

2. Düz ve kavisli çizgilerin kontrastını gösteren rahat bir köşe

düz ve kavisli hatlara sahip tuvalet masası

Bir tuvalet masası üç temel unsurdan oluşur: çekmeceli dolap, küçük bir masa ve bir ayna. Odada odak noktası olan bir köşe tasarlamak için daha fazla malzemeye ihtiyacınız yok. Bu durumda, bazı özel yönleriyle öne çıkan bir set oluşturmak için her parçayı dikkatlice seçmeniz önerilir. Örneğin, düz ve eğri çizgilerin çarpıcı kontrastı nedeniyle. Fotoğrafta temsil edilen mekan örneği bu ilhamı göstermektedir.

3. Kadife sandalye

kadife sandalyeli şifonyer

Estetik ve konfor bir ev dekorasyon projesine entegre edilmiştir. Yani evin farklı odalarında görüntü ve konfora özen gösteriliyor. Bir tuvalet masası birkaç unsurdan oluşur. Ancak, sandalyenin gerçekten rahat olması tavsiye edilir. Aksi takdirde mekan değerini kaybeder. Kadife bir sandalye, güzelliğin bir köşesine sofistike bir dokunuş katmak için arzu edilen zarafete sahiptir.

4. Romantik tarz

romantik tarzda tuvalet masası

Bir tuvalet masasının kendi tarzı vardır. Ve yatak odası, farklı dekoratif akımları başarıyla birleştirebilir. Odanın görünümüne romantik bir vurgu katan bir tuvalet masası ister misiniz? Bu durumda, sadece seçilen mobilyalara değil, aynı zamanda tekstillere ve duvarların dekorasyonuna da dikkat edebilirsiniz. Fikir almak için fotoğrafın önerisinden ilham alabilirsiniz.

5. Farklı renkte bir duvara çerçevelenmiş

sarı duvara entegre makyaj masası

Odanın bir parçası olan alanlar arasında bir ayrım nasıl kurulur? Duvarların dekorasyonu, her ortamı çerçevelemenin ve bağlamlaştırmanın anahtarıdır. Yani bir duvara makyaj masası yerleştirebilirsiniz. Fotoğrafın görünümü dikkate alınması gereken bir örnektir.

6. Başucu masasının yerini almak

komodinin yanındaki şifonyer

Bazen yatak odasına bir tuvalet masası yerleştirme amacı bariz bir zorluk ortaya çıkarabilir: sınır odadaki kullanılabilir alan. Ancak bir zorluk, çevreyi farklı bir bakış açısıyla yeniden keşfetme olanağı sunduğunda aynı zamanda bir fırsat haline gelir.

Başka bir deyişle, odanın dağılımına farklı bir format vermek için alışılmış kompozisyonun ötesine geçebilirsiniz. Tuvalet masası komodinin yerini alabilir. Bu durumda, yatağın bir tarafında mükemmel bir şekilde bulunur.

7. Endüstriyel tarz tuvalet masası

endüstriyel tarz şifonyer

Tuvalet masasının yatak odanızda olmasını istediğiniz özellikler nelerdir? Endüstriyel tarz, dikkate alınması gereken seçeneklerden biridir. Metal detaylara sahip mobilyalar, odanın dekorasyonunda tüm kahramanlığı kazanıyor.

8. Depolu makyaj masası

dolaplı makyaj masası

İki farklı işlevi yerine getiren bir makaledir. Her şeyden önce, maksimum konfor sağlar. Ayrıca tabanında pratik saklama alanı bulunmaktadır. Odadaki düzeni artırmanın anahtarı olan bir kapasite.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu