Yatak Odaları

Yatak odasını dekore etmek için altı desen

duvar kağıdı
Aynı mekanda desenleri birleştirmek bir sanattır. Bu, günümüzde başarılı olan dekorasyon trendlerinden biridir. Denge, çevreyi çok çeşitli nüanslarla aşırı yüklememek için uygulanması gereken ilkelerden biridir. Açık Decorau.Com Dinlenme odasını giydirmek için kullanabileceğiniz desenlerden bir seçki paylaşıyoruz. En çok hangi tarz önerisini seviyorsunuz?

1. Geometrik baskı

estampado-geometrik
Geometri bir dekorasyon projesinin parçasıdır. Aslında, bazı mobilya parçaları orijinal bir şekle sahiptir. Vazolar da bu açıdan algılanabilir. Aynı şekilde bir kumaşın ya da yatak odası duvarının deseni de şaşırtıcı bir öneriyle bütünün estetiğini arttırabilir. kompozisyonlar düz çizgiyi eğri ile birleştiren çoklu kontrastlar gösterir.

2. Çiçekler

çiçek desenli
Çiçek baskısı, sonsuz bir baharda yaşamanın hoş hissini sunar. Doğa, odanın iç peyzajına karışır. Çok rahatlatıcı bir ortamda bir doz tazelik ekleyin. Bu eğilim genellikle perdelerde veya yatak takımlarında görülebilir.

Yatak odası, tekstillerin yenilenmesiyle tamamen dönüştürülmüştür. Ancak çiçekler de en iyi şekilde duvarda görünüyor. Bu temadan ilham alan bir duvar kağıdı tasarımı buna bir örnektir. Oda estetiğine romantik bir dokunuş da katan bir öneri.

Daha önce, farklı baskıları birleştirmenin şu anda başarılı olan trendlerden biri olduğunu belirtmiştik. Gösterdiğimiz fotoğraf bu ilhamı yansıtıyor. duvar başlık Ön yüzey dikey çizgili kağıtla süslenmişken, çiçekli bir tasarıma sahiptir. İki farklı teklif nasıl birleştirilir? Renkler gibi ortak noktaları olan iki seçenek bulun.

3. Yatay çizgiler

dikey-çizgili perdeler
Çizgili bir desen çeşitli şekiller gösterebilir. Perdeler odayı süsler ve sonbaharda sıcaklık sunar. Çizgiler ince veya tersine çok geniş olabilir. Anlaşma bitmiş olabilir dikey veya yatay. Benzer şekilde, bazı kumaşlar birden fazla rengi birleştirirken, diğerleri iki tamamlayıcı renk tonu kullanır.

Tam bir dönüşüm yapmadan evin ana odasını yeniden dekore etmek istiyorsanız bu fikir size ilham verebilir. Normalden farklı bir bitişe sahip perdelerin bulunması çevre üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

4. Çok renkli baskı: neşe ifadesi

baskı-çok renkli
Yatak odası dekorasyonunda renk kullanımı çok önemlidir. Rahatlatıcı bir his yaratanlara öncelik verilmelidir. Dinlenme yerinin ihtiyaçlarına mükemmel uyum sağlayan gölgeler. Bazı yatak odaları iki veya üç ana bileşenin bir kombinasyonunu gösterir.

Diğerleri ise, aksesuarlardan birinde bulunan çok renkli bir baskı sayesinde çok çeşitli gölgeler ekler.  Halı Odanın bir alanını çerçeveleyen bir aksesuardır. Zemini süsleyin, ısı yalıtımını iyileştirin ve dekorasyonu tamamlayın.

5. Büyük veya küçük benler

puantiyeli baskı
Puantiyeli bir desen sadece modada değil, dekorasyonda da trendleri belirler. Odaya genç bir dokunuş getiriyor. Bütündeki önemini artırmak için tek bir desen türü kullanmak mümkündür.

6. Hayal gücünüzü serbest bırakmak için soyut baskı

soyut desen
Soyut baskılı tasarımlar çok orijinal. Bu nedenle ev dekorasyonunda önemli bir yer tutarlar. Sizi, şekillerinin güzelliğinden hayal gücünüzün uçmasına izin vermeye davet eden tasarımlar.

Bu nedenle, yatak odası veya oturma odası gibi evdeki bazı odaların dekorasyonunda baskılar çok fazla bulunur. Beyazyastik’da, sonbaharın yaklaşmasıyla tuvaleti yenilemek için bir dizi fikir paylaşıyoruz.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu