Dekorasyon Örnekleri

Yaz dekorasyonuna sahip 6 rahat salon

oturma odası-mutfak-birlikte
Evin dekorasyonu bu zamanın duyumları ile uyumlu olduğunda, yazın özü evin içinde algılanır. En canlandırıcı renkler, hafif dokular ve doğal malzemeler evlerin merkezinde yer alır. Oturma odasının dekorasyonu, yılın bu zamanında en önemli projelerden biridir. Bu oda, en sıcak aylarda dinlenmek için hoş bir yaz sığınağı olabilir. Yaşam alanını güncellemek ister misiniz? fikirlerini not alın esin Bu güzel ve rahat odalar örneği ile sizlere önerdiğimizi!

1. Beyaz ve toprak tonlarının kombinasyonu

beyaz-toprak tonlarında oturma odası
Hafiflik hissi veren unsurlardan oluşan bir mekan özellikle çekicidir. İnce beyaz perdeler zarif örtüleriyle dikkat çekiyor. Pencereleri giydirir, mahremiyet sağlar ve doğal ışığın geçişini güçlendirir. Toprak tonları, manzara ile bağlantılı oldukları için doğa ile bağlantıyı teşvik eder.

Bu nedenle, beyaz ve açık kahverengi kombinasyonu, yaz dekorasyonuna sahip bir oturma odası yaratmanız için size ilham verebilecek bir şemadır. Bunda eksik olmayacak malzemelerden biri kompozisyon hasırdır.

2. Oturma odasında sakin bir köşe yaratın

oturma odası

Sakin bir köşe, evdeki bu uyum ve dinginlik arayışıyla uyumlu belirli bir alandır. Bu köşe, oturma odasının dekorasyonunun bir parçası olabilir. Pencerenin altındaki bir bank, bu rahatlatıcı atmosferi evin en önemli odasına nasıl entegre edebileceğinizin bir örneğidir.

Yaz, oturma odası manzarasını yeni renkler ve bitirir. Çizgili baskı tekstillerde yaygındır. Asla modası geçmeyen bir trend. Bu nedenle, kanepeyi farklı kumaş türleri ile süslemek için bir minder kompozisyonu oluşturabilirsiniz.

3. Toplam beyaz yumuşak

beyaz oda

Beyaz bir alan özellikle yaz aylarında parlaktır. Dolayısıyla bu ilhamı yansıtan mekanlar oldukça misafirperver. Bununla birlikte, bazı insanlar için biraz soğuk görünebilirler. Bu nedenle, tamamen beyaz yumuşak bir görünüm alternatifi, bu tabana bazı renk nüanslarının dahil edilmesini sağlar. Bir dekorasyonun özü Beyaz mevcut, ancak oturma odası, onu tamamlayan bazı kromatik vurgularla yenilendi.

4. Gri ve mavi: çok ferahlatıcı bir eşleşme

oturma odası-gri-mavi-mavi

Başka hangi renk kombinasyonu bir yaz dekorasyon projesine rehberlik edebilir? Açık gri ve mavinin toplamı, çok rahatlatıcı bir atmosfer yaratan bir binom oluşturur. Mavi Tatillerin özlü tonlarından biridir ve varlığı sadece Akdeniz tarzında zafer kazanmaz.

Bu gölge, gri ile mükemmel bir şekilde tamamlanır. Yaz aylarında salon dekorasyonuna daha rahat bir dokunuş nasıl yapılır? Örneğin, odadaki mobilyalardan birinin üzerine bir tablo yerleştirin.

5. Temel mobilyaları içeren pratik bir alan

oturma odası-yaz-dekorasyonlu
Süslü bir alan, oturma odasının daha küçük görünmesini sağlar. Mevcut metrekareden genliği arttırmak her zaman bir başarıdır. Bu hedefe ulaşmanın anahtarlarından biri, yalnızca temel araçları kullanan çok pratik bir dekorasyona bahse girmektir. Tatillerde dinlendirici anların tadını çıkarmak için özel olarak tasarlanmış ikinci evlerde sıkça görülen bir tür dekoratif öneri.

6. Oturma odasında hoş ve hoş bir çardak

oturma odasında çardak

Tüm evlerde teras veya bahçe yoktur. Ancak oturma odası pencerelerinin yanında güzel bir köşe oluşturmak mümkün. Bir okuma köşesi veya mirador iç ve dış arasında bir süreklilik duygusu yaratan.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu