Dekorasyon Örnekleri

Yemek Masası Olmayan Bir Oturma Odasını Dekore Etmek için 6 ipucu

oturma odasını yemek masası olmadan nasıl dekore edilir
Oturma odasındaki yemek masası, odanın konfigürasyonuna entegre edildiğinde önemli bir rol kazanır. Yokluğu, belirli bir alana sahip olmayan odalarda da önemlidir. Ağırlıklı olarak oturma alanı etrafında dönen bir oda nasıl dekore edilir? Decorau.Com içinde Altı ipucu paylaşıyoruz.

1. Özel tasarıma sahip bir kanepe seçin

büyük-kanepe-in-yaşam-rahat
Bu durumda, rahat ve davetkar bir konuşma ortamı oluşturmak için daha fazla santim kazanırsınız. Bu nedenle koltuk, mekanın en özel parçası olarak öne çıkabilmektedir. Seçilen modelin renkli not veya net bir bitiş elde etmek mi istiyorsunuz? Farklı seçenekleri deneyin ve evinizin en iyi halini geliştiren bir alternatif seçin.

2. Küçük yan sehpalar

oturma-odası-ile-kanepe-in-farklı-renkler
Büyük bir yemek masası sohbeti, kendine bakmayı, sakinliği ve aile birleşimini simgeler. Peki, oturma odası planında bu parça bulunmadığında, küçük yan sehpalar eklemeniz tavsiye edilir.

Ancak pratik ve estetik açıdan ortama zenginlik katan bir mobilya türüdür. Örneğin, kitap ve dergi okumak için keyifli bir köşe haline gelen bir koltuğu aydınlatmak için bir mobilyanın üzerine güzel bir masa lambası ekleyebilirsiniz.

3. Yaşam alanını tamamlayan başka bir alan var mı?

oturma odasında halı
Yemek odası olmayan bir odada oturma alanı çok önemlidir. Ama belki onu tamamlayan başka bir ortam vardır. Şu anda, çok işlevli bir oturma odası oluşturmak gerçek bir önceliği temsil edebilir.

Örneğin, oturma odası küçük bir çalışma alanını barındırabilir. Bu durumda, örneğin duvarlardan birinin rengine mükemmel şekilde uyan bir masa seçin. Bu sayede yaşam alanının ön plana çıkmasını sağlar ve çalışma masasını arka planda bırakırsınız. Belki bir kitaplık entegre etmek istersiniz, böylece yaşam alanı en sevdiğiniz kitaplara yakın bir noktada bulunur. Ve bu şekilde, günlük yaşamda okuma rutini geliştirin.

4. Yaşam alanına daha fazla koltuk ekleyin

oturma-alanı-geniş-oturma-odası

Puflar küçük odalarda kullanışlı ve çok yönlü bir tamamlayıcı olarak görev yapabilir. İşte puf kullanmanın bazı faydaları:

  1. Ek Oturma Alanı: Puf, ek bir oturma alanı sağlayarak mevcut koltuk sayısını artırmanın mükemmel bir yoludur. Küçük bir odada sınırlı alan olduğunda, misafirleriniz için ek bir oturma seçeneği sunabilir ve mekanın kullanımını maksimize edebilirsiniz.
  2. Ayak Dayanağı: Puf, rahat bir şekilde otururken ayaklarınızı dinlendirmek için ideal bir seçenektir. Uzun bir günün ardından rahatlayıp ayaklarınızı yukarı kaldırarak dinlenmek istediğinizde puf çok kullanışlı olacaktır.
  3. Çok Amaçlı Kullanım: Puf, sadece oturma alanı olarak değil, aynı zamanda sehpa olarak da kullanılabilir. Üzerine bir tepsi koyarak çay veya atıştırmalıklarınızı yerleştirebilir veya kitap, dergi gibi eşyalarınızı koymak için kullanabilirsiniz. Böylece hem oturma hem de depolama alanı olarak işlev görebilir.
  4. Taşınabilirlik: Puf genellikle hafif ve taşınması kolaydır, bu nedenle odanın düzenini değiştirmek veya başka bir odada kullanmak istediğinizde kolayca taşıyabilirsiniz.

Puf seçerken, odanın boyutlarına ve stilini tamamlayacak bir tasarım seçmeye dikkat edin. Ayrıca, pufun kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılmış olmasına da özen gösterin, böylece uzun süreli kullanımda sağlam kalır.

Aslında, mevcut geniş model yelpazesi arasında ölçülü tasarımlar bulabilirsiniz. Tüm koltuklar, özellikle sonbahar ve kış aylarında güzel bir halıya mükemmel bir şekilde entegre edilebilir.

5. Çiçekler

Çiçekler, yemek odası masasını süsleyen güzel bir süs olarak harika bir seçenek olabilir. Ayrıca, çiçeklerin mevcudiyeti diğer odanın bölgelerinde de şık ve etkileyici bir tamamlayıcı olarak kullanılabilir.

6. Duvarlardan birinin dekorasyonuna özen gösterin

büyük pencereli oda
Duvar dekorasyonu bir oturma odasının düzeni ve kompozisyonu için önemli bir rol oynar. Mobilya parçalarının yanında duvarlarda kullanılan dekoratif unsurlar, mekanın zenginleşmesine ve estetiğinin artmasına yardımcı olur.

Benzer şekilde, duvar tek başına çok dekoratif bir görünüme sahip olabilir. Duvar kağıdı günümüzün oturma odalarında sıklıkla kullanılan çözümlerden biridir.

Bir oturma odasını yemek masası olmadan dekore etmek istiyorsanız, dikkatinizi odanın estetik veya işlevsel düzeyde çok önemli olan diğer bölümlerine odaklayın.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu