Dekorasyon Örnekleri

Yeni mobilya koleksiyonu Bonaldo

Yeni Bonaldo koleksiyonunun ana fikri, dinamik, tamamen koordine edilmiş bir atmosfer yaratmaktır. Eşsiz tarzı, refahı ve rahatlığı, zarafeti ve hafif ironiyi yansıtıyor. Fabrika, her zamankinden daha sofistike, “karmaşık” ve standart dışı döşeme sistemleri arayışında modern tüketicilerin kültürel değişikliklerine yanıt veriyor. Bonaldo dünya çapında İtalyan yaşam tarzının baş büyükelçisi.

Cesur fikirleri gerçek projelere dönüştürmek ve modern dünyanın ihtiyaçlarını iyi yorumlayan nesneler yaratmak Bonaldo’nun her zaman misyonu olmuştur. Markanın koleksiyonları dinamik ve benzersiz bir tarzla karakterize edilir: masalar, sandalyeler, kanepeler, yataklar, aksesuarlar ve aydınlatma elemanları, özel olarak İtalya’da üretilir, ileri teknolojiler ve yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak, özenle seçilmiş ve özgünlük için onaylanmıştır. 80 yıldan fazla bir süredir Bonaldo fabrikası, renk, şekil ve çizgilerin uyumu, işlevsellik ve rahatlık ile ayırt edilen kendi tarzını yaratmayı başardı.

Sirk

Circus’un etkileyici ve pitoresk merkezi tabanı, hoş bir hareket hissi uyandıran geniş disk şekilli bir üst kısımla kaplıdır. Masa benzersiz bir denge içinde güçlenir ve gerçek bir yaşam alanı kahramanı olur. Tezgah masif ahşap, seramik veya mermer olarak mevcuttur ve benzersizliğini kaybetmeden evin tarzına mükemmel bir şekilde uyum sağlar.

Fotoğrafta: yemek masası Bonaldo Sirki… Tasarım: Fabrice Berrux. Metal taban, zarif inci altın, platin ve fırçalanmış krom kaplamalar dahil olmak üzere çeşitli versiyonlarda mevcuttur.

Yeni koleksiyonun ayırt edici bir özelliği, her ortamda tam çok yönlülük sağlayan çok çeşitli malzeme ve kaplamalardır. Her ayrıntı, iç mekanın tam tarzını tanımlamaya ve moda dünyasına her zamankinden daha güçlü bir referansla ev veya otel arazisinde tutarlı bir şekilde kullanılmasına yardımcı oluyor.

Curling

Curling masasının tabanı, mümkün olan en basit ve en temiz şekilleri sağlamak için sağlam bir Carrara bloğu veya siyah markiz mermerinden oyulmuştur. Gerçekten zarif bir genel etki için süper berrak cam masa üstünü desteklemek için mermer bir taban üzerine metal bir silindir oturur. Curling, içgüdüsel, spontane tasarımı, cesur karakteri ve etkileyici resimselliği ile tanımlanır. Michelangelo’nun bir zamanlar dediği gibi: “Heykel zaten mermerin içinde ve tek yapmanız gereken fazlalıkları çıkarmak.”.

“Bu masa fikri, Carrara mermer ocaklarına yapılan bir ziyaretten geldi. Bu beyaz kübik mermer bloklardan ilham aldım ”diyor Lipparini.

Çapraz

Çapraz Masa yalnızca ince bir yapı üzerine oturur, ancak masaya sağlamlığını ve yapısal mukavemetini veren çapraz şekilli ahşap tabandır. Her tasarım öğesinin rolü, erkeklik ve kadınlık arasındaki düz çizgiler ve yumuşak eğriler arasındaki çekici bir karşıtlıkta diğerlerine göre kendini gösterir. Üç farklı yapı taşı, en orijinalden en sağduyulu olana kadar bitiş ve renk kombinasyonları oluşturma imkanı sunar.

Fotoğrafta: tablo Bonaldo Cross… Tasarım: Alain Gilles. Masa tablası ahşap, seramik veya mermer olarak mevcuttur. Çok çeşitli taban kaplamaları arasında zarif inci altın ve platin tonları bulunur. Alttaki haç için üç ahşap seçeneğinden birini seçebilirsiniz.

Geometrik

Önemli stilistik araştırmaları özetlemek gerekirse, Geometrik Tablo perspektifle oynayan bir dönüştürücü tablodur. Hipnotik bir görsel efektle, bakış açısına bağlı olarak farklı görünür. Gözyaşı damlası şeklindeki dört ayak, kalın veya keskin ve ince görünür.

Fotoğrafta: tablo Bonaldo Geometrik… Tasarım: Alain Gilles. Masa, tüm çerçeveye heykelsi bir görünüm kazandıran, el yapımı mala efektine sahip özel bir kil pişmiş toprakta da mevcuttur.

Gauss

Geometrik Gauss tablası, keskin kenarları olmayan, kavisli, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Ayırt edici bir özellik, masa için ikinci bir seviye oluşturan yükseltilmiş bölümdür. Gauss’un bir diğer benzersiz özelliği, dinamik asimetrik bir pozisyonda duran ve düzensiz bir yapı oluşturan ayaklardır. Bu, masaya rahat ve taze bir görünüm kazandırır. Tezgahın ahşabındaki damarlar dinamizm katar:

Fotoğrafta: masa Bonaldo Gauss… Tasarım: Mauro Lipparini. Ana ahşap tezgahın yanı sıra Gauss, iki metal çubuk kullanılarak ana masaya tutturulmuş pratik bir yüzer seramik raf da sunabilir.

Katip

Scriba, geçmiş yılların tipik yazı masasını anımsatan sade formlarla karakterizedir. Canaletto ahşabının ayakların alt, üst, çekmece ve ön kısımlarında kullanılması, onu modern ve klasik iç mekanlara uygun sofistike bir ürün haline getirir. Tabandaki değerli metal detaylar ve masayı bir deri raf ile donatma imkanı ile ek bir zarafet verilir, bu da bir takdir ve ayrıcalık hissi verir.

Fotoğrafta: masa Bonaldo Sekreteri. Tasarım: Mauro Lipparini.

Parantez

Parentesi komodinin şekli, iki ahşap rafı çevreleyen bir niş veya dirseği andırıyor. Parentesi komodin, başucu masasına bir lamba veya başka bir elektronik cihaz yerleştirmeyi mümkün kılan bir kılavuz kablosuyla donatılmıştır. Parentesi, uyku alanını özgün ve yaratıcı bir şekilde döşeyerek işlevsellik ve tasarım bütünlüğü sağlar.

Fotoğrafta: başucu masası Parantez Bonaldo’dan. Tasarım: Fabrice Berrux.

Ika, Ika up, Miss Ika, Miss Ika up

Ika, basit bir silueti ve ilk bakışta rahatlık hissi uyandıran geniş kıvrımları ile karakterize edilen bir sandalye ailesidir. Ika ile birlikte aşağıdaki seçenekler mevcuttur: Miss Ika (rahat kolçaklı), Ika yukarı (yüksek sırtlı) ve Miss Ika yukarı (yüksek sırtlı ve kolçaklı). Tüm çeşitler tamamen kumaş, deri veya eko-deri döşemeli veya farklı renklerde metal ayaklı olarak mevcuttur.

Fotoğrafta: sandalyeler Ika Bonaldo’dan. Tasarım: Bartoli Tasarımı. Bol dolgu, maksimum konfor için koltuğu yumuşak ve rahat bir kucaklamaya dönüştürür.

Bio-s

Metal bir mimari yapı, abajurun üfleme camını tüm karmaşıklığıyla çevreliyor. Bio-s lamba koleksiyonunda zıt öğeler, etkileyici bir üç boyutlulukta birbirleriyle buluşuyor. Bu zemin lambasının tasarımı, özellikle çevresini yansıtabilen dumanlı aynalı versiyonda farkedilmiyor.

Fotoğrafta: Art Deco lambalar Bonaldo Bio-lar.

Anemon

“Anemon”, güçlü bir gövdeden çıkan ve şekle sağlamlık kazandıran altı farklı daldan oluşan bir ağaç şeklindedir. Anemone elbise askısı, basit biçim ve işlevin ötesine geçer ve malzeme ve kaplama seçiminde titiz bir özenle uyumlu olarak doku yönüne de odaklanır. Anemon beyaz, mavimsi gri veya antrasit gri plastik olarak mevcuttur veya ürünü yatak odası, koridor, ofis veya otel odasına yerleştirmek için ideal olan tamamen kumaşla kaplanmıştır.

Fotoğraf: “ design hanger ” Anemon Bonaldo’dan. Tasarım: Fabrice Berrux.

Kaktüs

Adının kökenini anlamak için herhangi bir açıklamaya ihtiyaç duymayan bir nesne: Cactus aynası, özgün tasarımıyla her ortama bir ironi dokunuşu getiriyor. “Kaktüs” üst üste binen iki öğeden oluşur: daha büyük bir ayna silueti ve seramik veya yosun süslemeden daha küçük bir ek.

Fotoğrafta: ironik ayna Bonaldo Kaktüsü. Tasarım: Giuseppe Viganò.

Bon Ton

Studio Team Design tarafından geliştirilen Bon Ton sarkıt lamba, üç metal plakadan oluşan merkezi ekseni etrafında “gelişir”. Şeffaf, kehribar veya füme cam olarak sunulan yuvarlak gölgeler, modelin dinamik karakterini vurgulayan düzensiz bir sırada düzenlenmiştir. Bon Ton, tek renkli bir versiyonda veya üç veya altı küre versiyonunda mevcuttur.

Kenarsız

Büyük boyut ve kenarların olmaması, bu aynaya geniş alanlar için veya küçük alanların görsel olarak genişlemesi için uygun yumuşak bir şekil verir. Bu modelin karakteristik özelliği, kabartma oluşturmak için üzerine aynanın yerleştirildiği çeşitli yüzeylerde mevcut olan seramik çerçevedir.

Fotoğrafta: Bonaldo Edgeless… Ryosuke Fukusada tarafından tasarlanmıştır. İki boyutta mevcut olan ayna, duvara asmak veya yere yerleştirmek için idealdir, böylece farklı stilistik ve işlevsel ihtiyaçları karşılar.

Kombinasyon

Bir daire, dikdörtgen ve yarım kürenin birleşimi, algısı ve yorumu gözlemcinin bakış açısına bağlı olarak değişecek bir nesne yaratır. Kombinasyon, değişken karaktere sahip orijinal bir nesnedir: önden bakıldığında dikdörtgen eleman çok geniş görünür; aynı element yandan bakıldığında son derece ince görünüyor.

Fotoğrafta: tablolar Bonaldo Kombinasyonu… Tasarım: Alain Gilles. Zarif bronz, kurşun, inci altın ve platin tonları dahil olmak üzere iki farklı yükseklikte ve çeşitli boyalı metal yüzeylerde mevcuttur.

Lupino

Dişbudak tezgahı, taşın sağlam, esnek şekline benzeyen mermer veya çimento bir tabana dayanır. Görüntü, etkileyici taban, pürüzsüz gövde ve rahat bir masa üstü oluşturan disk arasındaki asimetrik bir kontrasttır.

Fotoğrafta: tablolar Bonaldo Lupino farklı malzemelerin kesinlikle zarif bir kombinasyonunu ortaya çıkarır. Tasarım: Mauro Lipparini.

Tetra

Tètra, çağdaş tasarımı ve detaylarıyla Lipparini’nin Bonaldo kreasyonlarında bulunan estetik ruhun en üstün ifadesidir. Yeni döşemeli mobilya koleksiyonu, serinin adına karşılık gelen “tetrahedronlar” oluşturmak için kolayca birleştirilebilen farklı geometrik şekillerde öğeler içerir. Basit şekilli sırtlar adalara konumlandırılarak özgürlüğün kutlaması ve estetik ve rahatlığın yeni yorumları gibi hissettiren bir kanepe yaratıyor.

Fotoğrafta: modüler kanepe Bonaldo Tètra… Tasarım: Mauro Lipparini. Tètra, güçlü kişiliğini kaybetmeden, farklı işlevsel ve stilistik ihtiyaçlara mükemmel bir şekilde uyum sağlayabilen bir kanepe.

Tirella

Paolo Grasselli tarafından tasarlanan Tirella kanepe, retro bir zevkle döşenmiştir. Yastıklar, kolçaklardaki ve sırtlıktaki metal çerçeveyi “sararak” burada başı çekiyor. Tirella kanepe, küçük boyutu sayesinde konut ve kamusal alanlar için uygundur.

Kum saati

Clessidra osmanlı’nın zarif silüeti, yatak odasında, komodin olarak veya oturma odasında, kanepenin yanında masa olarak kullanım için idealdir. Kabarık tamamen kumaşla kaplanmıştır; üst kısım, sofistike bir görünüm için deri olabilir. Clessidra, gruplar halinde birleştirildiğinde özellikle ilginç görünüyor.

Fotoğrafta: puflar / masalar Bonaldo Clessidra. Tasarım: Mauro Lipparini.

Sele

Başlık ve çerçeve, Saddle yatağın ayırt edici özellikleridir: katlandıklarında, bu koleksiyonun adlandırıldığı eyerin şekline benzerler. Eşsiz bir malzeme oyunu olan kapitone başlık ve değerli deri ekler, göz alıcı bir optik etki yaratır ve detaylara gösterilen olağanüstü dikkati vurgular. Yatağın şekli ince metal ayaklar sayesinde hafif ve “havadar” görünüyor.

Fotoğrafta: yatak Bonaldo Eyeri. Tasarım: Giuseppe Viganò.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu