Kendin Yap

Zarif denge: geçişli bir iç mekan

Yirminci yüzyılın sonunda, Amerikan iç tasarımında yeni bir ev geliştirme vizyonu ortaya çıktı. Tasarımcılar ve dekoratörler, klasik ve modern – geçişli arasında mükemmel bir denge olduğu bir tarz yaratmayı başardılar. “Altın ortalama”, parlak bir kişiliğe sahip rahat ve hafif bir atmosfer yaratabilir. Aslında, bugün bu tarz Amerikan klasiklerini bünyesinde barındırmaktadır. “Transit” tarzı ne anlama geliyor ve iç mekanda en iyi şekilde nasıl çalıştırılacağı – size makalemizde anlatacağız.

Eviniz İçin Olması Gerekenler

İç mekanda “geçiş” tarzı – eskiye yeni bir bakış

“Geçiş” kelimesinin kendisi “ara”, “geçiş” olarak çevrilir. Bu tarzdaki mobilyalar, yumuşak, zarif formlar, sağlamlık ve rahatlık, kısıtlanmış döşeme tonları ile karakterizedir. Geçiş tarzı, klasik ve modernin modern ve düşünceli bir birleşimidir. Bu eklektik bir karmaşa değil, nötr bir palette ayrıntılı bir tasarım. Klasiklerin en iyilerini alıyor, ancak yeni ve alakalı görünüyor.

Tüm mobilyalar sadece birbiriyle uyumlu ve tamamlayıcı olmamalı, aynı zamanda yaşam tarzınızı, felsefenizi de temsil etmelidir.

Fotoğrafta: kanepe Yuvarlak temerrüt önde gelen bir İtalyan tasarımcıdan Patricia Urquiola… Model, pürüzsüz, zarif hatları, orijinal üç boyutlu geometrisi ve kumaşın orijinal dokusu ile ayırt edilir.

Tarzın özü, oldukça yumuşak, ancak aynı zamanda bireysellikten yoksun olmayan bir imaj yaratmaktır. İç mekanınızı bunaltmadan zenginleştirecek basit çözümlere bağlı kalın:

  • Nötr renkler seçin
  • Mobilyalarınız ön plana çıksın
  • Aksesuar kullanımını sınırlayın
  • Doku öğelerini dahil et
  • Dayanıklı, kaliteli malzemeler kullanın

Geçiş stili, bir döneme veya tasarım tarzına “bağlı” olmayanlar için uygundur. Burada daha fazla özgürlük var, çünkü “karışım” size uyana kadar deneyebilirsiniz. İç mekanı istediğiniz kadar etkileyici hale getirebilirsiniz. Böylece ev zevklerinizi yansıtır ve tamamen size özeldir.

Fotoğrafta: Hareketlilik… Tüm ürünler değerli ağaçlardan yapılmıştır: ceviz, kayın, kiraz, çelik ve alüminyum unsurlarla. Laconic formlar, doğal malzemelerin karmaşıklığını vurgular.

Ölçek

Buradaki kilit noktalardan biri, odadaki mobilya ve aksesuarların dengede tutulmasıdır. Bunlara masalar, kanepeler, koltuklar, sandalyeler ve duvar resimleri dahildir. Stilin simetrik ve doğru geometri olma eğiliminde olduğunu da hatırlamakta fayda var.

Fotoğraf: “ armchair Bonaldo Bruno tasarımcıdan Mauro Lipparini, kanepe Arzu edilen Tulissup… İç ayrıntılar basit, karmaşık olmayan çizgilerle sıralanmıştır. Klasiklerin simetrisi korunur, ancak minimalizm eğilimi vardır.

Mobilya tasarımın merkezinde yer alır ve etrafındaki alan onun etrafına inşa edilir:

Fotoğrafta: kapitone bir kanepe Valdichienti… Oturma odanızın döşeme ve pervaz gibi geleneksel mimari özellikleri varsa, düz renk ve modern sandalyeler ve kanepeler ekleyin.

Renk

Çeşitli kaplama malzemelerinde hafif nötr tonlar kullanılabilir: karo, taş, ahşap, halı. Parlak vurgular sunarken, iç mekanın sakin atmosferini bozmadıklarından emin olun. Bu rol, mavi skala ile mükemmel bir şekilde yerine getirilir. Yeşil ve morun yumuşak tonları da işe yarar.

Bir odadaki çok fazla renk ve desen birbiriyle rekabet eder. Çok fazla yaygınlık tatsız görünse de. Tüm öğelerin birbirine çok benzemeden sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasına izin verecek ortak paydaları arayın. Kısıtlanmış ve aynı zamanda doymuş, haki, hafif çikolata, ten rengi, süt kreması kullanımıdır. Bu gölgeler yatıştırır, güven ve güvenlik hissi verir:

Fotoğrafta: koltuk grubu Desiree… Desiree kanepelerin özel yumuşaklığı ve konforu, hafızalı iç poliüretan dolgusu ile yaratılıyor. Çerçevenin elastik bantlı yapısı gerekli esnekliği sağlar.

Geçiş çok gösterişli görünmemelidir, bu nedenle her ayrıntı burada doğrulanır. Bu tarzdaki ev dekoru, ruh tonlarında ve mobilyalarda daha modern ile birleştirilen, klasik çizgilerle birleşen tasarım çözümleri ve unsurlarının bir dengesidir.

Fotoğrafta: kanepe ve puflar Ditre.

Geçiş mobilyaları

Nüanslar ve yuvarlak öğelerle dengelenmiş basit silüetler kullanın. Bir geçiş odasının kahramanları genellikle büyük pelüş kanepeler ve koltuklardır. Çok fazla yer kaplarlar ve genellikle gruplar oluştururlar. Bunu yaparken yeterince hava ve ışık bırakmanız önemlidir:

Fotoğrafta: kanepe Bonaldo Dedikodu… Nesneler, düzenli şekiller oluşturacak şekilde güzel ve simetrik olarak düzenlenmiştir. Böyle bir odada rahat, her şey “yerinde”.

Keskin düz çizgileri ve keskin köşeleri olmayan mobilyaları seçin:

Fotoğrafta: sandalyeler Bross… Döşemelerde, yatak örtülerinde, yastıklarda ve perdelerde kadife, pamuk, kadife ve süeti özgürce kullanın.

Geçiş stili, maksimum denge için her şeyi katı bir renk paletinde tutmaktan keyif alırken, birbiriyle rekabet eden yuvarlak ve sert silüetlerdeki sessiz oyun sessiz ve neredeyse görünmezdir.

Tekstil

Dokulu, lüks ve çeşitli kumaşlara sahip bir geçiş evi hayal edin, ancak her oda ince ve uyumlu görünüyor. İşin püf noktası, hiçbir detayın rastgele görünmemesi – her şeyin kafiyeli olmasıdır.

Fotoğrafta: koltuk döşemesi Casamilano.

Süet, deri, fitilli kadife, kürk, tüvit, kadife, ipekten oluşan bir kombinasyon memnuniyetle karşılanır … Zıtlık içermeyen desenleri seçmek daha iyidir. Ana dekorasyon, kumaşın kalitesi ve zengin perdeliktir. Parlak döşeme atılmalıdır. Kumaşın karmaşık dokusu çok daha ilginç görünecek.

Fotoğrafta: mobilya Alberta.

Aksesuarlar

Geçişli tasarım, aksesuarların iç mekanda kullanılmasına izin vererek zengin bir katman oluşturur. Vintage şeyler, cam vazolar, egzotik nesneler ona çok iyi uyuyor:

Fotoğrafta: Porta Romana Vahşi yaşamdan ilham alan orijinal iç eşyalar üreten bir İngiliz fabrikasıdır. Fabrikanın ürün yelpazesi geniş bir aydınlatma ve iç aksesuar yelpazesini içerir: ekranlar, vazolar, ayna çerçeveleri.

Fotoğrafta: fabrikadan ev aksesuarları SigmaL2… Birkaç parlak dokunuş sayesinde, yatıştırıcı renklerde yapılan iç mekan sıkıcı ve monoton görünmüyor.

Bir denge noktası bulmak stil açısından önemlidir. Bu, kelimenin tam anlamıyla iç mekandaki her şey için geçerlidir: palet, şekiller, boyutlar, düzen, aydınlatma.

Mutfak için, temiz, güzel çizgilere ve yatıştırıcı renklere sahip antika ve modern aletlerin eğlenceli bir karışımını seçin. Geçiş mutfağı, her şeyden önce, tasarımda temiz çizgiler ve minimalizmdir. Çeşitli dokular kullanabilirsiniz: taş, ahşap, fayans.

Fotoğrafta: İtalyan mutfağı Castagna Princess hava durumu… Klasik tarz zarif bir şekilde moderne akıyor, bu mutfağın yaratıldığı geçmişin ve geleceğin dengesiydi.

Mutfak eşyaları ve mutfak eşyaları gibi dekoratif ama pratik eşyalar mutfağınızda klasik ile modern arasında çok “köprü” olacaktır.

Fotoğrafta: markanın iç detayları SigmaL2 ve yemek aksesuarları Savio Firmino.

Ev dekorasyonunda geçiş stilini kullanmanın en büyük avantajı huzur ve konfor atmosferidir.

Fotoğrafta: zarif mobilyalar Hareketlilik… Keskin köşelerin olmaması, gösterişli renkler, oda tasarımının ana konumlarıdır.

Fotoğrafta: yemek grubu Cattelan Italia… Bu yemek odası, antika konsol ve büyük aynanın başka bir çekici “çarpışma unsuru” eklediğine dikkat edin. İç mekan hafif ama dramatik.

Yerde doğal kaplamaları görebilirsiniz – yumuşak halılar veya sisal. Nötr tonlardaki ahşap zeminler de “geçişli” iç mekanın karakteristiğidir.

Fotoğrafta: bir İtalyan fabrikasından mobilyalar Valdichienti… Mütevazı ve sofistike mobilya tarzı, iç mekanı çok acımasız ya da tam tersi, iddialı yapmaz. Altın ortalamanın lehine bir ortam seçmek, herkes için rahat bir alan yaratır.

Fotoğrafta: yatak Selva yüksek yumuşak yatak başı ve kumaş döşeme ile.

Sessiz bir vurgu oluşturmak için mükemmel bir çözüm, iç mekanda katı çerçevelerde monokrom eskizler kullanmak olacaktır:

Fotoğrafta: yatak odası Meridyenler oldukça havadar ve yumuşak görünüyor.

Fotoğrafta: zarif yataklar Kantorlar… Konforu artıran öğeler en iyi seçimdir. Aktif olarak halı, minder, kilim ve battaniyeleri kullanabilirsiniz.

Fotoğrafta: yumuşak yatak başlıkları Bolzan.

Banyoda cam, metal, seramik ve ahşap kullanın. Geleneksel bir pençe ayak banyosunuz varsa, modern yer karoları döşeyin.

Fotoğrafta: duvar paneli Alex Turco… Bir geçiş stiliyle çalışırken akılda tutulması gereken iki temel parametre “basitlik” ve “huzur” dur.

“Bir klasiğin güncellenmiş versiyonu”, rahatlıktan ödün vermeden zarafete ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Amerikan klasikleri her zaman hafif ve rahat görünür. Tanıdık şeylerin yeni bir sesini arayın. Örneğin, bir odayı dekore etmek için tanıdık malzemeleri kullanın, ancak yeni tonlarda ve daha modern yorumlarda. “Geçişli” stilin kuralı, renk paleti, mobilya şekilleri ve boyutları, düzen ve aydınlatmanın ideal dengesinin noktasını bulmaktır.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu