Her Telden

İç kısımda sarı renk

Kum, limon, kanarya, mısır, buğday, muz, saman, bal … Sarı, saf beyaz ışığın “filtresi” rolünü oynar. Işığın sadece parlaklığı değil aynı zamanda duygusal rezonansı da olduğunu gösteriyor. Sarı, görme ve iştah üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, çatışmayı azaltır, odaklanmaya ve aktif çalışmaya uyum sağlamaya yardımcı olur. Makalemizde iç mekanda sarı kullanımının ilham verici örneklerinden oluşan geniş bir seçkiye bakın.

Sarı, ışığa en yakın renktir. Güneş ışınlarını ve yıldızları onunla ilişkilendiriyoruz. Ruhun parıltısı. ”- Richard Grossinger

Oturma odasında sarı

Sarı şaşırtıcı derecede dikkat çekicidir (bu yüzden uzaktan taksileri ve McDonald’s tabelalarını görürsünüz). Gündüz diğer tüm renklerden daha fazla öne çıkıyor. Odanın daha “hacimli” bir görünümünü oluşturmak için aynı anda birkaç sarı tonu kullanın:

Fotoğrafta: tasarımcı sandalyeler Moroso Fiyordu insan vücudunun yapısının özellikleri dikkate alınarak tasarlanmış pürüzsüz, yumuşak eğriler ve yüksek sırt ile ayırt edilir.

Güney tarafındaki sarı bir odada sıcağa dayanmanın daha zor olduğunu ve zengin bir gölgenin duygusal durumu olumsuz etkileyebileceğini unutmayın. Yanlış sarı tonu külfetli ve fazlalığı can sıkıcı. Aksanlarda ve mobilyalarda sarı kullanın. Böylece iç mekanı canlandıracak, ancak “basmayacak”:

Sarı, gri bir arka plan üzerinde iyi görünüyor. Bu kombinasyon, altın ve gümüşün yanı sıra bulutların arasından geçen güneş ışınlarını da simgeliyor. Sarı ve gri hem modern hem de klasik iç mekanlar için uygundur:

Fotoğrafta: parlak koltuklar THE Kenda Loft sakin gri gölgeli bir arka plana karşı.

Fotoğrafta: kanepe Pianca Eden, görüntüsü buluta benzeyen. Eğlenceli, standart olmayan formuyla dikkat çekiyor.

Sarı, Van Gogh’un en sevdiği renkti, eserlerinde mevcut olan ve düşlediği gibi insanların kalbinde yanması gereken bir ışık sembolü.

Limon veya hardal renginde renkli bir kanepe, temiz bir sehpa veya rahat bir koltuk, iç mekanda bir vurgu haline gelebilir:

İlginç bir şekilde, bu rengi seçen insanlar iyimser ve meraklı olma eğilimindedir. Yeni olan her şeyden etkilenirler, fikirlerini savunmaya ve başkalarını etkilemeye çalışırlar.

Fotoğraf: “ armchair Moroso Bohemian yumuşak, aerodinamik çizgiler ve akıyor gibi görünen alışılmadık bir şekle sahip.

Fotoğrafta: koltuklar Potocco Tenso… Modelin çerçevesi doğal meşe ağacından yapılmıştır.

Ressamlar, eserlerinde “güneşli” rengin farklı versiyonlarını kullanmayı severlerdi. Ortaçağ sanatçıları, adını İtalya’daki bir şehrin adını taşıyan sarı-kahverengi bir renk olan siena’yı tercih ettiler. Rönesans döneminde, koyu sarı altın renginden koyu sarıya tonlar vererek yaygın olarak kullanıldı. Bu rengin popülaritesinin zirvesi, “sarı doksanlar” olarak adlandırılan 19. yüzyılın son on yılında geldi. O yıllarda Fransız sanatçı Toulouse-Lautrec posterlerini bu renkle süslerken, İngiliz estetiğinin en önemli temsilcilerinden İngiliz grafik sanatçısı, dekoratör, şair Aubrey Beardsley, stüdyosunu sarıya boyadı ve hiç eldivensiz dışarı çıkmadı. modaya uygun bir renkte.

Fotoğrafta: sırtı kıvrımlı “basamaklı” sandalyeler Moroso Rift… Model kavramı, doğa bilimleri konusunda bir fantezi olarak tasarlandı: adı, görüntüsü Patricia Urquiola’ya tuhaf şekiller yaratma konusunda ilham veren “yer kabuğunun kırılması” olarak tercüme edildi.

Sarı yemek odası

Güneşin olmadığı yerlerde sarı vazgeçilmezdir. Yemek odasında yeterince ışık yoksa, sarı tonlarda mobilya seçin:

Fotoğrafta: yemek sandalyeleri Valdichienti.

Yemek odasında sarı ile özgünlüğü gösterebilirsiniz! Örneğin, klasik Viyana sandalyelerini boyayın. Eski tanıdık şey yeni bir görünüm ve anlam kazanacak:

Fotoğrafta: parlak sarı renkte boyanmış eski mobilyalar.

fotoğraf: modern tarzda özlü mobilyalar çiftleşmeler.

Sarının bir ruh hali ve mutluluk rengi olduğuna inanılıyor, bu onu mutfak ve yemek odası için harika bir renk yapıyor. Beyazla kombinasyon odayı genişletirken sarı, güneş ışığı ile doldurur. Böyle bir ikiliyi bozmak zordur:

Fotoğrafta: asma dolap Lago Et VoilaKapının işlevinin bir tekstil perde ile gerçekleştirildiği yer.

Baharın bir rengi varsa, tabii ki sarıdır. Yerden çıkan nergis, kırlangıçotu ve karahindibaları düşünün. Soluk limon çuha çiçeği, kabarık, tatlı kokulu mimoza … Sarkan kestane küpeleri bile üzerini örten polen sayesinde sarı.

Fotoğrafta: yumuşak sandalye-sandalye Connie’ye danışın.

İş yeri

Sarı, saf bir zihin durumunu desteklediği için zihinsel aktivite için faydalıdır. Sağlık ve ruh hali için faydaları vardır: canlandırır ve canlandırır, hafızayı geliştirir, odaklanmaya yardımcı olur, ilham verir ve rahatlık hissi yaratır.

Fotoğrafta: parlak bir sır Bonaldo.

Fotoğraf: “ armchair Morosoultra hafif sandalye Kartell Piuma Piero Lissoni tarafından.

Yatak odasında sarı

Sarı yatak, sıcak ve hoş bir izlenim bırakıyor. Göz seviniyor, görünüşe göre hemen daha sıcak hissediyoruz:

fotoğraf: tekstil yatak Twils Elliot.

Sarı, “Bana bak. Mutluyum!”

Resimde: değişken başlıklı yatak Bolzan Cu. Yatak.

Fotoğrafta: tablo Colletto Gölümerkezi bir eksen etrafında dönen üç cam raftan oluşur. Model, masanın hızlı bir şekilde rahat bir başucu masasına dönüştürülebildiği şık bir örtü ile birlikte gelir.

Sarı ve yeşilin birleşimi tazelik getirir ve huzurlu bir atmosfer yaratır. Kır evi için harika bir seçenek:

Fotoğrafta: yatak Colletto Gölü… Sırtın alışılmadık tasarımı, yatağın etrafını çevreleyen yumuşak bir şekilde saran yumuşak bir köpük halkadır. Ruh halinize ve iyiliğinize bağlı olarak, bir tasma gibi serbestçe kaldırılabilir ve indirilebilir.

“Bazı sanatçılar güneşi sarı bir noktaya, bazıları da sarı bir noktayı güneşe çeviriyor” – Pablo Picasso.

Yatak örtüleri, perdeler, halılar, gölgelikler, yastıklar, puflar, posterler, vazolar ve diğer dekoratif öğeler renkli noktalar olarak işlev görebilir:

Fotoğrafta: gelen lamba Kartell.

Fotoğrafta: lamba Kartel gezegeni ve masa lambası Kartel Toobe… Toobe lambanın itici gücü, yenilikçi boyama teknolojisinin kullanımı sayesinde çarpıcı bir yayılma etkisi yaratan bir PMMA tüpü kullanma fikriydi.

Sarı kreş

“Sarı, doğunun, çocukluğun ve sabahın rengidir.” – Jeffrey D. Anderson

Güneş ışınlarının bizi hayata döndürmesi gibi, Pantone Minion Yellow farkındalığı artıran, zeka, özgünlük ve becerikliliğe giden yolu aydınlatan bir renktir. Pantone Enstitüsü yönetici direktörü Leatrice Eisman, umudun, neşenin ve iyimserliğin rengi olduğunu söyledi.

Fotoğrafta: çocuk mağara çadırı daha fazla yuva ve eğlenceli bir tezgah Büyülü Julian.

Sarı geçmişi hatırlamamıza yardımcı olur. Tarihin ve öğrenmenin rengidir. Güneş sarısının hayatımıza ışık getirmek için kullanabileceğimiz birçok tonu vardır.

Fotoğrafta: şirketten kreş Lago.

Sarı banyo

Fotoğrafta: kaide Capod’Opera ve modüler sistem Lago Net… Küp ağı, bireysel ihtiyaçlara ve zevklere göre tasarlanmış alanlar oluşturmanıza olanak tanır. Küpler birbiriyle birleştirilebilir. Bu yaklaşım, herhangi bir ortama kolayca uyum sağlamanıza, alanları bölmenize ve yenilerini oluşturmanıza olanak tanır.

Sarı ve mavinin cesur kombinasyonu, renk bloğu alımı için mükemmeldir. Özü, büyük düzlemlerde zıt kombinasyonların kullanılmasıdır:

Resimde: banyo mobilyaları Birex.

Fotoğraf: “ Designer sink ” Cell Lake Havzası evrensel duvara montajlı. Bardak altlıkları ve havluluk ile donatılmıştır.

Sarı mutfak

Sarı, sulu tropikal meyveleri, bir somun peynir ve taze ekmeği hatırlatır.

Fotoğrafta: parlak bir köşe mutfak “yarımada” Lago 280 İtalyan karakterinin tüm neşesini ve duygusallığını emdi. Modelin iskeleti masif ahşap, cephesi ve masa tablası camdır.

Fotoğrafta: fabrikadan “kır” tarzında mutfak Zamanlar.

Beyazla kombinasyon, iç mekanı aydınlık, havadar ve şenlikli kılar. Sarı iç kısım sizi mutlu ve aktif hissettiriyor. Bu kombinasyon özellikle mutfak için iyidir:

Fotoğrafta: mutfak detayları Zamanlar.

Sarı bir kulaklık riskli görünüyorsa aksan ekleyebilirsiniz. Mutfak önlüğü, tabaklar, tekstil ürünleri, ev aletleri – her zevke uygun birçok seçenek:

Fotoğrafta: vazolar Kartell.

Fotoğrafta: vazolar ve tabaklar Kartell.

Fotoğrafta: tepsi Kumdan tepe tasarımcı Mario Bellini markası Kartell.

Sarı dış mekan mobilyaları

Bu, ışığa en yakın renktir. Son derece saflığıyla, her zaman parlaklığın doğasını ifade eder ve neşeli, dingin, hafif uyarıcı bir karaktere sahiptir. Bu nedenle, deneyim bize sarı rengin çok sıcak ve rahatlatıcı bir etki yarattığını öğretir ”- Johann Wolfgang Goethe.

Fotoğrafta: hasır elyaftan yapılmış yumuşak bir kanepe Paola Lenti.

Fotoğrafta: hafif bir kanepe Roberti Rattan Solmaya ve yüksek neme dayanıklı dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Kavurucu güneşe, rüzgara kolayca dayanır ve yağmurdan sonra çabuk kurur. Tekstillerin özel emprenye edilmesi, onları ıslanmaya ve kire karşı dirençli hale getirir.

“Sarı Tanrı’yı ​​büyüleyebilir” – Vincent Van Gogh.

Fotoğrafta: bahçe sandalyesi Moroso Husk.

Fotoğrafta: plastik dolap Küçük Hayalet Avcısı ve bir sehpa Kartell.

Fotoğraf: tasarımcı bahçe sandalyeleri Moroso.

Philippe Starck, bir renk seçtiğinde bir ruh hali seçtiğini söyledi … Depresyondaysanız, parlak sarı bir renk getirin ve aniden mutlu olursunuz:

Mutlak parlaklıktan biraz beyazı çıkarın ve geriye kalan sarıdır – güneşli, altın, bir taç gibi, tarladaki düğünçiçekleri, bataklık kadife çiçeği, bir ispinoz kanadı.

Fotoğrafta: masa ve sandalye Moroso Banjooli… Modeller, yerliler tarafından balık ağlarını örmek için kullanılan iplikten yapılmıştır.

Sarı biraz kaprisli ve alçaktır. Serbest dizgin verilirse ve sınırlar tanımlanmamışsa, çabucak yorulabilir. Ancak sıcak bir atmosfer yaratabilen ve bulutlu bir günde bile canlandıran bu güneşli renktir. Sarı renge biraz daha dikkat edin – şık, neşeli, sıra dışı bir iç mekan elde edeceksiniz..

“Sonuçta sarı sıcaklıktır, güneşin ve buğdayın rengi.
Akrabaların beklediği evde bir pencere böyle parlıyor.
Sarı kraliçeyle ay kadife geceyi ısıtır;
Ve tapınakta, sunağın yanında, mum ateşi sararır.
Ve çuha çiçeği sarı ve geç krizantem,
Altın rengi ve sikkelerin rengi, boyunda kehribar boncuklar.
Deniz sarısı kum, sıcak ekmek
Ve bir sonbahar yaprağının rengi, bir damla balın rengi, yaz …
Konfor, eski bir zemin lambasından soluk sarıdır … ”

İç kısımda sarı renk
konusu ilk olarak decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.
Başa dön tuşu